Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 23 paź 2024, o 01:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 134  Następna strona
jakie opony? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2012, o 21:26
Posty: 385
Lokalizacja: Oława\Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV 650 2001
Post Re: jakie opony?
Skwaro pytanie głównie do Ciebie. Ile w SV'ce wytrzymuje na tyle Diablo Rosso II. Muszę na nowy sezon zmienić laczki i będzie to raczej coś co daje dużo pewności w zakrętach. Zachwalałeś i tak padło, że to mój faworyt obecnie.


25 gru 2013, o 21:29
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR PC40
Post Re: jakie opony?
Bazi napisał(a):
Skwaro pytanie głównie do Ciebie. Ile w SV'ce wytrzymuje na tyle Diablo Rosso II. Muszę na nowy sezon zmienić laczki i będzie to raczej coś co daje dużo pewności w zakrętach. Zachwalałeś i tak padło, że to mój faworyt obecnie.


Ja zrobiłem na nich ok. 6kkm i boki były kompletnie zjedzone ale środek prawie nie ruszony. Tylko po ulicach z tego było może ze 2-3kkm... Przy normalnej ulicznej jeździe powinny wytrzymać z 7-8kkm.

_________________
Obrazek
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.


25 gru 2013, o 21:35
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:09
Posty: 1396
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s '00
Post Re: jakie opony?
A ja sobie tez pozwole zadac pytanie.
Mysle sobie ze po wymianie przodu tylna felga bedzie wygladac lipnie dlatego mysle o wsadzeniu felgi z gsxra a tam jest 5.5 cala szerokosci.
No i teraz pytanie slyszalem ze opona 180 nic oprocz wygladu nie wnosi zas minusy to gorsza porecznosc, wieksze opory toczenia itd. Dlatego chcial bym zostac przy 160 i tu sie boje ze jak ja naciagne na tak szeroka felge to moze sie zrobic za plasko i w zakretach ,i sprawach o ktorych jeszcze niewiem ale mam nadzieje ze sie dowiem, zrobi sie lipa
Co myslicie ?

_________________
Sprzedam czesci sv99-03, polka gorna, dolna, clipony - kierownice, przedni blotnik , tylna felga, zaciski hamulcowe przednie w razie czego prv...
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1193766


25 gru 2013, o 22:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: jakie opony?
Witam

Pytanie raczej proste.

Pierwszy raz wymieniam opony w moto. We wakacje tego roku założyłem z przodu nową Bridgestone Battlax BT016. Czy do tyłu powinienem taki sam model wsadzić ? Mogę inną oponę o innym bieżniku ?

_________________
wzium wzium


25 gru 2013, o 22:39
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2013, o 19:54
Posty: 299
Lokalizacja: Słubice / Kraków
Płeć: kobieta
Moto: sv 650 n
Post Re: jakie opony?
Hubix napisał(a):
Witam

Pytanie raczej proste.

Pierwszy raz wymieniam opony w moto. We wakacje tego roku założyłem z przodu nową Bridgestone Battlax BT016. Czy do tyłu powinienem taki sam model wsadzić ? Mogę inną oponę o innym bieżniku ?



jasne że możesz to nie jest powiedziane że musisz taką samo zakładać jak z przodu .. ja z przodu też mam Bridgestone a na tył chyba daje dunlopa bo też przyszedł czas na zmianę oponki :)


25 gru 2013, o 23:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2012, o 01:03
Posty: 923
Lokalizacja: Roztocze
Płeć: mężczyzna
Moto: Kawasaki KLX300R
Post Re: jakie opony?
Można inne oczywiście... Jednak porównałem sobie jazdę z mieszanym zestawem a kompletem i jest różnica. Jest to pewnie spowodowane profilem=kształtem opony, chodzi o Dunlopy Qualifiery II, mają bardziej trójkątny przekrój niż np ten Battlax (jeśli mnie pamięć nie myli). Najpierw z przodu miałem Dunlopa a tył Metzelera jakiegoś turystycznego i moto fajnie się składało w winkiel ale nie było stabile, po zmianie na tył opony o sportowym profilu jest zupełnie inaczej :) Wybór pozostawiam tobie, opony nie muszą być z tej samej serii, jednak wypadało by żeby miały podobny profil i podobnie układały się na feldze - takie moje zdanie.

@Vioox...
Cienko to widzę, kapeć się strasznie wypłaszczy, załóż 180 tak jak powinno być na 5.5", myślę że różnicy nie poczujesz. Pozatym jakiś sens zakładania jest tak szerokich gum (oczywiście o odpowienim profilu) na felgi 5.5 i 6" w nowych motocyklach. Na mój łeb i to co widzę więcej opony styka się z asfaltem w przypadku 180 na 5.5 i 6" niż 160 w SVkowym kole.

_________________
Zamojska Grupa Motocyklowa
http://www.moto-zamosc.pl

Biało-czarno-pomarańczowa pomarańcza - KTM


25 gru 2013, o 23:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2012, o 21:26
Posty: 385
Lokalizacja: Oława\Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV 650 2001
Post Re: jakie opony?
Dzięki za odpowiedź Skwaro:) Wynik całkiem przyzwoity, myślałem że mniej wytrzymają...


26 gru 2013, o 01:24
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2013, o 23:56
Posty: 11
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2005
Post Re: jakie opony?
hej, pierwszy raz będę przymierzać się to zmiany opon
i chciałbym coś co trzymałoby mnie pewnie w zakrętach (od czasu do czasu przy zjazdach z autostrady miło jest się mocno pochylić) - ale to raczej sporadycznie
w dużej większości przejeżdżanych kilometrów jest trasa dom - praca/dziewczyna/sklep
i tutaj szukałem czegoś co byłoby kompromisem pomiędzy [od czasu do czasu] pewne mocno wychylone zakręty, oraz żywotność opony - co by nie zmieniać na początku każdego sezonu.
Obecnie jeżdżę/jeździłem na bt-20 -> W DESZCZU NIEPOLECAM - z duszą na ramieniu (i tutaj tez chciałbym coś czego nie będę się bał użytkować w deszczu)
znalazłem takie opony - MICHELIN PILOT ROAD 3 2CT - i tutaj chciałbym was spytać czy ktoś już jeździ na takich ? i ile kilometrów jest wstanie nakręcić na ZŻERAJĄCEJ GUMY svce. Oraz prosić was ewentualnie o polecenie czegoś innego co zaspokoiło by moje potrzeby :)
z góry DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC ;)


3 sty 2014, o 23:10
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2013, o 22:22
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Opinie o oponach Dunlop b208 sportmax oraz D 252 FJ
Hej,
Mam taką zagwozdkę mogę tanio kupić komplet opon Przód (Sportmax D 252 FJ) oraz Tył (Sportmax D 208). Na oponkach można zrobić jeszcze z jeden lub dwa sezony. Moje pytanie jest raczej pod kątem nie opłacalności a przyczepności, czy warto je zakładać na motocykl. Być może ktoś z forum już je eksploatował. :hmm:

Pozdrawiam


3 sty 2014, o 23:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: jakie opony?
Witam

Czy jedyny rozmiar opony na tył do SV650S 2003 to 160/60/17 ? Czy podchodzą też inne ? Pytam bo pierwszy raz wymieniam tylna oponę w moto..

_________________
wzium wzium


4 sty 2014, o 00:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:03
Posty: 713
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: KTM 790 Adventure R
Post Re: jakie opony?
Jedyny zalecany.

_________________
SV650N K6 YHJ --> DL650A L0 YME --> BMW F700GS --> KTM 790 Adeventure R
http://www.bikepics.com/members/golkow


4 sty 2014, o 01:02
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: jakie opony?
Dziękuję

_________________
wzium wzium


4 sty 2014, o 01:13
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2012, o 22:56
Posty: 1186
Lokalizacja: Kraków/Wielka Wieś
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s k3
Post Re: jakie opony?
wys napisał(a):
hej, pierwszy raz będę przymierzać się to zmiany opon
i chciałbym coś co trzymałoby mnie pewnie w zakrętach (od czasu do czasu przy zjazdach z autostrady miło jest się mocno pochylić) - ale to raczej sporadycznie
w dużej większości przejeżdżanych kilometrów jest trasa dom - praca/dziewczyna/sklep
i tutaj szukałem czegoś co byłoby kompromisem pomiędzy [od czasu do czasu] pewne mocno wychylone zakręty, oraz żywotność opony - co by nie zmieniać na początku każdego sezonu.
Obecnie jeżdżę/jeździłem na bt-20 -> W DESZCZU NIEPOLECAM - z duszą na ramieniu (i tutaj tez chciałbym coś czego nie będę się bał użytkować w deszczu)
znalazłem takie opony - MICHELIN PILOT ROAD 3 2CT - i tutaj chciałbym was spytać czy ktoś już jeździ na takich ? i ile kilometrów jest wstanie nakręcić na ZŻERAJĄCEJ GUMY svce. Oraz prosić was ewentualnie o polecenie czegoś innego co zaspokoiło by moje potrzeby :)
z góry DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC ;)


Na Road 3 raczej nikt nie latał bo jest to nowość która wyszła na przełomie lato-jesień

_________________
650S k3 by Rene >> viewtopic.php?f=9&t=8742&start=20


4 sty 2014, o 10:38
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2013, o 22:22
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Re: jakie opony?
Hubix napisał(a):
Witam

Czy jedyny rozmiar opony na tył do SV650S 2003 to 160/60/17 ? Czy podchodzą też inne ? Pytam bo pierwszy raz wymieniam tylna oponę w moto..


Z tego co wiem to na felgę oraz wahacz mieści się w 180/55/17 :geek: Dlatego taką właśnie chciałem założyć.


4 sty 2014, o 10:55
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: jakie opony?
Rene napisał(a):
Na Road 3 raczej nikt nie latał bo jest to nowość która wyszła na przełomie lato-jesień

Michelin Pilot Road 3 są dostępne przynajmniej od początku 2011r, więc są w użyciu już pełne 3 lata ;)
marianello napisał(a):
Z tego co wiem to na felgę oraz wahacz mieści się w 180/55/17 :geek: Dlatego taką właśnie chciałem założyć.

Fizycznie to zmieści się nawet opona 190mm, to żaden problem. A że będzie wyglądać jak balonik i tragicznie się prowadzić, to już inna historia.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


4 sty 2014, o 11:00
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2013, o 22:22
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Re: jakie opony?
Cytuj:
tragicznie się prowadzić, to już inna historia.


Sam coś takiego próbowałeś?


4 sty 2014, o 14:28
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 15 lip 2013, o 21:15
Posty: 47
Lokalizacja: dolnyślask b-c
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2002
Post Re: jakie opony?
a jakiej głębokości jest bieżnik w przedniej nowej oponie? ( wszystkie firmy maja po tyle samo? )


4 sty 2014, o 14:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: jakie opony?
wys napisał(a):
hej, pierwszy raz będę przymierzać się to zmiany opon
i chciałbym coś co trzymałoby mnie pewnie w zakrętach (od czasu do czasu przy zjazdach z autostrady miło jest się mocno pochylić) - ale to raczej sporadycznie
w dużej większości przejeżdżanych kilometrów jest trasa dom - praca/dziewczyna/sklep
i tutaj szukałem czegoś co byłoby kompromisem pomiędzy [od czasu do czasu] pewne mocno wychylone zakręty, oraz żywotność opony - co by nie zmieniać na początku każdego sezonu.
Obecnie jeżdżę/jeździłem na bt-20 -> W DESZCZU NIEPOLECAM - z duszą na ramieniu (i tutaj tez chciałbym coś czego nie będę się bał użytkować w deszczu)
znalazłem takie opony - MICHELIN PILOT ROAD 3 2CT - i tutaj chciałbym was spytać czy ktoś już jeździ na takich ? i ile kilometrów jest wstanie nakręcić na ZŻERAJĄCEJ GUMY svce. Oraz prosić was ewentualnie o polecenie czegoś innego co zaspokoiło by moje potrzeby :)
z góry DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC ;)


Ja założylem Michelinki PR3 na początku listopada i jeżdzę non-stop (mieszkam w UK i póki co poza wietrzyskiem i tonami wody z nieba to na lodwisko jeszcze nie trafiłem). Przekulałem na nich coś około 1.5k mi i jestem bardzo z nich zadowolony :) Mogę powiedzieć właściwie że to taka miłość od pierwszej jazdy. Nie bardzo mogę porównać bezpośrednio do baltaxów bo pomiędzy nimi zjechałem najpierw komplet Metzelerów które w/g mnie były zdecydowanie lepsze, przynajmniej na zakrętach. Za to na mokrym to te metzelery chyba specjalnie nie odstawały od baltaxów. Tak samo śliskie cholery były. Wystarczyło że jest coś koło 10 stopni i już tańcowały, ostrzejsze heblowanie w nieco chłodniejsze dni wykluczone.
PR3 przy nich to jakaś kosmiczna technologia :) Bardzo tak >plastycznie< trzymają się drogi, mokry asfalt, chłód i heblowanie w takich warunkach dla nich nie straszne, bardzo fajnie i chętnie chodzą po winklach.
Można odnieśc wrażenie że przy okazji opon to zmieniło się coś w zawieszeniu. Nie >wibrują< tak jak baltaxy od szorstkiego asfaltu co pewnie znasz z własnego doświadczenia a co mnie wpieniało niemiłosiernie. Nie wykożystałem ich jeszcze w pełni, ale po prostu wolę nie przeginać bo warunki do jazdy w obecnej porze jak by nie było to dobre nie są.
Jak z trwałością tych opon to nic nie mogę powiedzieć, póki co to moje dopiero straciły cycki :)

ps: nie wiem czy to prawidłowość czy zbieg okoliczności. Nie mają żadnych kropek z oznaczeniami ale żółta kreska zrobiona mazakiem przy której jest nalepka z rozmiarem opony to wydaje mi sie być najlżejszym miejscem opony. Zmieniałem sam to pozwoliłem sobie na poszukiwania. Udało się tak że z przodu mam ciężarek 5g a z tyłu nie trzeba było niczego :)


4 sty 2014, o 14:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: jakie opony?
marianello napisał(a):
Cytuj:
tragicznie się prowadzić, to już inna historia.


Sam coś takiego próbowałeś?


Tak - miałem wątpliwą przyjemność jeździć SVkami z oponami tylnymi 170/70, 180/55 i 190/50, naciągniętymi na fabryczne felgi.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


4 sty 2014, o 17:13
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2010, o 16:48
Posty: 1679
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k3
Post Re: jakie opony?
Z racji tego, że temat jest dosyć obszerny i szczerze powiedziawszy nie chce mi się go czytać całego, chciałbym zapytać NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ przy zakupie oponek.
Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć, czym się kierować przy zakupie czegoś takiego, tak aby mi pasowało?
Wiele tu opinii, jeden chwali to, drugi tamto i nie wiadomo w końcu na co się zdecydować.

Zatem proszę kogoś kto się zna, aby przygotował mały poradnik jak dobrze wybrać model opony.
Na co zwrócić uwagę, dlaczego bieżnik taki a nie inny itd... Myślę, że takie coś wielu by pomogło, a na pewno nikomu nie zaszkodzi :]

Oczywiście jeśli ktoś się porwie na coś takiego, to prosiłbym umieścić w pierwszym poście, coby nie znikło gdzieś w tym gąszczu informacji i postów :]

Dziękuję za uwagę ^^

_________________
Obrazek


4 sty 2014, o 17:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 134  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL