Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 23 paź 2024, o 01:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 134  Następna strona
jakie opony? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: jakie opony?
Tobie sie nie chce czytać :) to komuś nie będzie się chciało pisać. Tym bardziej że to tak troche bez sensu.
W końcu różne sa opony, jedne do pałowania i scigania a drugie np. do turystyki. Fajny bieżnik na długodystansowej oponie co to dojedzie w ta i wewta stąd do Bajkału z kartoflową guma bez śladów zużycia wcale nie będzie dobra dla miłośnika wrażeń sportowych.
Tak więc to ty sam powinieneś sobie odpowiedzieć czego chcesz.


4 sty 2014, o 17:44
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2010, o 16:48
Posty: 1679
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k3
Post Re: jakie opony?
To że są opony do pałowania i wolnej jazdy to wiem, ale skąd mam wiedzieć jaki powinien mieć kształt bieżnik, aby dobrze odprowadzał wodę, jeśli się na tym nie znam, hę?
Nawet jeśli odpowiedź na moje pytanie w tym temacie padła, to jest to jak szukanie igły w stosu siana, nieprawdaż?
Nawet nie wiem jak sformułować pytanie w wyszukiwarce, żeby mi to znalazło, a i tak najprawdopodobniej pokaże się ten temat z tymi prawie stoma stronami. Nie wiem kolego jak Ty, ale ja nie mam czasu żeby przeglądać wszystkie posty, wiedząc, że odpowiedzi mogę nie dostać.
Tak chcę iść na łatwiznę, ale myślę, że pewne kwestie by to rozjaśniło.
Sam jestem w trakcie tworzenia pewnego poradnika dla tutaj zaglądających, bo może komuś się kiedyś przyda, no ale w sumie po co mam to robić dla kogoś? A niech se szukają i się męczą, albo oddadzą do serwisu, niech im zrobią za kilka stów, a ja swoją wypocinkę schowam w szufladkę...

_________________
Obrazek


4 sty 2014, o 17:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: jakie opony?
Kupuj Pirelli diablo supercorsa. Reszta to śmieci. I żeby nowa była.
Mam nadzieję że pomogłem ;)

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


4 sty 2014, o 18:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2010, o 16:48
Posty: 1679
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k3
Post Re: jakie opony?
Potrzebuję jednak oponek co mi wytrzymają nieco dłużej jak sezon :P

_________________
Obrazek


4 sty 2014, o 18:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: jakie opony?
Kup diablo supercorsy i mało jeździj ;)


4 sty 2014, o 18:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: jakie opony?
bridgestone exedra

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


4 sty 2014, o 18:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2013, o 15:05
Posty: 387
Lokalizacja: Krakuf
Płeć: mężczyzna
Moto: DR-Z400S
Post Re: jakie opony?
I'm not a hero napisał(a):
Potrzebuję jednak oponek co mi wytrzymają nieco dłużej jak sezon :P

Co to znaczy sezon? Przykładowo mój kolega w sezonie 2013 zrobił niecałe 2tys. km, ja zrobiłem 12tys. km. No i przede wszystkim jaki masz styl jazdy? Tor? Turystyka?


4 sty 2014, o 18:29
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2010, o 16:48
Posty: 1679
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k3
Post Re: jakie opony?
Jeżdżę sobie turystycznie, bardzo turystycznie, oglądam każdy kamyczek na drodze, ale czasem rzadko bo rzadko, lubię sobie wskoczyć na a4...
Co to znaczy opony na sezon? W sezonie robię około 5 tys km, jak mi wystarczą na 2-3 sezony to będzie dobrze...
Te co mam, nie wiem co to jest, może ktoś powie 'debil jakiś', ale mają już ładnych parę lat, ot np przednia chyba z 2001 roku, dziwne, bo starsza jak moto, no ale taki ma DOT :]
Jak widać najwyższy czas na zmianę minął kilka lat temu, no ale nie było funduszy :]

Wszak nie pytam o konkretny model, tylko jak z pośród kilkunastu wybrać tą fajną dla siebie... Wizualnie mam typ, ale na wyglądzie się nie jeździ, a niestety inaczej zajebistości opony określić nie potrafię.

_________________
Obrazek


4 sty 2014, o 18:32
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2012, o 11:15
Posty: 805
Lokalizacja: BIA
Płeć: mężczyzna
Moto: <SV650N>
Post Re: jakie opony?
pirelli diablo strada moim zdaniem w takim użytkowaniu o którym piszesz są wyśmienite... no i tanie :) kpl. za jakieś 600-700zł

_________________
...najlepsze co można robić w ubraniach? szybko zaraża i wciąga ? ...


4 sty 2014, o 18:39
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: jakie opony?
Dobra, pożartowaliśmy trochę z kolegi, a nawet wspólnie z nim. Teraz jak napisałeś czego oczekujesz to będzie dużo łatwiej. Po pierwsze dlatego jest tyle firm na rynku, że każdemu coś innego odpowiada. Podobnie jak z ciśnieniem. Ale tu nie o tym.
Wg mnie wystarczająco dobra będzie diablo strada, Pilot Road, czy np. roadsmart. Ja bym wybrał Michelina. Kup po prostu NOWE opony. Będziesz zadowolony. A przy takich przebiegach rocznych to na nowych masz 3 sezony leciutko.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


4 sty 2014, o 18:44
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2013, o 23:56
Posty: 11
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2005
Post Re: jakie opony?
Rozkosmany napisał(a):

Ja założylem Michelinki PR3 na początku listopada i jeżdzę non-stop (mieszkam w UK i póki co poza wietrzyskiem i tonami wody z nieba to na lodwisko jeszcze nie trafiłem). Przekulałem na nich coś około 1.5k mi i jestem bardzo z nich zadowolony :) Mogę powiedzieć właściwie że to taka miłość od pierwszej jazdy. Nie bardzo mogę porównać bezpośrednio do baltaxów bo pomiędzy nimi zjechałem najpierw komplet Metzelerów które w/g mnie były zdecydowanie lepsze, przynajmniej na zakrętach. Za to na mokrym to te metzelery chyba specjalnie nie odstawały od baltaxów. Tak samo śliskie cholery były. Wystarczyło że jest coś koło 10 stopni i już tańcowały, ostrzejsze heblowanie w nieco chłodniejsze dni wykluczone.
PR3 przy nich to jakaś kosmiczna technologia :) Bardzo tak >plastycznie< trzymają się drogi, mokry asfalt, chłód i heblowanie w takich warunkach dla nich nie straszne, bardzo fajnie i chętnie chodzą po winklach.
Można odnieśc wrażenie że przy okazji opon to zmieniło się coś w zawieszeniu. Nie >wibrują< tak jak baltaxy od szorstkiego asfaltu co pewnie znasz z własnego doświadczenia a co mnie wpieniało niemiłosiernie. Nie wykożystałem ich jeszcze w pełni, ale po prostu wolę nie przeginać bo warunki do jazdy w obecnej porze jak by nie było to dobre nie są.
Jak z trwałością tych opon to nic nie mogę powiedzieć, póki co to moje dopiero straciły cycki :)

ps: nie wiem czy to prawidłowość czy zbieg okoliczności. Nie mają żadnych kropek z oznaczeniami ale żółta kreska zrobiona mazakiem przy której jest nalepka z rozmiarem opony to wydaje mi sie być najlżejszym miejscem opony. Zmieniałem sam to pozwoliłem sobie na poszukiwania. Udało się tak że z przodu mam ciężarek 5g a z tyłu nie trzeba było niczego :)



dzieki wielkie za wyczerupującą odpowiedz ;) a czy ktos z was jezdzil na pilot road 2 -> sądze ze jesli chodzi o wytrzymalosc to pilot road 3 pewnie podobne beda. a chcialbym wiedzeic ile kilometrow sie wam udalo nakrecic czy to raczej dlugodystansowe opony (powiedzmy ponad 10k) czy raczej krotko (takie ktore Vałka mi zje za 5k) ;) dzieki pozdrawiam


4 sty 2014, o 19:31
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: jakie opony?
I'm not a hero napisał(a):
Jeżdżę sobie turystycznie, bardzo turystycznie, oglądam każdy kamyczek na drodze, ale czasem rzadko bo rzadko, lubię sobie wskoczyć na a4...
Co to znaczy opony na sezon? W sezonie robię około 5 tys km, jak mi wystarczą na 2-3 sezony to będzie dobrze...
Te co mam, nie wiem co to jest, może ktoś powie 'debil jakiś', ale mają już ładnych parę lat, ot np przednia chyba z 2001 roku, dziwne, bo starsza jak moto, no ale taki ma DOT :]
Jak widać najwyższy czas na zmianę minął kilka lat temu, no ale nie było funduszy :]

Wszak nie pytam o konkretny model, tylko jak z pośród kilkunastu wybrać tą fajną dla siebie... Wizualnie mam typ, ale na wyglądzie się nie jeździ, a niestety inaczej zajebistości opony określić nie potrafię.


Gdybym na wyglądzie oparł sprawę to mój ostatni wybór oponiorski, Michelin PR3 byłby na samym końcu. Bo o ile tylna jeszcze jakos tam wygląda to przednia pod wzgledem wizualnym wyglada tragicznie, jak z innej parafii i jak gęsto pochlastana nożem na poprzek :) Widać jednak coś w tym jest skoro zachwalana szczególnie za zachowanie na mokrej drodze. A to było moje główne kryterium wyboru. Po prostu zawierzyłem opinii innych bikerów i póki co okazało się że wybór był trafny.
Jeżeli miałbym coś polecić tobie to myslę że np. poprzednie metzelery, nienajlepsze wprawdzie gdy było zimno i mokro. Jako opony turystyczne, użyte w cieplejszych miesiącach, sprawdziły się bardzo dobrze. Wytrzymały coś koło 15 tys. Przy czym tylna troche sie skwadraciła :) ale to wyłacznie ze wzgledu na autostradowy raczej przebieg. I to bynajmniej nie w tempie jak jazda na kropelce.
Jak by tam jednak nie było to tak jak poprzednicy pisali. Po prostu kup nowe opony i będzie ok. Nawet Maxis-y są ostatnio całkiem dobre


4 sty 2014, o 19:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2012, o 01:03
Posty: 923
Lokalizacja: Roztocze
Płeć: mężczyzna
Moto: Kawasaki KLX300R
Post Re: jakie opony?
Ktoś jakieś doświadczenia miała z Shinko? Szczególnie o tył mi chodzi.

_________________
Zamojska Grupa Motocyklowa
http://www.moto-zamosc.pl

Biało-czarno-pomarańczowa pomarańcza - KTM


4 sty 2014, o 21:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR PC40
Post Re: Odp: jakie opony?
luxuser napisał(a):
Ktoś jakieś doświadczenia miała z Shinko? Szczególnie o tył mi chodzi.

Mój kumpel miał jedne (kupił nowe) i teraz wszystkim odradza, ja osobiście nie testowałem.

_________________
Obrazek
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.


4 sty 2014, o 21:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: jakie opony?
Ja z kolei też miałem komplet tej firmy i bez koloryzowania - z żadnych innych nie byłem tak zadowolony. Ale to też zależy o jakim modelu rozmawiamy, bo z tego co się orientuję, miewali mniej i bardziej udane produkty. Przykładowo moje turystyczne 009 zbierały raczej bardzo dobre opinie, 003 do supermoto podobnie, a 005 czyli sportowe podobno były tragiczne.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


4 sty 2014, o 22:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: jakie opony?
Mój kolega kupił jakąś turystyczną w rozmiarze 18 cali. Był zadowolony ale krótko i tylko na suchym.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


4 sty 2014, o 22:22
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:09
Posty: 1396
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s '00
Post Re: jakie opony?
Ostatnio tez sie zastanawialem nad oponami i trafil mi sie test przeprowadzony w czasopismie motocykl.
bo wydaje mi sie ze bez sensu jest pytac ludzi na forum jakie opo y sa oki jak sa rozne przyzwyczajenia i niekturzy preferuja firme a inni b... i seryjnie w moim przypadmu sie opinia potwierxzila z testem. Mam pirelki diablo rosso w bardzo gorace dni super... jednak jak jest ciut zimniej albo gozej jak jest mokro to sporo trzeba uwazac... podobne zdanie mialy o nich wlasnie w testach wiec czasem warto poczytac i internet przegladnac.
Ostatnio czytalem test z 2013 opony sportowo turystyczne jak sama nazwa wskazuje musza byc bardzo uniwersalne. Wygraly taam batlax S20 mysle ze na dzien dzisiejszy takie bym kupil...
oczywiscie jak kupisz inne to nieznaczy ze zaras sie wypiepszysz i niebedzie sie dalo jezdzic...
To jest jak z testami motocykli niekture w swojej klasie zajmuja 2.3 miejsce a i tak ludzie je kupuja..

_________________
Sprzedam czesci sv99-03, polka gorna, dolna, clipony - kierownice, przedni blotnik , tylna felga, zaciski hamulcowe przednie w razie czego prv...
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1193766


4 sty 2014, o 22:27
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 25 maja 2012, o 17:31
Posty: 46
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650N 2003
Post Re: jakie opony?
Też polecę Ci Diablo Strady, za Michelin Pilot Road 2 zapłacisz trochę więcej a jakiejś specjalnej różnicy nie powinieneś odczuć przy Twojej jeździe.
Co do testów w czasopismach motocyklowych, ja do końca "im" nie wierzę, bo artykuły są sponsorowane przez wielkie koncerny.


4 sty 2014, o 23:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2010, o 16:48
Posty: 1679
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k3
Post Re: jakie opony?
Osobiście 'podobają' mi się pirelli angel, ale ale widzę, że mało jest o nich na forum opinii...

_________________
Obrazek


4 sty 2014, o 23:06
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:03
Posty: 713
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: KTM 790 Adventure R
Post Re: jakie opony?
Mam Angele.
Zrobione mają 3500 km i zużycie znikome. Szybko się nagrzewają i na winklach bieszczadzkich nie miałem z nimi najmniejszych problemów.
Na torze nie testowałem ich niestety. Jak jest zimno też całkiem dobrze trzymają. To jest mój trzeci komplet opon. Pierwsze - fabryczne Dunlopy ST 220 były słabe. Później kupiłem sobie Dunlopy D209. Były super - czuło się motocykl idealnie i w zakrętach prowadziły się wyśmienicie nawet w dużym złożeniu - jednak szybko znikały, długo się rozgrzewały i potrafiły łapać uślizgi w zimne dni. Angele są pomiędzy tymi dwiema pierwszymi pod kontem przyczepności, ale za to nie mają wad D209 i są bardzo podobne w prowadzeniu w każdych warunkach.

_________________
SV650N K6 YHJ --> DL650A L0 YME --> BMW F700GS --> KTM 790 Adeventure R
http://www.bikepics.com/members/golkow


4 sty 2014, o 23:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 134  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL