Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 22 paź 2024, o 04:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 134  Następna strona
jakie opony? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 328
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 600 K6
Post Re: jakie opony?
Dono napisał(a):
Rozumiem Pędzel, że bez obaw można zakładać leżaki i śmigać, pod warunkiem, że były przechowywane we w miarę normalnych warunkach?


Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć TAK :] Jeżeli guma nie jest twarda i nie ma spękań to bez obaw.

_________________
OPOPONY
Opony motocyklowe, Części, Akcesoria, Serwis Motocykli

http://www.opopony.pl
Sklep
Allegro
Facebook: OPOPONY


6 lip 2010, o 00:02
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: jakie opony?
Dzięki, mam podobne doświadczenia właśnie, o czym pisałem wcześniej.


6 lip 2010, o 10:55
Zobacz profil WWW
chachar
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:29
Posty: 2311
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Moto: Brak
Post Re: jakie opony?
nie jaki lpt byl ze mna na wycieczce i jak si eokazalo ma on opony 10 letnie. kleja jak nowki. :)

_________________
CHŁOP BEZ POLERKI JEST JAK MIĘSNY BEZ WINERKI!!!
Obrazek


6 lip 2010, o 11:14
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: jakie opony?
E tam, ja się nie znam. Zamknąłem 10cioletnią tylną oponę przeznaczoną na spalenie na ślubie ( wczoraj ją paliłem, dzisiaj na poprawinach zabawy ciąg dalszy...).
Więc mogę obalić kolejny mit starych opon, mogę mogę mogę? :D

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


6 lip 2010, o 11:28
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 328
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 600 K6
Post Re: jakie opony?
Ja wybierając opony do siebie na rocznik patrzę dopiero w którejś tam kolejności. Dla mnie liczy się przed wszystkim jej stan,tzn. nie to żeby miała 5mm tylko to aby była w miarę równo zjechana, może mieć nawet 3mm i też będzie git. Musi dać się wbić paznokieć w bok opony i nie może mieć dużych spękań (takie minimalne spękania występują praktycznie na każdej gumie). Rocznik jest dopiero na końcu.

W najbliższy weekend w Czechach mam zamiar przetestować na przodzie w SV najnowsze sportowe "dziecko" Metzelera - RACETEC INTERACT w mieszance K1 :->

_________________
OPOPONY
Opony motocyklowe, Części, Akcesoria, Serwis Motocykli

http://www.opopony.pl
Sklep
Allegro
Facebook: OPOPONY


6 lip 2010, o 15:22
Zobacz profil WWW
motorowerzysta

Dołączył(a): 21 cze 2010, o 17:52
Posty: 90
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Post Re: jakie opony?
A co sadzicie o zestawieniu:
- Michelin PILOT ROAD 120/60R17 55 W Przód
- Michelin PILOT ROAD2 160/60R17 69 W Tył

Głównie o2o służy mi dojazdy do pracy około 2km, oraz turystycznie +- 60km, i dłuższe wyjazdy ok 200km.
Sportowa jazda odpada, na razie jeżdżę max 100km/h :]

_________________
gg: 1516980
Suzuki SV650S K6 Blue -> Honda CBR 600RR K5


6 lip 2010, o 15:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:21
Posty: 635
Post Re: jakie opony?
Pędzel Ty nic nie testuj tylko mi powiedz co masz na tył bo w mojej Z4 już się zaciera małżeństwo prawej strony bieżnika z lewą :)

_________________
Obrazek Obrazek

SV650S K1


6 lip 2010, o 16:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 328
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 600 K6
Post Re: jakie opony?
sirmariano napisał(a):
Pędzel Ty nic nie testuj tylko mi powiedz co masz na tył bo w mojej Z4 już się zaciera małżeństwo prawej strony bieżnika z lewą :)


Szczerze mówiąc z "naszego" rozmiaru nie mam nic specjalnego, mam coś w stylu Dunlop Sportmax Roadsmart (dziurawa), Continental Contiforce (dziurawa), Pirelli Scorpion sync., i kilka sztuk już słabszych.
Ogólnie ładne oponki dostałem tylko z rozmiaru 170/60/17 i 180/55/17.
Ciężko coś ostatnio z tym "naszym" rozmiarem żeby dostać coś konkretnego, no chyba że takie modele jak Bridgestone Battlax bt020 czy Bridgestone Battlax Bt57 to są w ładnym stanie do wyrwania ale ja tego nie biorę, poluję raczej na lepsze modele. Moi dostawcy byli po opony, przywieźli sporo towaru, ale jakieś wieśniaki mnie uprzedzili i wybrali wszystkie najlepsze sztuki :baseball: Mi wczoraj zostało niewiele do wybierania :smutas:

_________________
OPOPONY
Opony motocyklowe, Części, Akcesoria, Serwis Motocykli

http://www.opopony.pl
Sklep
Allegro
Facebook: OPOPONY


6 lip 2010, o 17:45
Zobacz profil WWW
Mister Budda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 12:22
Posty: 2362
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: VTR RIDER :D
Post Re: jakie opony?
A tak z czystej ciekawości :D: ile mm bieżnika mają nowe opony? :P

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


7 lip 2010, o 18:09
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 328
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 600 K6
Post Re: jakie opony?
Notturno SV napisał(a):
A tak z czystej ciekawości :D: ile mm bieżnika mają nowe opony? :P


W zależności jaki model ale tak w granicach 5-6mm, niektóre nawet do 6,5mm. Jeżeli chodzi o przody to też zależnie od modelu od 3,6-5,0 mm, średnio mają po koło 4mm.

_________________
OPOPONY
Opony motocyklowe, Części, Akcesoria, Serwis Motocykli

http://www.opopony.pl
Sklep
Allegro
Facebook: OPOPONY


7 lip 2010, o 20:22
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: jakie opony?
Włączam się do tematu opon z prostego względu. W swojej Suzi Mua mam oponki Bridgestone Batlax BT020 z 2002 roku (6000km, bieżnik idealny). Na suchym jeżdżą nawet i 160km/h i jest powiedzmy OK. Jechałem też raz z kumplem do Pieskowej skały i na serpentynach zrobiliśmy taki wychył, że serce mi stanęło w miejscu jak pomyślałem o tym co ja robię na 8 letniej gumie, która więcej stała niż jeździła... Na mokrym to już jest jak na łyżwach i zawrotne 70km/h to max na jaki sobie pozwoliłem. Ogólnie powiem tak, że jak mam dalej się tak stresować, to pier...lę i kupuję nowe gumy.
Odkąd w aucie, przy 150km/h wybuchła mi opona na której miałem tylko dojeździć do zimy, staram się kupować TYLKO nowe opony. Gdybym nie wymieniał silnika zaraz po zakupie suki, to już bym śmigał na nowych kapciach. Moje zdanie jest więc takie: dobra nowa gumka to podstawa.

Ale do rzeczy. Na mynetmoto.com jest napisane o MAXXIS 160/60 ZR 17 TL 69W SUPERMAXX M-6029 REAR:

"Maxxis Supermax takes the last place with 79,0 % in the test 2006 from the magazine "Sport Rider" - winner was the Dunlop Qualifier with 91,4 %"
"Maxxis Supermax zajęły ostatnie miejsce, z wynikiem 79,0 % w teście z 2006 roku, przeprowadzonym przez magazyn "Sport Rider" - zwyciężyły opony Dunlop Qualifier z wynikiem 91,4 %"

Jak Wy się do tego odnosicie, bo wychodzi na to, że te opony są starą i nie specjalnie udaną konstrukcją?? Pytam, bo sam jestem zainteresowany ich zakupem od PęDZEL-a.

Ogólnie potrzebuję opon głównie do miasta, więc więcej po prostej niż po zakrętach, na odcinki 10-30km, przerwa, znowu 10-30km, a czasami 50-100km. Do tego chciałbym na nich zrobić jakiś logiczny przebieg ~15 000km lub najlepiej więcej :] i żeby to przy mgłach i mżawkach się nie ślizgało za bardzo. Sportowych zacięć na tor, to póki co nie posiadam, więc sportowe gumy odpadają. Jednak patrząc na stan naszych dróg (same łaty i dziury), to opona powinna zapewniać maksymalną przyczepność przy jeździe po wybojach, a tego aspektu nikt tutaj nie poruszał.
Generalnie chciałbym kupić Dunlop Roadsmart, ale cena oscyluje w okół 1000-1100zł, więc myślę nad Pirelli Diablo Strada, no i maxxisami. Co Polecacie ?? Michelin Pilot road 2 też w sumie by mogły być ale cena też w okolicy 1000zł a i jakoś widzę opinie podzielone na ich temat... No a apetyt na Shinko 009, przeszedł mi trochę po tym, jak PęDZEL pisał o odpadających płatach gumy :lipa: , chociaż lasooch zachwala :hmm:
Doradźcie coś, proszę bo ja już zaczynam :razz2: tematem opon i boję się na SVkę wsiadać na moich starych gumach....

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


13 lip 2010, o 01:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: jakie opony?
Suzi Mua, przy obecnych cenach Pirelli Diablo Strady to ja bym się nie zastanawiał. ;)

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


13 lip 2010, o 06:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: jakie opony?
No właśnie wszystko pięknie, ładnie ale gdzie kupić diablo strady w rozmiarze pod SVkę, bo jakoś na alledrogo nie widzę kompletu (nawet osobno), a w sklepach internetowych też nie za bardzo wygooglalem w okolicy 700zł za komplet. No i mam jeszcze jedną wątpliwość, co z homologacją opon pod SVkę ?? Z tego co mi wiadomo Diablo strady nie mają homologacji do SVki, a co za tym idzie jak będzie ktoś miał takie gumy i wypadek, to ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania. To samo mogą zrobić jak zobaczą stalowy oplot lub xenony. Zastanawialiście się nad tym ?? Pisze o tym, bo "słyszałem", że tak może być ale nie mam żadnych sprawdzonych informacji.
P.S. Gdzie można kupić Diablo strady w dobrej cenie ??

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


13 lip 2010, o 12:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: jakie opony?
Suzi Mua napisał(a):
Z tego co mi wiadomo Diablo strady nie mają homologacji do SVki, a co za tym idzie jak będzie ktoś miał takie gumy i wypadek, to ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania. To samo mogą zrobić jak zobaczą stalowy oplot lub xenony.
Pierwsze słyszę i brzmi to dla mnie jak totalna bzdura. Opony albo mają homologację drogową, albo nie mają (gumy tylko na tor). Producent (Suzuki) podaje dla każdego motocykla rozmiar p/t i index prędkości. Jak homologowana opona spełnia te wymagania, to chyba nie ma się czego czepić. Myślę jednak, że nawet na niehomologowanych gumach (z homologacją US, czy co tam) nie powinno być prawnych problemów. Nigdy nie słyszałem, by komuś sprawdzali (mi po jedynym zgłaszanym zdarzeniu - też nie) rodzaj czy stan założonych gum.
Ciekawa rzecz z tym stalowym oplotem, ale też mi się nie wydaje. Pomijam to, czy ktokolwiek to będzie sprawdzał, ale gumowe przewody się okresowo wymienia (ubezpieczyciel sprawdzi, czy wymieniłeś w terminie? nie sądzę), więc teraz co? szukać "homologowanych"? coś ci się chyba pokręciło.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę :)

A co do kompletu strady do SV, to faktycznie nie mogę znaleźć. Może skończył się tani wysyp, a może to tylko przypadek, pokończyły się aukcję i trzeba poczekać parę dni.
Ja kupowałem tutaj:
http://moto.allegro.pl/item1022595555_p ... slask.html
link jeszcze aktywny, ale klikaj od razu, bo nie wiem, jak długo :) Napisz do kolesia i zapytaj, czy ma na stanie :)

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


13 lip 2010, o 12:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: jakie opony?
Dla tego napisałem, że nie mam sprawdzonych informacji o tej homologacji pod konkretny motocykl, bo gdzieś po prostu natknąłem się na taką stronę, że każda opona miała listę motocykli do których może zostać wsadzona... Też wydawało mi się to bzdurne, no ale zapytać zawsze warto.
Co do tego oplotu, to tak powiedzieli mi w serwisie, że jak coś się stanie to ubezpieczyciele mogą kasy nie wypłacić przez oplot, inną kierownicę niż fabryczna, czy xenony... W tym temacie mam mieszane uczucia, bo w sumie to jest bezsensu, a z drugiej strony, ktoś mógłby sobie w warstacie kawałek rurki dogiąć i jako kierownicę wsadzić, czy wężyk z akwarium jako przewód hamulcowy...

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


13 lip 2010, o 12:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:21
Posty: 635
Post Re: jakie opony?
Co będzie lepsze na tył do jazdy na głównie na wprost - pilot power czy pilot road 2 - cena ta sama - road ma ciut lepszy bieżnik.

_________________
Obrazek Obrazek

SV650S K1


13 lip 2010, o 13:12
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:06
Posty: 673
Lokalizacja: Kraków/Kęty
Post Re: jakie opony?
Bezsprzecznie Pilot Road 2. Pilot power powyciera się na środku.

_________________
Suzuki SV 650 99' - niebieska


13 lip 2010, o 14:19
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 11:22
Posty: 488
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: jakie opony?
PęDZEL napisał(a):
Jeżeli chodzi o Bridgestony Battlax BT014 to są to typowe gumy sportowo-turystyczne. Według mnie z większą domieszką turystyki, ogólnie uniwersalne oponki do codziennej jazdy.

Synkretyczny89 napisał(a):
Ja mam Metzeller Z1 i jestem póki co zadowolony:) sportotwe laczki:) jakies super drogie nie były, chyba 680 zł komplet dałem.


To w żadnym wypadku nie są sportowe laczki, wręcz przeciwnie, raczej przez większość uznawane za "kartofle", które często się ślizgają, no chyba że ktoś nie pochyla zbyt motocykla :D Zwróć uwagę przypadkiem czy nie masz tam indeksu 55H bo sporo ostatnio tych Metzelerów widzę z takim indeksem a przecież w Svce powinien być 55W :>


Na przodzie mam 55H, na tyle 69H - coś takiego, chyba, że źle spojrzałem :D No nic człowiek uczy się całe życie.

_________________
sv 650 s K5 - blue sucz


13 lip 2010, o 15:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:47
Posty: 2660
Lokalizacja: Bjaczystok
Płeć: kobieta
Moto: Trufel 675
Post Re: jakie opony?
Heja banana.
Oddałam swoją sunię na przegląd i okazało się że moja przednia opona jest do wymiany :( Pofalowana i popękana, już też ciutkę łysawa (o dziwo bardziej niż tylna - obie od nowości moto). Jutro będą mieli Dunlop Qualifier, 450zł z wyważeniem i założeniem, nówka sztuka.

Ktoś jej używał i może się wypowiedzieć? W jakich warunkach się najlepiej sprawdza a w jakich nie?

Generalnie szukam kapcia który będzie się kleił na winklach, nie poleci na mokrym no i żeby też nie starł się za szybko. Czyli jak każdy chyba hehe :D Tył na razie zostaje bo jest dobry (a siedzi Dunlop, ten seryjnie zakładany).

P.S.: Zaraz przelecę temat, może ktoś coś napomknął ale i tak pilnie proszę o opinię! :) Jak mam lecieć w piątek do LBN to wolałabym zmienić o ile zdążę.

Pzdr.!

_________________
Suzuki SV 650s 2006 -> Honda VTR 1000 SP1 2001 -> Triumph Street Triple 675 2012


Ostatnio edytowano 14 lip 2010, o 18:27 przez Montana, łącznie edytowano 1 raz



14 lip 2010, o 18:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: jakie opony?
Montana napisał(a):
Jutro będą mieli Dunlop Qualifier, 450zł z wyważeniem i założeniem, nówka sztuka.

Ktoś jej używał i może się wypowiedzieć? W jakich warunkach się najlepiej sprawdza a w jakich nie. Pzdr.!


Ja mam Qualifiera II - oponka świetna :spoko:
-szybko się rozgrzewa
-mocno trzyma (jak pomyśle ze 120/70 trzyma jeszcze mocniej bo większa powierzchnia styku w zakręcie to :serduszka: )
-bez problemu można ją "zamknąć"
-nie prostuje motocykla w zakręcie
-opona bardzo dobrze reaguje na zmiane kierunku i korekty toru jazdy w złożeniu (przekładanie moto z boku na bok przy mocnym przeciwskręcie - jedną raczkę mocno odpychamy, a drugą mocno ciagniemy do siebie - amazing)
-nie da się zablokować rozgrzanej przedniej gumy - od razu katapulta przy takich próbach :->


14 lip 2010, o 18:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 134  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL