Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 17 paź 2024, o 01:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 130  Następna strona
Oleje 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 08:33
Posty: 111
Lokalizacja: Radomsko
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Razor napisał(a):
sebosamuraj napisał(a):
Ogólnie zastanawiam się nad dwoma olejami. Olej silnikowy Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50 4L i CASTROL POWER 1 GPS 4T 10W-40 4L i w sumie nie wiem który :(

A jaki miałeś wcześniej?

Powiem Ci taki przykład, lpt z forum jeździ na półsyntetyku, a ma przebieg o połowę mniejszy niż mój (jak nie więcej). Ja mam 43 tys i jeżdżę na syntetyku. lpt kiedyś zmienił na syntetyk i zaczął mu palić olej więc pospiesznie wrócił no półsyntetyka. Mi w życiu nie spalił ani grama oleju silnik.
To wszystko chyba zależy jak był traktowany silnik, jakim olejem zalewany. Mój jeździ całe życie na syntetyku (poprzedni właściciel też widać tak robił), za to silnik maszyny mandoliniarza już się nie nadaje na full syntetyk pomimo, że o ile pamiętam ma poniżej 20 tys km w ODO ;)


Ogólnie wiem tyle że mam teraz półsyntetyk motula albo mobila ale nie pamiętam dokładnie, mam przy moto tą naklejkę z wymiany, muszę zobaczyć.


15 paź 2010, o 14:37
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Oleje
W takim razie kupuj GPSa półsyntetyka... tak mi się wydaje ;)

_________________
SVNERWUS


15 paź 2010, o 19:55
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 08:33
Posty: 111
Lokalizacja: Radomsko
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
I chyba tak zrobię, dzięki Razor :P


15 paź 2010, o 21:13
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 9 wrz 2010, o 16:27
Posty: 81
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Witam. Mam pewne pytanie ponieważ moje moto żre olej po 3tyś km zjadł mi 2Setki Oleju (Motul 10w40) przebieg motoru przed wymiana oleju na motul 4,5tyś obecny przebieg 7,5tyś :) czy to normalne??


17 paź 2010, o 15:21
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 21:16
Posty: 297
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
No to niewiele, jakby ci tyle spalił na 100km to mógłbyś się martwić. Jak się zwłaszcza pokręci wyżej to normalne że trochę ubędzie oleju.

_________________
Komar->WSK125->MZ ETZ 251->Yamaha XJ 600S Diversion->Suzuki GSXF750->Suzuki SV1000S


17 paź 2010, o 17:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Oleje
Normalnym bym tego nie nazwał. Dość często spotykane zjawisko, nie jest to jakaś tragedia, ale też nie można pisać, że wszystko jest ok i każda SV tak ma ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


17 paź 2010, o 17:59
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 21:16
Posty: 297
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Ale 200ml na 3tyś km to daje trochę ponad 60ml/1000km to nic strasznego. A wszystko kwestia stylu jazdy. Jeden jeździ spokojnie i wymieniając co 6tyś nic nie musi dolać a inny co rusz podchodzi pod czerwone pole i mu te 200ml zejdzie po 1000km albo i szybciej. Pamiętać trzeba o jednym KAŻDY silnik bierze olej, tylko niektóre na tyle niewiele że nie widać na bagnecie/w okienku zużycia.

_________________
Komar->WSK125->MZ ETZ 251->Yamaha XJ 600S Diversion->Suzuki GSXF750->Suzuki SV1000S


17 paź 2010, o 18:43
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 19 cze 2010, o 20:08
Posty: 922
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Ja w swojej SV oleju nie wymieniałem xd
Ale ani grama oleju nigdy nie spaliła. A w dupę dostawała, i to często.

_________________
Obrazek
http://bikepics.com/members/mr0zd/03zx6r/ <-Zielony


17 paź 2010, o 21:42
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 21:16
Posty: 297
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Spalić spaliła bo każdy silnik pali, pierścienie nie wszystko zgarniają. Patrząc tylko na stan oleju na bagnecie to diesle z DPF potrafią go nawet produkować :P

_________________
Komar->WSK125->MZ ETZ 251->Yamaha XJ 600S Diversion->Suzuki GSXF750->Suzuki SV1000S


17 paź 2010, o 23:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Oleje
Wybił czas serwisu. Jest sens wymieniać olej i filtry przed zimą żeby moto stało na świeżym oleju czy zostawić to na wiosnę jak rozruszam silnik przy pierwszym wiosennym wypadzie?

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


24 paź 2010, o 16:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Wymień teraz.

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


24 paź 2010, o 16:34
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: Oleje
A ostatnio dreadowałem mechanika serwisu od Włodka (kto to włodek, to rybnik wie ;)). Stwierdził, że syntetyk a półsyntetyk nie ma żadnej różnicy na osiągach, może coś na torze wyścigowym, ale to bardziej dotyczy maszyn stricte racingowych gdzie zużycie niektórych elementów silnikowych jest 700razy szybsze :P Same zużycie silnika poprzez stosowanie takich albo takich olejów nie ma większej różnicy - full syntetyk jest po prostu rzadszy, a głównie to jest chwytem na kasę. Sami zalecają lać 10w40 a ważne że regularnie, a nie ze się komuś przypomni po 20 000 że syntetyka trzeba wymienić... Możemy oczywiście ten serwis nazwać kuźnią czy inną galerią sztuki (bośmy przeczytali ulotkę z castrola GPS, 2 art. na świecie motocykli i już jesteśmy prof. dr. hab.) , ale z tego co mi wiadomo opinię mają bardzo dobrą (nie serwisuję u nich, bo olej w lagach, silniku czy jakąś synchronizację robię sam ;)).

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


24 paź 2010, o 16:50
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 15:32
Posty: 1462
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Oleje
Bartosz napisał(a):
Wybił czas serwisu. Jest sens wymieniać olej i filtry przed zimą żeby moto stało na świeżym oleju czy zostawić to na wiosnę jak rozruszam silnik przy pierwszym wiosennym wypadzie?

Ja bym na wiosnę wymienił. Po co przez zimę z nowym olejem ma stać? Chyba że zamierzasz zrobić jeszcze trochę kilometrów...

_________________
SV liter z owiewkom:)


24 paź 2010, o 18:16
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Oleje
slayer napisał(a):
Bartosz napisał(a):
Wybił czas serwisu. Jest sens wymieniać olej i filtry przed zimą żeby moto stało na świeżym oleju czy zostawić to na wiosnę jak rozruszam silnik przy pierwszym wiosennym wypadzie?

Ja bym na wiosnę wymienił. Po co przez zimę z nowym olejem ma stać? Chyba że zamierzasz zrobić jeszcze trochę kilometrów...


Właśnie zamierzam już odstawić sprzęt. Jak kupiłem moto to mogłem jeździć przy -20 ;), teraz komfort jazdy w niskich temperaturach spadł razem z emocjami po zakupie moto.
I mam dylemat... najpierw chciałem wymienić żeby moto stało na nowym, a dzisiaj pomyślałem o tym co piszesz. I w dalszym ciągu nie wiem.... Tomek pisze żeby wymieniać, ty że jednak nie :)
Weźcie się wypowiedzcie jeszcze jak robicie :D

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


24 paź 2010, o 18:50
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
W sumie to bez różnicy jeśli nie planujesz już jeździć.

Ja wymieniłem 350km temu, bo miałem (dalej mam) zamiar parę kilometrów jeszcze nakręcić, poza tym nie lubię wiosennych kolejek w serwisach. Tak czy siak jestem za wymianą przed zimowaniem - nowemu olejowi nic się nie stanie przez te 5 miesięcy, a silnik będzie się moczył w czyściutkim a nie w przepracowanym. Choć jemu pewnie nie robi to różnicy, pod warunkiem, że stary olej nie ma 3lat i 20k przebiegu. ;)

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


24 paź 2010, o 18:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:26
Posty: 683
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Do serwisu na wymianę oleju? Litości... :obity:

_________________
Alembic Essence 5, SV 650S K6 ----> Yamaha FZ1 2006r.


24 paź 2010, o 19:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Oleje
sad napisał(a):
Do serwisu na wymianę oleju? Litości... :obity:

Nie pierdziel, kolega pewnie ma swoje powody, a wymiana, z racji tego, że łatwa, kosztuje pewnie grosze.
Ja auto oddałem na wymianę oleju, bo jak brałem u gości filtr i olej, to wymianę robili mi gratis, a jednak trzeba mieć kanał/najazd i później zlać gdzieś kilka litrów oleju. Może w okolicy Tomka też robią taniutko :)

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


24 paź 2010, o 20:31
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 21:16
Posty: 297
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
lpt napisał(a):
A ostatnio dreadowałem mechanika serwisu od Włodka (kto to włodek, to rybnik wie ;)). Stwierdził, że syntetyk a półsyntetyk nie ma żadnej różnicy na osiągach, może coś na torze wyścigowym, ale to bardziej dotyczy maszyn stricte racingowych gdzie zużycie niektórych elementów silnikowych jest 700razy szybsze :P Same zużycie silnika poprzez stosowanie takich albo takich olejów nie ma większej różnicy - full syntetyk jest po prostu rzadszy, a głównie to jest chwytem na kasę. Sami zalecają lać 10w40 a ważne że regularnie, a nie ze się komuś przypomni po 20 000 że syntetyka trzeba wymienić... Możemy oczywiście ten serwis nazwać kuźnią czy inną galerią sztuki (bośmy przeczytali ulotkę z castrola GPS, 2 art. na świecie motocykli i już jesteśmy prof. dr. hab.) , ale z tego co mi wiadomo opinię mają bardzo dobrą (nie serwisuję u nich, bo olej w lagach, silniku czy jakąś synchronizację robię sam ;)).

Ale syntetyki też często występują jako 10W40. Rzadsze? 10W40 to 10W40 ma określone lepkości w określonych temp. (40 i 100st.) niezależnie czy syntetyk czy pół. Różnica może wyjść w utrzymywaniu pierwotnych parametrów i tutaj syntetyki powinny być lepsze,pół np. po określonym przebiegu może być 10W30 i mniejszy film olejowy przy wyższych temp. a dobry syntetyk utrzyma pierwotne parametry. W osiągach nie ma różnicy... oczywiście a ktoś pisał że od syntetyka jest +10KM? Oczywiście to wszystko teoria dopóki nie porównamy konkretnych olejów po pewnym przebiegu to można gdybać. Ale teorie mechaników bez poparcia teoretycznego są też takie na zasadzie tak mi się wydaje bo wymieniam olej często. Tak jak płukanie brudów z silnika przez syntetyk. Ilość subst. myjących określa liczba zasadowa TBN....czasem mineralne mają większą niż syntetki. Kiedyś te wypłukiwanie mogła się sprawdzić ale wtedy były większe różnice między olejami a teraz nawet mineralne nie są takie złe.

_________________
Komar->WSK125->MZ ETZ 251->Yamaha XJ 600S Diversion->Suzuki GSXF750->Suzuki SV1000S


24 paź 2010, o 20:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 17:03
Posty: 496
Lokalizacja: warszawa/otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K6 sprzedany
Post Re: Oleje
Co do wymiany oleju, to ja zabiorę się przed odstawieniem motka na zimowanie. Olej w końcu wypłukuje różne świństwa z silnika i jakoś mi się nie widzi zostawić ten szlam na kilka miechów

_________________
Przekaż 1% podatku na zakup mojego nowego sprzęta


"nie puszczone bąki unoszą się do głowy, stąd biorą się posrane pomysły"


24 paź 2010, o 20:51
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: Oleje
Domel napisał(a):
Ale syntetyki też często występują jako 10W40. Rzadsze? 10W40 to 10W40 ma określone lepkości w określonych temp. (40 i 100st.) niezależnie czy syntetyk czy pół. Różnica może wyjść w utrzymywaniu pierwotnych parametrów i tutaj syntetyki powinny być lepsze,pół np. po określonym przebiegu może być 10W30 i mniejszy film olejowy przy wyższych temp. a dobry syntetyk utrzyma pierwotne parametry. W osiągach nie ma różnicy... oczywiście a ktoś pisał że od syntetyka jest +10KM? Oczywiście to wszystko teoria dopóki nie porównamy konkretnych olejów po pewnym przebiegu to można gdybać. Ale teorie mechaników bez poparcia teoretycznego są też takie na zasadzie tak mi się wydaje bo wymieniam olej często. Tak jak płukanie brudów z silnika przez syntetyk. Ilość subst. myjących określa liczba zasadowa TBN....czasem mineralne mają większą niż syntetki. Kiedyś te wypłukiwanie mogła się sprawdzić ale wtedy były większe różnice między olejami a teraz nawet mineralne nie są takie złe.


Wiadomo - że 10w40 może wystąpić chyba w każdej klasie wytworzenia (syntetyk, półsyntety, mineral?), bo o nietypowych ni ma co pisać ;) Ująłem raczej ogół, który jest wszystkim znany - w większości przypadków olej syntetyczny jest "rzadszy". Nie ma co roztrząsać.
Ogółem Ci którzy handlują syntetykami i montują w nie kasę jak w żarówki energooszczędne muszą z czegoś żyć - tylko ile jest lepsza jakość w danej cenie i co otrzymujesz w zamian, bądź co masz tylko na papierze, a już nie mówiąc o tym który z nich jest NAPRAWDĘ SYNTETYCZNY ;)
Ja jednak pozostaje na poziome fabryki w tych sprawach - raczej zaufanie do konstruktorów silnika - przypomina mi się moda na szerszą oponę z tyłu, chociaż to raczej za mocne porównanie ;) A mechanicy z takich serwisów jak Włodek jeżdżą na szkolenia co 5 minut, a bo jeszcze oczywiście są tacy mechanikerzy-rzeźbiarze co się uczą jak im silnik przyjdzie - metodą prób i błędów ;)

A taka mała satyra na wieczór: http://www.ceramizer.pl/

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


24 paź 2010, o 22:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 130  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL