Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 8 paź 2024, o 00:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy! 
Autor Wiadomość
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2014, o 18:45
Posty: 25
Lokalizacja: Lubin/Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S K5
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Panowie, jakie klocki polecacie gdy zależy człowiekowi na większej sile hamowania ale i na żywotności tarcz? Chodzi mi o zwykłe uliczne klocki z lekkim zacięciem sportowym, nie o wyczynowe (wstawiłem kiedyś spieki do srada 600, gdzie miałem idealne tarcze i po 2 miesiącach tarcze były do wyrzucenia)
Ktoś tu zachwalał klocki TRW SRQ - można prosić o dłuższą opinię?


21 sty 2016, o 16:15
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 22:05
Posty: 1242
Lokalizacja: Roma
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 K8 Traveller
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Potwierdzam to co pisal Bazik! Klocki Ferodo to rewelacja. Czerwone Brembo zjedza Ci tarcze.

_________________
Nec temere, nec timide.


14 lut 2016, o 22:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2013, o 20:10
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Płeć: mężczyzna
Moto: SV'01 Raptor650'09
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Tarcze to zjada jeżdżenie na blachach :P Miesiąc tak jeździłem, na dojeżdżenie i tak wszystko do roboty miałem przez zimę (niecałe 3 tygodnie, ale zimowanie to zimowanie).
Teraz jeżdżę na EDC, dupy nie urywa ale tanio, *ferrodo*[brembo oczywiście] (miałem niebieskie) lepiej gryzły ale są drogie a różnica nie jest tak ogromna. Na tych zaciskach wystarczy, cudów nie będzie ale się zatrzyma :)
Moim zdaniem klocki niewiele tutaj wniosą.
Piszę o jeździe drogowej, nie torowaniu, tutaj niech się inni wypowiedzą. :)


Ostatnio edytowano 25 lut 2016, o 05:34 przez gpiorzel, łącznie edytowano 1 raz



15 lut 2016, o 20:15
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 5 lip 2013, o 00:15
Posty: 21
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000s 2003
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Witam
Jaka jest faktyczna roznica miedzy niebieskimi a zlotymi NISSINAMI? Niegdzie sie tego nie moge doszukac. Mam teraz fabrycznie zalozone zlote ale zastanawiam sie nad niebieskimi ze wzgledu na cene i zywotnoac tarcz.
Prosze o porady


25 lut 2016, o 01:27
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 22:05
Posty: 1242
Lokalizacja: Roma
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 K8 Traveller
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Niebieskie Brembo to najgorsze jakie montowałem. Od razu po tych czerwonych. A propo, gdzie gpiorzel widział niebieskie ferodo???

_________________
Nec temere, nec timide.


25 lut 2016, o 02:06
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2013, o 20:10
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Płeć: mężczyzna
Moto: SV'01 Raptor650'09
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Właśnie poprawiłem , o brembo sie rozchodzi..
Ciekawe że dużo osób uważa je za tragedię.


25 lut 2016, o 05:36
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 22:05
Posty: 1242
Lokalizacja: Roma
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 K8 Traveller
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Troszke, klockow juz zjezdzilem. Jakie wrazenia z niebieskich Brembo?

_________________
Nec temere, nec timide.


25 lut 2016, o 19:56
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 6 gru 2015, o 10:48
Posty: 185
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650n k5
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Cześć,
Przeczytałem cały temat, będę kupował klocki. Zdecyduję się na coś z listy w pierwszym poście, super zestawienie. Zastanawia mnie jedna rzecz tylko. O co chodzi z klockami no-name z allegro za 30 zł komplet na tarczę? Co za tym stoi? Nie kupię ich, ale jaki jest fenomen tej taniochy? Nie hamują? Jedzą tarcze? Brudzą? Piszczą? Wszystko naraz? :D


14 mar 2016, o 10:18
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2015, o 13:32
Posty: 14
Lokalizacja: Brześć Kujawski
Płeć: mężczyzna
Moto: brak
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
piotras napisał(a):
Cześć,
Przeczytałem cały temat, będę kupował klocki. Zdecyduję się na coś z listy w pierwszym poście, super zestawienie. Zastanawia mnie jedna rzecz tylko. O co chodzi z klockami no-name z allegro za 30 zł komplet na tarczę? Co za tym stoi? Nie kupię ich, ale jaki jest fenomen tej taniochy? Nie hamują? Jedzą tarcze? Brudzą? Piszczą? Wszystko naraz? :D


Które klocki masz na myśli? Jeśli te z mojego avatara, to nie są no-name'y :)

_________________
Pozdrawiam
Irek

http://www.moto.makland.com.pl
Allegro
Facebook


14 mar 2016, o 10:59
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 6 gru 2015, o 10:48
Posty: 185
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650n k5
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-suzu ... 02588.html


14 mar 2016, o 12:34
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2015, o 13:32
Posty: 14
Lokalizacja: Brześć Kujawski
Płeć: mężczyzna
Moto: brak
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
piotras napisał(a):
http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-suzuki-sv-650-99-09-abs-przod-p-i4862202588.html


Z grzeczności o konkurencji nie będę się rozpisywać. Niech się sama broni :D

_________________
Pozdrawiam
Irek

http://www.moto.makland.com.pl
Allegro
Facebook


14 mar 2016, o 16:37
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2015, o 06:23
Posty: 637
Lokalizacja: mapenzi
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K7 we wiśni
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Kupiłem maklandy na przód i tył, ale ocenię, jak na drogę wyjadę :)


14 mar 2016, o 19:13
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 6 gru 2015, o 10:48
Posty: 185
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650n k5
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
moto_makland napisał(a):
piotras napisał(a):
http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-suzuki-sv-650-99-09-abs-przod-p-i4862202588.html


Z grzeczności o konkurencji nie będę się rozpisywać. Niech się sama broni :D


:hahaha:

Jak juz bezczelnie reklamujesz na forum swój produkt, to mógłbyś choć słowo rzec dlaczego niby wasze ogórki są lepsze niż te zza płotu (choć dam sobie rękę obciąc ze to ten sam ogórek, bo w mizerii i tak nie czuć różnicy)

Pomocnyś, że hohoho. Jakbym ja tak z klientem zaczynał rozmowę, to bym od razu dostal kopala w dupala.... To się brońcie sami, kupiłem u konkurencji.


14 mar 2016, o 20:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2012, o 18:46
Posty: 1729
Lokalizacja: 3-miasto
Płeć: mężczyzna
Moto: Versys; SV650N
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Piotras, wyluzuj. Chłop z humorem do tematu podszedł, a Ty skaczesz do gardła.

Jakbyś zapytał to założę się, że przedstawiciel maklanda odpowiedziałby na pytanie ;) Ja swego czasu jeździłem na klockach maklanda i nie narzekałem. Tyle z mojej strony. A użytkowałem je raczej tylko do celów "cywilnych". Na torze nie jeździły.

_________________
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia.


14 mar 2016, o 20:38
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 22:58
Posty: 310
Lokalizacja: mazowieckie WLI
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000N 2004
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Ja aktualnie latam na tzw.złotych, spiek metaliczny trw lukasa oznaczenia nie pamiętam na przodzie, nie brudzą feli, dozowalność i hamowanie bardzo dobre, nie piszczą . Na tyle nie wiem jakie są gdyż nie wymieniałem, ze spiekiem bo widać ale maja tendencję do piszczenia. Przewody w oplocie mam.


14 mar 2016, o 20:54
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Ja to stary azbestos jestem :obity: I nic mnie nie przekona że nowe wynalazki są lepsze.
No ale mamy :hmm: XXI wiek i azbestu już nie ma :/ Amerykanie napadli gdzie trzeba i kaplica. W z/w z tym uważam że:
Najlepiej działają stalowe oploty :spoko:
Nawet z najtanszymi miękkimi EBC. Tarcze się świeco jak psu jaja i moto zwalnia mało wiele
:obity:
Ale ja w sumie z hamowaniem to nie zazbytnio. W zasadzie hamuję raz na ruski miesiąc a tylnym z konieczności jak disc zaczyna rdzewieć.
Najczęściej pyknę w hebel przy prędkości 0,0nic żeby się zatrzymać.


14 mar 2016, o 20:54
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 22:58
Posty: 310
Lokalizacja: mazowieckie WLI
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000N 2004
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Rozkosmany napisał(a):
Ja to stary azbestos jestem :obity: I nic mnie nie przekona że nowe wynalazki są lepsze.
No ale mamy :hmm: XXI wiek i azbestu już nie ma :/ Amerykanie napadli gdzie trzeba i kaplica. W z/w z tym uważam że:
Najlepiej działają stalowe oploty :spoko:
Nawet z najtanszymi miękkimi EBC. Tarcze się świeco jak psu jaja i moto zwalnia mało wiele
:obity:
Ale ja w sumie z hamowaniem to nie zazbytnio. W zasadzie hamuję raz na ruski miesiąc a tylnym z konieczności jak disc zaczyna rdzewieć.
Najczęściej pyknę w hebel przy prędkości 0,0nic żeby się zatrzymać.

Rozkosmany powinieneś prowadzić np. volga motoryzacyjnego o teoriach spiskowych :obity: złotousty normalnie!


14 mar 2016, o 20:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Stary, o czym my tu gadamy?
gdy pierwszy raz składałem papier na wize do usa to było pytanie czy jestem pedałem i czy zamierzam propagowac takie zachowania.
A teraz oni niby największy obrońca praw człowieka na świecie. W zeszłym roku u nich zapuszkowali młoda parę. Wiesz ku.. za co?
Bo młoda w podróży poślubnej na jakiejś zasranej prerii zrobiła loda mezusiowi. W promieniu 100 mil nikogo poza szeryfem z lornetką schowanym za kaktusa. A prawo w tym stanie za takie coś pakuje do pudła na 4 lata. Fajną podróż poślubną im zrobili.
Stary, no weź. Albo ku... kwita z banku czy mnie stać na hot doga psia ku... ich mać.
Mieszkam w UK i mam w pracy z nimi doczynienia. I zastanawiam się czy ku.... bardziej nie lubię przyj.... na łeb ciapatych czy tych naszych sojuszników.
Oglądają Dzień Niepodległości i myslą że to kronika filmowa.
A jeden taki z ch.... wie skąd z wymową jakby sadło kręcili w betoniarce, tak rozmemływał. Ze pomimo somerseckiego na co dzień ledwie go zrozumiałem powiedział mi że ciulowo gadam po angielsku. A ja mu mówię że właśnie tak ma być, takie szczekanie to jak Oksfordzie bracie. A ciebie to by z koniem pomylili.
Angielski ku... oni słyszeli angielski? Ku... nie znajdziesz takiej wiochy w albionie żeby porównywalnie z nimi gadali


14 mar 2016, o 22:06
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 6 gru 2015, o 10:48
Posty: 185
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650n k5
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
Miles napisał(a):
Piotras, wyluzuj. Chłop z humorem do tematu podszedł, a Ty skaczesz do gardła.

Jakbyś zapytał to założę się, że przedstawiciel maklanda odpowiedziałby na pytanie ;) Ja swego czasu jeździłem na klockach maklanda i nie narzekałem. Tyle z mojej strony. A użytkowałem je raczej tylko do celów "cywilnych". Na torze nie jeździły.


Racja, przepraszam. Przesadziłem trochę, zaaplikowałem już krem na ból dupy, dajcie jeszcze jedną szansę :wstyd:

@moto_makland

Dlaczego brać Wasze klocki, a nie inne w porównywalnej cenie? Czym się wyróżniacie?

@wszyscy
Dlaczego zapłacić +100 zł za komplet klocków a nie 55, jak w przypadku najtańszych klocków z allegro, lub maklanda?
Zakładając oczywiście spokojną, miejsko turystyczną jazdę z nastawieniem na miasto i zero torowania.


15 mar 2016, o 00:34
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2015, o 13:32
Posty: 14
Lokalizacja: Brześć Kujawski
Płeć: mężczyzna
Moto: brak
Post Re: Zestawienie klocków hamulcowych-nasze testy!
O kruca bomba... Ile mnie w nocy ominęło :)

To po kolei... Piotras
Miles napisał(a):
Jakbyś zapytał to założę się, że przedstawiciel maklanda odpowiedziałby na pytanie ;)

i to cały komentarz do powyższych postów. Nie oczekuj ode mnie, że będę pisać o produktach konkurencji. Primo to nie ładnie, secundo pachnie bardzo brzydką konkurencją z waleniem poniżej pasa, a tercio nie znam ich produktów na tyle dokładnie, aby odpowiadać na postawione przez Ciebie we wcześniejszym poście wątpliwości. O nasze wyroby nie pytałeś więc się nie wyrywam przed szereg. Niech każdy broni się sam ;) Dlatego jestem tutaj na forum. Mam jedno konto, nie ukrywam kim jestem i czym się zajmuję. Dzięki temu jako użytkownik masz bezpośredni kontakt i możesz zadać pytania "u źródła". Nie bawię się w reklamę, jednorazowe konta, "szeptanki" itp. Pada pytanie dotyczące firmy i/lub produktów odpowiadam.

A Ty w ostatnim poście zapytałeś więc spieszę z odpowiedzią.
Dlaczego nasze a nie inne? W sumie powód jest 1. W tej cenie lepszych nie znajdziesz. Jako firma nie tylko handlujemy klockami, ale też je produkujemy. Najważniejszy element czyli okładzina cierna, to nasza autorska mieszanka surowców. W jej skład wchodzi ponad 30 składników w ściśle określonych proporcjach. Jakich - to już tajemnica firmy, ale mogę napisać, że w czasie testów w piecu grzewczym poszła z dymem równowartość kilku dobrych, nowych bmw.
Skoro jesteśmy przy surowcach. Znajdziesz tam kauczuk (a nie sproszkowaną oponę!), kevlar, opiłki miedzi i innych metali, wysokiej jakości żywice i materiały włókniste. Nasze klocki określane są jako miękkie, mało brudzące, oszczędzające tarcze i nie piszczące. Te parametry to kompromis, gdyż robiąc twardszy klocek o większej sile tarcia, zacznie on piszczeć i mocniej zjadać tarczę. Chcąc ograniczyć pylenie, spadnie siła tarcia itd. Można by godzinami o takich zależnościach pisać.
Przeznaczenie naszych produktów to codzienna jazda uliczna i lekki teren. Nasze klocki nie nadają się na tor z prostej przyczyny - nie do takiego zastosowania zostały zaprojektowane.
A teraz kilka chwytliwych haseł.
- jesteśmy polską firmą rodzinną z ponad 20 letnim doświadczeniem;
- specjalizujemy się w materiałach ciernych (motocykle, skutery, ATV, maszyny budowlane i przemysłowe, turbiny wiatrowe, suwnice portowe i wiele, wiele innych); oczywiście do różnych zastosowań przeznaczone są różne mieszanki,
- cały czas rozszerzamy ofertę - ostatnio o regenerację tarcz sprzęgłowych okładziną kevlarową (polecam do driftu, 4x4, maszyn rolniczych oraz mocnych aut -->powyżej 300KM)
- cała nasza produkcja odbywa się w Polsce
- podatki też tutaj płacimy ;)
- odpowiadamy za cały proces produkcyjny, znamy każdy składnik naszej mieszanki i wiemy po co go dodajemy
- kupując u nas płacisz producentowi za jego wiedzę, doświadczenie, za dobór i kontrolę surowców
- kupujesz bez pośredników prosto od producenta
- zapraszamy na nasze stoiska na bazarach we Wrocławiu, Sosnowcu, Warszawie, Łodzi i Gdańsku gdzie można podejść i porozmawiać, zapytać; dodatkowo często można na stoisku spotkać naszego głównego technologa odpowiedzialnego za dobór mieszanki oraz za cały proces produkcyjny,
- po sprzedaży nie zostawiamy klienta samego sobie,
- sami jeździmy na swoich produktach.
-na naszej stronie internetowej znajdują się opisy i charakterystyki naszych mieszanek ciernych, w tym materiału "motocyklowego" JT6500

Trochę się rozpisałem więc już na sam koniec ;) Najlepszą opinią i oceną naszej pracy jest to, że klienci wracają po nasze produkty często ze swoimi znajomymi.

_________________
Pozdrawiam
Irek

http://www.moto.makland.com.pl
Allegro
Facebook


15 mar 2016, o 09:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL