Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 paź 2024, o 00:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228 ... 714  Następna strona
Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2011, o 14:29
Posty: 1683
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
Moto: GSXR k8
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
odległość to na jakimś zlocie się zniweluje bo za cholere nie wiem gdzie leży miejscowość SJ :) ale wiem, nie dałbyś rady... ;P pozdr

_________________
Moja czarna Perła -> GSX-R 750 K8


10 lip 2012, o 22:15
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 22 mar 2012, o 16:32
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 950 limited edit
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Siema . kupiłem silnik bez chłodnicy oleju, i dokupiłem jakąś z allegro , brakuje mi 2 srób od przewodów z chłodnicy oleju które są wkręcane w blok silnika , gdzie takie cos dostane?


10 lip 2012, o 22:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2011, o 14:29
Posty: 1683
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
Moto: GSXR k8
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
brzoza napisał(a):
Siema . kupiłem silnik bez chłodnicy oleju, i dokupiłem jakąś z allegro , brakuje mi 2 srób od przewodów z chłodnicy oleju które są wkręcane w blok silnika , gdzie takie cos dostane?

pierwsza opcja to serwis, druga to allegro i z jakiegoś rozbitka kupić, trzecia to jakiś sklep z przewodami hydraulicznymi , niestety najlepiej znać wymiar, chyba, że w larssonie takowy odnajdziesz

_________________
Moja czarna Perła -> GSX-R 750 K8


10 lip 2012, o 22:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2799
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
brzoza mówisz o wężach i ich śrubach??
http://www.mrcycles.com/fiche_section_d ... fveh=10157
Poz. 14
Śruba 14/27 wg.tego.
Szukaj w sklepach z hydrauliką siłową/siłownikami itp.
W pt będe w suzuki więc mogę się zapytać o cene, ale znając aso będzie sporo kosztować (mi za kołki do owiewek powiedzieli 7zł sztuka)...

@kaCZi
Ja z jaworzna, ale skończmy ten offtop ;p

Edit nie zdążyłem


10 lip 2012, o 22:57
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:17
Posty: 279
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Hej,
przejrzałem forum ale nie znalazłem tematu ani odpowiedzi, więc tutaj może mi pomożecie... czy da się jakoś zrobić/przerobić aby światła mijania również się świeciły w prawym oczku ? Oczywiście trzeba będzie wymienić żarówkę ale czy ktoś już to robił i czy skomplikowane to było ?
Dzięki i pozdrawiam

_________________
Nie ryzykujesz, nie wygrywasz.
Pozdrawiam
Roland


10 lip 2012, o 23:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2012, o 00:41
Posty: 2924
Lokalizacja: Bezrzecze/Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: Bawaria...
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
kaCZi napisał(a):
WD40 "pod górkę" nie poleci. Podobno jak dobrze pamiętam - Owca kiedyś pisał, że należy odpalić moto i nagrzać układ wydechowy i wtedy przez rękawice wyciągnąć. I tu moja dobra rada: użyj rękawic skórzanych a najlepiej spawalniczych. Mnie przez skórzane parzyło i chwyciłem kawał szmaty, którą miałem pod ręka. Okazało się, że owa szmata była sztuczna i spaliła się w ułamku sekundy, ale dzięki temu na kolanku pozostał efekt spalenia - ? nagar? tak chyba to można nazwać, który zabrał mi 2h wolnego czasu :)

Owca007 napisał(a):
:-> :-> :-> Kaczi się poparzył :P :P :P Można tak albo siła razy gwałt i musi wyjść tylko nie kantuj żeby nie zepsuć :) Próbuj kręcić i ciąg do siebie musi wyjść.

Najgorsze, że nie chce nawet drgąć. Poza tym nie jestem w stanie rozdzielić kolanka od dalszej części układu wydechowego :/ Jutro o 11 jadę dalej ćwiczyć z motocyklem. Pomyślę nad opcją na gorąco. Dzięki za pomoc.

_________________
www.poomoc.pl


10 lip 2012, o 23:32
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2011, o 05:21
Posty: 651
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B 1250 S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
rooland napisał(a):
Hej,
przejrzałem forum ale nie znalazłem tematu ani odpowiedzi, więc tutaj może mi pomożecie... czy da się jakoś zrobić/przerobić aby światła mijania również się świeciły w prawym oczku ? Oczywiście trzeba będzie wymienić żarówkę ale czy ktoś już to robił i czy skomplikowane to było ?
Dzięki i pozdrawiam


W gaźniku nic nie zrobisz :( mijania jest w soczewce jeśli masz lampę europejską, zostaje przeróbka lampy albo wymiana moto na wersję wtryskową

_________________
motostylizacja.pl
http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... add1=upert
viewtopic.php?f=9&t=5296


10 lip 2012, o 23:47
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2011, o 05:21
Posty: 651
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B 1250 S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Arek1 napisał(a):
kaCZi napisał(a):
WD40 "pod górkę" nie poleci. Podobno jak dobrze pamiętam - Owca kiedyś pisał, że należy odpalić moto i nagrzać układ wydechowy i wtedy przez rękawice wyciągnąć. I tu moja dobra rada: użyj rękawic skórzanych a najlepiej spawalniczych. Mnie przez skórzane parzyło i chwyciłem kawał szmaty, którą miałem pod ręka. Okazało się, że owa szmata była sztuczna i spaliła się w ułamku sekundy, ale dzięki temu na kolanku pozostał efekt spalenia - ? nagar? tak chyba to można nazwać, który zabrał mi 2h wolnego czasu :)

Owca007 napisał(a):
:-> :-> :-> Kaczi się poparzył :P :P :P Można tak albo siła razy gwałt i musi wyjść tylko nie kantuj żeby nie zepsuć :) Próbuj kręcić i ciąg do siebie musi wyjść.

Najgorsze, że nie chce nawet drgąć. Poza tym nie jestem w stanie rozdzielić kolanka od dalszej części układu wydechowego :/ Jutro o 11 jadę dalej ćwiczyć z motocyklem. Pomyślę nad opcją na gorąco. Dzięki za pomoc.


Arek a po co chcesz zdejmować to kolano ?

_________________
motostylizacja.pl
http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... add1=upert
viewtopic.php?f=9&t=5296


10 lip 2012, o 23:47
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2012, o 00:41
Posty: 2924
Lokalizacja: Bezrzecze/Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: Bawaria...
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
RobertO napisał(a):
albo wymiana moto na wersję wtryskową


:spoko: +1 za uśmiech z rana :D

RobertO napisał(a):
Arek a po co chcesz zdejmować to kolano ?


celem usunięcia pozostałej części układu wydechowego. Tak jak wcześniej rozmawialiśmy chcę wysłać wydech na przeróbkę do słynnego Edzia. Jak do tej pory udało nam się (ja + mechanik) odkręcić wszystkie mocowania i zsunąć wydech z drugiego cylindra. Za nic nie chce wyjść z pierwszego. Nie można też rozłączyć tego kolanka z pozostałą częścią układu wydechowego tak jest to zapieczone. :niee:

_________________
www.poomoc.pl


11 lip 2012, o 10:28
Zobacz profil
spamOWCA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 7686
Lokalizacja: Wrocław i Tłustomosty (granica opolskiego i ślaskiego)
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW + szpera :)
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Odkręć obejmę łączącą kolanko z resztą i ruszaj na boki kręć lekko musi puścić no, a jak nie to palnik pogrzej i wtedy próba. Gumowy młotek tez przyjdzie z pomocą :D szkoda, że gumowych przecinaków tez nie ma :P.

_________________
Jak czegoś dusz pragnie to gg 1487770


11 lip 2012, o 10:46
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2012, o 00:41
Posty: 2924
Lokalizacja: Bezrzecze/Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: Bawaria...
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Owca007 napisał(a):
Odkręć obejmę łączącą kolanko z resztą i ruszaj na boki kręć lekko musi puścić no, a jak nie to palnik pogrzej i wtedy próba. Gumowy młotek tez przyjdzie z pomocą :D szkoda, że gumowych przecinaków tez nie ma :P.


Gumowy młotek już był w użyciu i nic. Wpadłem na takie rozwiązanie: wkręce w blok dłuższe śruby niż te, które mocują kolanko do cylindra. Na nie nakręce nakrętki, następne w kolejności będzie założone to mocowanie kolanka i będe powoli odkręcał nakrętki. Powinny wypchnąć kolanko z cylindra. Prawdopodobnie będe zmuszony do zlecenia dorobienia kołnierza na rurze wydechowej nachodzącej na kolanko, bo bez jego uszkodzenia nie da się tego :cenzura: . zdjąć

_________________
www.poomoc.pl


11 lip 2012, o 10:55
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2799
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
A próbowałeś zatkać wydech i dać w pi&*de ??
Może. zamrażając kolanko coś da.


11 lip 2012, o 11:35
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 15:32
Posty: 1462
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Proponowałbym jednak użycie większego młotka gumowego i palnika. Pod wpływem wysokiej temperatury musi puścić.Twój pomysł chyba się nie sprawdzi. Zerwiesz gwint na śrubie lub co gorsze w silniku.

_________________
SV liter z owiewkom:)


11 lip 2012, o 11:47
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2012, o 18:12
Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: kobieta
Moto: SV650N 2008
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Z góry przepr jeśli takie pytanie już padło: miał ktoś problem z nurkującymi lagami przy hamowaniu? Jeśli tak- jak go najlepiej rozwiązać żeby przednie zawieszenie nie było po ew. zmianach zbyt sztywne? Danke za pomoc.

_________________
"4 Räder bewegen deinen Körper, 2 Räder bewegen deine Seele".

http://www.bikepics.com/members/sv650mila/


11 lip 2012, o 12:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2799
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Nurkujące przednie zawieszenie to jedna z największych dolegliwości sv-ki.
Na początek warto spróbować wymienić olej na 15W lub 20W.
Jeśli to nie pomoże wymiana sprężyn lub zawieszenia.


11 lip 2012, o 12:12
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Nie mam sprężyny pod iglicą przedniego gaźnika. Czy tak to ma być ? Rozkładam to, celem zmiany wysokości iglicy, a tam nic nie ma... w tylnej jest. Zamawiać sprężynę, czekać jak cholera, czy montować z długopisu ? Na chłopski rozum to takie coś z długopisu powinno załatwić swoją rolę - docisnąć iglicę... Cała reszta jest już chyba sztywno związana z tym co mam w ręce/manetce, czyż nie ?

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


11 lip 2012, o 13:19
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 22 mar 2012, o 16:32
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 950 limited edit
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Siema . Składam dzis nowy silnik i prawie finisz , brakuje mi srób które przykrecają przewody z chłodnicy oleju , moge je narazie zaślepic zeby odpalić i ewentualnie pojezdzic troche ?
Nowe sruby i podkładki bd miał dopiero za 7 dni z serwisu


11 lip 2012, o 13:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2012, o 00:41
Posty: 2924
Lokalizacja: Bezrzecze/Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: Bawaria...
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
slayer napisał(a):
Proponowałbym jednak użycie większego młotka gumowego i palnika. Pod wpływem wysokiej temperatury musi puścić.Twój pomysł chyba się nie sprawdzi. Zerwiesz gwint na śrubie lub co gorsze w silniku.


Slayer częściowo miałeś rację, bo pomysł się nie sprawdził, ale na szczęście wszystko było wykonywane na tyle ostroznie i delikatnie, że nic nie zostało uszkodzone.
Mogę podsumować akcję wydech. Niestety zostałem zmuszony do użycia szlifierki i przecięcia wydechu w miejscu, w którym łaczy się z kolankiem przedniego cylindra. Następnie palnik i kilkuminutowe szarpanie się z kolankiem. W końcu wyszło. Zasyfione strasznie, ale coż jest teraz szansa wszystko wyprowadzić na tip top.
Z tego miejsca muszę serdecznie podziękować Edziowi, którego wcześniej już wspominałem, za cierpliwość i porady.

_________________
www.poomoc.pl


11 lip 2012, o 13:46
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2799
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
@brzoza
Wg. schematu z serwisówki nic poważnego nie powinno się stać. Warto również wymienić olej skoro masz onwy piec i uwzględnij brak chłodnicy podczas dolewania oleju.


11 lip 2012, o 14:14
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2011, o 05:21
Posty: 651
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B 1250 S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Arek1 napisał(a):
slayer napisał(a):
Proponowałbym jednak użycie większego młotka gumowego i palnika. Pod wpływem wysokiej temperatury musi puścić.Twój pomysł chyba się nie sprawdzi. Zerwiesz gwint na śrubie lub co gorsze w silniku.


Slayer częściowo miałeś rację, bo pomysł się nie sprawdził, ale na szczęście wszystko było wykonywane na tyle ostroznie i delikatnie, że nic nie zostało uszkodzone.
Mogę podsumować akcję wydech. Niestety zostałem zmuszony do użycia szlifierki i przecięcia wydechu w miejscu, w którym łaczy się z kolankiem przedniego cylindra. Następnie palnik i kilkuminutowe szarpanie się z kolankiem. W końcu wyszło. Zasyfione strasznie, ale coż jest teraz szansa wszystko wyprowadzić na tip top.
Z tego miejsca muszę serdecznie podziękować Edziowi, którego wcześniej już wspominałem, za cierpliwość i porady.


dla chcącego nic trudnego :) brawo !

_________________
motostylizacja.pl
http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... add1=upert
viewtopic.php?f=9&t=5296


11 lip 2012, o 23:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228 ... 714  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: FAST WebCrawler [Crawler] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL