Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 paź 2024, o 06:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 714  Następna strona
Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 28 kwi 2012, o 14:39
Posty: 17
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Witam miałem ostatnio małą stłuczkę i teraz po odpalaniu motocykla z przewodu spustowego płynu chłodzącego dokładnie z tej czarnej rurki od przelewu kapie jakaś tłusta substancja może być olej . Wie ktoś co mogło się stać ? , oględziny motocykla z ubezpieczalni zostały już dokonane i nie zostało to zauważone czy teraz jak to zgłoszę to oni to uznają ( motocykl stał nieruszany od oględzin )


22 sie 2012, o 12:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2011, o 14:29
Posty: 1683
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
Moto: GSXR k8
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Łukasz22 napisał(a):
Witam miałem ostatnio małą stłuczkę i teraz po odpalaniu motocykla z przewodu spustowego płynu chłodzącego dokładnie z tej czarnej rurki od przelewu kapie jakaś tłusta substancja może być olej . Wie ktoś co mogło się stać ? , oględziny motocykla z ubezpieczalni zostały już dokonane i nie zostało to zauważone czy teraz jak to zgłoszę to oni to uznają ( motocykl stał nieruszany od oględzin )



z tego co się orientuję to powinni uznać. Jak kiedyś odbierałem auto po naprawie z ASO zauważyłem, że nie wymienili zawiasów w drzwiach. Zgłosili to dodatkowo do ubezpieczyciela i nie było problemu

_________________
Moja czarna Perła -> GSX-R 750 K8


22 sie 2012, o 12:42
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 2 sty 2011, o 00:57
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 1000 N 2004
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Czesc mam małe pytanko wymienilem opne z przodu i przy hamowaniu cyka coś jakby klocki, po sprawdzeniu okazuje sie się tylko prawa tarcza jest ciepla a lewa zimna a wlasciwie prawa goraca a lewa ledwo ciepla, ale do rzeczy czy ośka powinna wejsc cala w lage <z prawej strony siedzac na motocyklu> bo zauważyłem ze u mnie wystaje ok 2 mm za lage i może to jest przyczyna??. Od wymiany przejechalem 30 km wiec stało sie to odrazu.


23 sie 2012, o 00:38
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:31
Posty: 347
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k8
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Po dzisiejszej zabawie chyba zepsulem sprzeglo.

Na kazdym biegu jest to samo, przy dodawaniu gazu powli niz sie szczegolnego niedzieje. Gdy dodje gaz szybko obroty uciekaja do konca ale predkosc idzie bardzo powoli (pewnie sila rozpedu).

Czy to napewno sprzeglo? Sama regulacja wystarczy czy trzeba bedzie cos wymienic? Kogo polecacie w Warszawie z mechanikow (ja to sie nie znam kompletnie)?


23 sie 2012, o 00:49
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2012, o 08:44
Posty: 38
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 2003
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Pękło mi mocowanie klamki przy pompce paliwa. Czy ta podejdzie, http://allegro.pl/suzuki-gs-500-pompka- ... ?source=oo. Dokładnie do mojego motocykla sv650n 2003 jest za 205 zł, a ta myślę że jest podobna. Kwestia taka, iż gs650 jest jednotarczowa i tu może być problem, chyba że da radę przełożyć tłoczek i będzie gitara.Prosze o pilną pomoc, jutro jadę do Wałcza


23 sie 2012, o 08:16
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2011, o 14:29
Posty: 1683
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
Moto: GSXR k8
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
fresz napisał(a):
Czesc mam małe pytanko wymienilem opne z przodu i przy hamowaniu cyka coś jakby klocki, po sprawdzeniu okazuje sie się tylko prawa tarcza jest ciepla a lewa zimna a wlasciwie prawa goraca a lewa ledwo ciepla, ale do rzeczy czy ośka powinna wejsc cala w lage <z prawej strony siedzac na motocyklu> bo zauważyłem ze u mnie wystaje ok 2 mm za lage i może to jest przyczyna??. Od wymiany przejechalem 30 km wiec stało sie to odrazu.


Dzieje się tak ze względu właśnie na ośkę. Powinna wejść cała i schować się około 1mm

Karol20 napisał(a):
Po dzisiejszej zabawie chyba zepsulem sprzeglo.

Na kazdym biegu jest to samo, przy dodawaniu gazu powli niz sie szczegolnego niedzieje. Gdy dodje gaz szybko obroty uciekaja do konca ale predkosc idzie bardzo powoli (pewnie sila rozpedu).

Czy to napewno sprzeglo? Sama regulacja wystarczy czy trzeba bedzie cos wymienic? Kogo polecacie w Warszawie z mechanikow (ja to sie nie znam kompletnie)?


A co to za zabawa była? Wygląda jakby tarcze dokonywały żywota i się ślizga, więc sama regulacja nie wystarczy. Łasooch napewno kogoś poleci :]

A, no i postarajcie się pisać "wyraźniej"

_________________
Moja czarna Perła -> GSX-R 750 K8


23 sie 2012, o 08:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Co do tego sprzęgła, to albo okładziny dokonały żywota, albo sprężyny są za słabe i nie dociskają (ale sprężyny raczej nie zużywają się z dnia na dzień), albo wariant trzeci, ktoś źle wyregulował linkę sprzęgła i nie ma ona luzu. Zacząłbym od poprawnej regulacji, nie jest to trudne, można to zrobić samemu, a na forum jest instrukcja krok po kroku, jak to robić poprawnie. Też mnie ciekawi co to za "zabawy" były, bo jeśli np. uczyłeś się palić gumę, z tym że zamiast palić oponę, spaliłeś sprzęgło, to szukaj już nowych tarcz i przekładek :P A co do mechanika, to z samej Warszawy nie znam kompletnie nikogo, mogę jedynie polecić kolegę z Międzyborowa, który dobrze robi, ale i dobrze się ceni. Rafał Pluta, Kudłaty, ul. Żwirki i Wigury 2, 664388084

Co do pompy hamulcowej, to najważniejsza jest właśnie średnica tłoczka, jest nabita zawsze od spodu pompy. Jeżeli tłoczek będzie taki sam, to pompę można bez problemu przełożyć i hamulce będą działać bez zmian. Oczywiście może być też inne mocowanie klamki, lusterka (inna średnica gwintu) itd, więc zabawa wcale nie musi wyjść tak tanio... ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


23 sie 2012, o 08:58
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:31
Posty: 347
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k8
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Generalnie to bylo tak ze po zjezdzie z parkingu juz niedzialalo. Przed zabawami bylo wszystko wporzadku.

lasooch napisał(a):
Też mnie ciekawi co to za "zabawy" były, bo jeśli np. uczyłeś się palić gumę
:boogie:


23 sie 2012, o 09:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
wojtekb napisał(a):
Pękło mi mocowanie klamki przy pompce paliwa. Czy ta podejdzie, http://allegro.pl/suzuki-gs-500-pompka- ... ?source=oo. Dokładnie do mojego motocykla sv650n 2003 jest za 205 zł, a ta myślę że jest podobna. Kwestia taka, iż gs650 jest jednotarczowa i tu może być problem, chyba że da radę przełożyć tłoczek i będzie gitara.Prosze o pilną pomoc, jutro jadę do Wałcza


wydaje mi się że nie podejdzie ta pompa
możesz nawet porównać nr części pompy hamulca z twojej sv650
http://www.alpha-sports.com/suzuki_part ... 0,S/24.htm

a nr części pompy z przykładowego gs500:
http://www.alpha-sports.com/spst/1995%20GS500E/25.htm

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


23 sie 2012, o 10:50
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:31
Posty: 347
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k8
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Przejade sie do jakiegos mechanika dzis albo jutro.

Jak juz przyjdzie jak juz przyjdzie mi wymieniac tarcze to razem z przekladkami, wymieniac tez sprezyny niezaleznie od ich stanu?
Jakie tarcze EBC czy LUCAS?


23 sie 2012, o 11:45
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 16:41
Posty: 172
Lokalizacja: Łódź
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S->N 2000
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Cytuj:
Czesc mam małe pytanko wymienilem opne z przodu i przy hamowaniu cyka coś jakby klocki, po sprawdzeniu okazuje sie się tylko prawa tarcza jest ciepla a lewa zimna a wlasciwie prawa goraca a lewa ledwo ciepla...

Fresz sprawdź, czy nie zacina się zacisk hamulcowy na prowadnicach. To cykanie to prawdopodobnie efekt uginania (przeginania) tarczy hamulcowej. Ten dźwięk wydają podkładki sprężynowe na nitach mocujących tarczę. Jeśli jest gorąca to oznacza, że zacisk cały czas naciska z jednej strony. Łatwo to sprawdzisz - podnieś przednie koło i spróbuj sprawdzić, czy obraca się bez większego oporu. Pozdrawiam


23 sie 2012, o 12:20
Zobacz profil
wywrotowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 01:46
Posty: 1346
Lokalizacja: Warszawka
Płeć: mężczyzna
Moto: BIDA
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Karol20 napisał(a):
Przejade sie do jakiegos mechanika dzis albo jutro.

Jak juz przyjdzie jak juz przyjdzie mi wymieniac tarcze to razem z przekladkami, wymieniac tez sprezyny niezaleznie od ich stanu?
Jakie tarcze EBC czy LUCAS?


Na Puławskiej (szczegóły od niego bo się przeprowadzał) przyjmuje mój znajomy mechanik Michał. Spokojnie mogę go polecić.
tel 694 435 859 :)

Możesz powiedzieć, że Dzwonek od białego gixa go polecił ;)

_________________
SV650N K3 --> SV1000S K3 --> GSX-R 1000 K4 --> FZ1N --> BIDA

mail: dzwonek (at) svforum.pl


23 sie 2012, o 18:16
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 2 sty 2011, o 00:57
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 1000 N 2004
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Cześć sprawdzilem kolo sie kreci i sam nie wiem bo nie mam porownania do stanu sprzed wymiany. Jutro rozkrece hamulce i bede wiedział na 100% aczkolwiek zauważyłem ze lewa strona prawego zacisku<siedzac na motorze> jest bardziej zużyta niż prawa. Zdjąłem kolo i wlażyłem ośke w lagi i zakreciłem weszło ale nie 1mm do srodka tylko raczej 0,3 mm na zewnatrz zostało i tu moje kolejna 2 pytanka.
1 Czy istanieje możliwość ze wulkanizator ukrecił gwint w ośce albo aluminiowej tulei i mogł dać zastepczka np z hayabusy ?? a ta jest np o 1 mm dluższa.
2 Jakiś czas temu chciali mi moje malenstwo ukraść ale było zapięte na 2 łańcuchy i disc locka i mi wywrocili na bok mogło to skrzywić lagi ??


24 sie 2012, o 00:21
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 14 lip 2012, o 12:41
Posty: 12
Płeć: mężczyzna
Moto: planowo sv650
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
mam pytanie czy w roku 2003 wychodziły wersje z naklejką S na baku? czy tylko z napisem suzuki?
czy jest możliwe ze moto z grudnia już miało S na baku?

chodzi o sv 650s

dzięki za odpowiedź


25 sie 2012, o 08:27
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
K3 miała "suzuki", K4 miała "S". Rok w dowodzie często jest po prostu datą pierwszej rejestracji, a nie rokiem produkcji i nie koniecznie musi być zgodny z rokiem modelowym motocykla. Mogli pod koniec 2003 sprzedawać już model na następny rok, mogło też być odwrotnie, że w 2004 wyprzedawali jakieś zeszłoroczne sztuki.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


25 sie 2012, o 09:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lip 2011, o 09:21
Posty: 637
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: GSXR 750 K6
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Czy dekiel alternatora do Suzuki DL 650 z roku 2007 pasue do SV ? Niby to samo aczkolwiek znalazłem informację że "powinno pasować". Wolę sie upewnić :)

_________________
Suzuki SV650S K5
Obrazek


25 sie 2012, o 12:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
to jest ten sam silnik dla pewności sprawdziłem nr części:
sv650: http://www.alpha-sports.com/suzuki_part ... 0,S/10.htm
dl650 2007r: http://www.alpha-sports.com/suzuki_part ... 0-A/13.htm

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


25 sie 2012, o 12:31
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:17
Posty: 279
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
z szybkiej ciekawości czy takie coś będzie pasować do svki ? http://www.ebay.co.uk/itm/Motorcycle-He ... 2671wt_952 :)

_________________
Nie ryzykujesz, nie wygrywasz.
Pozdrawiam
Roland


26 sie 2012, o 18:16
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2010, o 14:19
Posty: 198
Lokalizacja: Piła/Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K9
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
bardziej uniwersalnego rozwiazania chyba sie nie da wymyslec, wiec powinno pasowac

_________________
SV650S K9


26 sie 2012, o 20:09
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 22:20
Posty: 159
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 K5
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Mam 3 pytania odnoście litra .

Jak to jest z lataniem na kole ? Zanika smarowanie czy nie ? bo różne opinie słyszałem
do którego biegu wstaje z "gazu"?

Podczas hamowania przednim pojawia się u mnei syczenie co to może być ? skuteczność hamowania jest ok , wycieków nie ma.

_________________
Siódmego dnia Bóg stworzył motocykl :)
Yoshimura ;>


26 sie 2012, o 22:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 714  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL