Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 paź 2024, o 00:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 130  Następna strona
Oleje 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 15:36
Posty: 198
Lokalizacja: Lublin
Płeć: kobieta
Post Re: Oleje
hubi199 napisał(a):
Stać może, ale lepiej nie śmigać. Dolewanie oleju nie jest jak wymiana oleju więc nie radze robić większych przebiegów niż jest to wskazane.

Nie dało się - przebieg 6000 km wyszedł w połowie wyjazdu wakacyjnego, po powrocie, było już prawie 8000 km a potem po prostu nie było czasu na zmianę, ale te 500 km to już mały pikuś w perspektywie przebiegu od wymiany.

Pytanie nadal otwarte - czy powinnam się brać za zdejmowanie głowicy i szukać przyczyny + wymiana tarcz (mimo że się nie ślizga czyli nie kończy)?

_________________
Życie jest za krótkie żeby je marnować


19 paź 2012, o 10:06
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 mar 2011, o 00:22
Posty: 61
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s K3
Post Re: Oleje
Jeżeli podejrzewasz głowicę, to może na początek warto sprawdzić czy w płynie chłodniczym nie ma oleju?


19 paź 2012, o 10:26
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: Oleje
spokojnie. Najpierw rozważ co jest tańsze. Dolewanie oleju w ilości np. 4L na sezon (jakieś 160zł) czy wymiana pierścieni, a być może również tłoków i szlifowanie cylindrów. "Po taniości" możesz wymienić uszczelniacze zaworów. To będzie jakieś 2 stówki razem z robotą.
Sprzęgło nie wiele ma do rzeczy przy zmianie biegów. Jak nie ciągnie i nie ślizga to nie ma sensu ruszać.

teraz doczytałem. 2 litry na 8500 km. Nie przejmowałbym się wcale.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


19 paź 2012, o 10:37
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 15:36
Posty: 198
Lokalizacja: Lublin
Płeć: kobieta
Post Re: Oleje
koroviov napisał(a):
spokojnie. Najpierw rozważ co jest tańsze. Dolewanie oleju w ilości np. 4L na sezon (jakieś 160zł) czy wymiana pierścieni, a być może również tłoków i szlifowanie cylindrów. "Po taniości" możesz wymienić uszczelniacze zaworów. To będzie jakieś 2 stówki razem z robotą.
Sprzęgło nie wiele ma do rzeczy przy zmianie biegów. Jak nie ciągnie i nie ślizga to nie ma sensu ruszać.

teraz doczytałem. 2 litry na 8500 km. Nie przejmowałbym się wcale.


Oleju w płynie nie ma, nie cieknie tez nigdzie, zwyczajnie go przepala (widać dymek zwłaszcza jak się mocniej odkręci w granicach momentu obrotowego np. na autostradzie). Szczerze mówiąc nie ruszałabym tego sprzęgła i pewnie by mi nie przyszło to do głowy nawet gdyby nie było tak bardzo upierdliwe. A moim zdaniem jest to jednak wina tarcz, bo objawia się jakby nie wysprzęglaniem do końca (obroty spadają do 1500 mniej więcej), linka dobrze naciągnięta, regulacja ta przy zębatce zdawczej / koszu też. Jakieś inne pomysły co to, jeśli nie puchnące i sklejające się tarcze?? Zmiana oleju na jakiś inny coś im pomoże? Próbować Castrola? Kiedyś w CBR pamiętam, że sklejał sprzęgło (przynajmniej na zimno).

A uszczelniacze zaworowe chyba mnie nie ominą, zawory być może też, bo już je słychać.

P.S. Przepraszam za offtop, ale ogólnie sprawa się tyczy oleju, więc... ;)

_________________
Życie jest za krótkie żeby je marnować


19 paź 2012, o 10:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: Oleje
Do wymiany uszczelniaczy nie trzeba ściągać gowic. A regulacja zaworów to tak przy okazji. Co do sprzęgła to trudno postawić diagnozę przez internet.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


19 paź 2012, o 11:49
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 15:36
Posty: 198
Lokalizacja: Lublin
Płeć: kobieta
Post Re: Oleje
koroviov napisał(a):
Do wymiany uszczelniaczy nie trzeba ściągać gowic. A regulacja zaworów to tak przy okazji. Co do sprzęgła to trudno postawić diagnozę przez internet.


A to bardzo dobrze, bo silnik do tej pory rozbierałam tylko raz i wcale nie mam ochoty tego powtarzać... przynajmniej na razie :mrgreen: Regulacja zaworów na bank, bo od nowości nie była robiona. Sprzęgło też mam od nowości, więc może jednak jak będzie czas zajrzę do niego profilaktycznie i wtedy zdecyduję czy zmieniać czy zostawić. Powracam do pytania z olejem - który ma lepsze parametry w wysokiej temperaturze? Myślałam że 10w50 załatwi sprawę z tymi biegami w wysokich temperaturach ale nie pomogło.

_________________
Życie jest za krótkie żeby je marnować


19 paź 2012, o 11:55
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2011, o 23:01
Posty: 45
Lokalizacja: wielkopolska
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650s 2001
Post Re: Oleje
Mi na motulu 5100 też dziadosko wchodziły biegi na gorącym silniku.


19 paź 2012, o 21:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2011, o 19:10
Posty: 533
Lokalizacja: warszawa zgorzelec
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650N
Post Re: Oleje
myslal ktos nad zastosowaniem w moto modyfikatora plus ???
http://www.modifikator.pl/home-modyfika ... odifikator

_________________
Jazda na motocyklu, to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu....
viewtopic.php?f=9&t=4005 ----> naga broń ;)


20 paź 2012, o 07:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Oleje
Opcje są dwie: albo taki środek to placebo i kompletnie nic nie zmieni, albo jeśli faktycznie działa, to szykuj się na szybką wymianę sprzęgła :P Czytałem też o kilku przypadkach, gdzie po zastosowaniu dodatków molibdenowo-jakichśtam (motocykle z suchym sprzęgłem), do wymiany były skrzynie biegów...

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


20 paź 2012, o 10:50
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 7 lip 2012, o 11:00
Posty: 29
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650n '00
Post Re: Oleje
Witam, mam do Was prośbę a mianowicie, będę wymieniał olej w swojej SV-ce rok 2000,
przebieg 34.000 (nie wiem ile w rzeczywistości).
Do tej pory miałem półsyntetyk 10w40 chyba Agip (ok. 4000km. zrobione).
W tej chwili chciałbym zmienić na Castrol Power 1 Racing, czy w tej sytuacji z uwagi na to, że jest to syntetyk
taka zamiana może coś namieszać?
Nie zauważyłem żadnego problemu na obecnym oleju ale z drugiej strony
nie mam porównania bo moto posiadam dopiero od kilku miesięcy,
czy w takiej sytuacji jest sens wymiany na syntetyk.
Trochę mam obawy co do ewentualnych wycieków po wymianie jak się silnik oczyści.

ps. jeszcze biorę pod uwagę kupno Castrol GPS i wymianę obecnego oleju,
a następnie po ok. 1000km. wymianę już na Castrol Power 1 Racing.
Oczywiście wszystko z nowymi filtrami etc. według zaleceń Kronosa.

z góry dzięki za pomoc


23 paź 2012, o 11:38
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Oleje
Ja jeżdżę na GPS (moto to samo, co Twoje), przebieg ok 45000km i nie widzę powodu, by zmieniać na syntetyk. Na GPSie silnik naprawdę dobrze pracuje, szybko się nagrzewa, biegi dobrze wchodzą i nie wypadają, silnik pracuje cicho (na ile to w suzuki sv możliwe ;) ). Nie wsłuchiwałem się co prawda w pracę silników na syntetyku - może by mnie jednak zazdrość chwyciła - ale jednak sugeruję Ci zmianę oleju na GSP, pojeżdżenie kolejny sezon i wtedy zdecydowanie, czy chcesz ryzykować z Power 1, czy jednak GPS Ci odpowiada.


23 paź 2012, o 12:06
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2010, o 22:42
Posty: 908
Lokalizacja: Września/Poznań -> PWR/PO
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Oleje
Wątek ma 45 stron, średnio na co drugiej ktoś zadał podobne pytanie - powertuj i wyciągnij wnioski

_________________
SV 650S Y --> SV 1000S K4


23 paź 2012, o 12:50
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:17
Posty: 279
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Oleje
Panowie, a może w tym temacie przydałaby się ankieta, gdzie będą wymienione oleje i każdy sobie klepnie, który używa. Moim zdaniem zmniejszy to ilość pytań "jaki olej wlać?"

_________________
Nie ryzykujesz, nie wygrywasz.
Pozdrawiam
Roland


24 paź 2012, o 10:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Oleje
rooland napisał(a):
Panowie, a może w tym temacie przydałaby się ankieta, gdzie będą wymienione oleje i każdy sobie klepnie, który używa. Moim zdaniem zmniejszy to ilość pytań "jaki olej wlać?"


Ale do tego jeszcze przydał by się stopień zadowolenia z wlanego oleju. Ciekawe jakie wyszły by wnioski?

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


24 paź 2012, o 10:29
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Oleje
To co? Ktoś się pokusi o skonstruowanie takiej ankiety? :)


24 paź 2012, o 10:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Oleje
kozik napisał(a):
rooland napisał(a):
Panowie, a może w tym temacie przydałaby się ankieta, gdzie będą wymienione oleje i każdy sobie klepnie, który używa. Moim zdaniem zmniejszy to ilość pytań "jaki olej wlać?"

Ale do tego jeszcze przydał by się stopień zadowolenia z wlanego oleju.

... oraz przebieg motocykla, o którym jest mowa. To ja już widzę wykres przestrzenny :obity:
kozik napisał(a):
Ciekawe jakie wyszły by wnioski?

Wnioski w sumie już mamy, 45 stron :mrgreen:

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


24 paź 2012, o 11:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Oleje
No właśnie chodziło mi o zebranie tych wniosków do jednej kupy w postaci wypełnienie ankiety, która by się ukazywała po wejściu na stronę z olejami. Nieraz jest tak, że ktoś kupuje SV, dołącza do forum i jedno z pierwszych pytań? jaki olej lejecie? Odpowiedz wiadomo jaka jest viewtopic.php?f=23&t=576 bo nikomu nie chce się odpowiadać a temu co się pyta z kolei szukać. Ja niedawno kupiłem pierwszego diesla w Mazdzie i też zastanawiałem się co wlać i sprawa zrobiła się dużo prostsza po zobaczeniu takiej ankiety na forum niż wertowaniu 257 stron :mrgreen:

Obrazek

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


24 paź 2012, o 12:36
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:17
Posty: 279
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Oleje
I dokładnie takie coś by się przydało. Olej z dokładną nazwą bo jest kilka wersji od każdego producenta. Jeżeli ktos nie poleca któregoś z wymienionych to zwyczajnie nie bierze udziału w ankiecie i czeka aż będzie z któregoś zadowolony aby zagłosować. To ułatwiłoby bardzo wybór. Tylko musi zrobić to ktoś kto się zna na tych olejach i dobrze wszystko powpisuje.

_________________
Nie ryzykujesz, nie wygrywasz.
Pozdrawiam
Roland


24 paź 2012, o 17:06
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 18 lis 2012, o 12:45
Posty: 2
Lokalizacja: GWE/GLE
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2005
Post Re: Oleje
Witam panowie mam takie pytanie jestem od niedawna posiadaczem suzuki SV650S z 2005r i pytanie moje takie jaki olej najlepiej wlać?? Przebieg 19tyś KM. poprzedni właściciel powiedział że mam wlać taki jak w serwisie leją. Tylko problem w tym że nie pamiętał jakiej firmy to był olej i jakie ma parametry. :(


22 lis 2012, o 21:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2799
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Oleje
45 stron tematu jaki olej wlać.
masz kase lej syntetyk, jeśli njjie to pół.
10w40/50, producent motul, castrol najczęściej lane.

Edit:
czy ktoś zna sklep superolej z TYCH ?
Na allegro http://moto.allegro.pl/castrol-power-1- ... 02846.html
Nie wiem czy ryzykować czy odpuścić, blisko mam więc tylko odbiór osobisty w moim przypadku wchodzi w gre (choć i tak należy dopłacić za odbiór osobisty)


22 lis 2012, o 22:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 130  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL