Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 23 paź 2024, o 19:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 134  Następna strona
jakie opony? 
Autor Wiadomość
SV Rider

Dołączył(a): 19 sie 2011, o 08:13
Posty: 463
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650 k2 2002
Post Re: jakie opony?
slusar_o2 napisał(a):
Co myślicie o oponach z indeksem "H"?


W razie wypadku pierwsze co sprawdza rzeczoznawca to indeks prędkości opon, jeżeli jest niższy niż zaleca producent to pozamiatane...


2 sty 2013, o 16:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: jakie opony?
Jeżdżę na oponach o indeksie H i bardzo sobie chwalę, wymienię zapewnę również na H, nie widzę sensu wsadzania wyższego indeksu przy mojej turystycznej jeździe.

Sławuch, bardzo ciekaw jestem źródeł Twojej opinii.


2 sty 2013, o 18:11
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2012, o 18:51
Posty: 1279
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie (okolice)
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K3
Post Re: jakie opony?
Slawuch napisał(a):
slusar_o2 napisał(a):
Co myślicie o oponach z indeksem "H"?


W razie wypadku pierwsze co sprawdza rzeczoznawca to indeks prędkości opon, jeżeli jest niższy niż zaleca producent to pozamiatane...


Chyba tylko w przypadku jak sam się glebniesz i liczysz na kasę z AC a ubezpieczalnia robi wszystko żeby tobie nie wypłacić, bo jak z czyjejś winy to co ma indeks prędkości do tego, że przez kogoś masz rozwalone moto :O

_________________
http://www.cwaniacy.com.pl/<=Wejdź i dowiedz się jak możesz regularnie zarabiać na promocjach bankowych


2 sty 2013, o 18:15
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: jakie opony?
A jak masz krzywo naklejkę przyklejoną to też nie wypłacają? Myślę, że jednak trzeba wykazać wpływ niskiego indeksu prędkości na zaistnienie wypadku. Poza tym w Polsce nie wolno rozwijać prędkości powyżej 140. A co za tym idzie nie ma sensu zakładać opony o wyższym indeksie.
No. To teraz pojechałem.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


2 sty 2013, o 18:25
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 19 sie 2011, o 08:13
Posty: 463
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650 k2 2002
Post Re: jakie opony?
na protokole policyjnym z wypadku są wpisywane rozmiary i indeksy prędkości wszystkich opon w pojeździe, ba nawet głębokość bieżnika jest wpisywana
ten protokół trafia do ubezpieczyciela, który ma prawo odmowy wypłaty odszkodowania jeżeli opony są niezgodne z zaleceniami producenta

koroviov, idąc tokiem Twojego rozumowania, czy powodując wypadek w samo południe słonecznego dnia, a mając lampę przednią bez homologacji wytłumaczyłbyś się mówiąc że było wystarczająco jasno?


2 sty 2013, o 18:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: jakie opony?
Biegli sądowi muszą określić jaki to miało wpływ na zdarzenie drogowe, ubezpieczyciel to se może gówno orzekać. A jak wiadomo, niektóre ubezpieczalnie to sku..wysyny, co hajs biorą, a potem góry poruszają, żeby nie wypłacać odszkodowań... np InterRisk. Chcieli mnie wyruchać, ale ja się nie dałem, kurew szmatom posłałem, jeszcze mnie przepraszali.


Ostatnio edytowano 2 sty 2013, o 18:59 przez Słoniu, łącznie edytowano 1 raz



2 sty 2013, o 18:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2012, o 18:51
Posty: 1279
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie (okolice)
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K3
Post Re: jakie opony?
Nie wiem ale Slawuch czy ty mówisz o tym bo masz jakieś doświadczenie życiowe z tym związane? Ubezpieczyciel Tobie lub jakiemuś znajomemu odmówił wypłaty odszkodowania z tego powodu?

No co ma indeks prędkości opony do wypadku, chyba tylko wtedy jesli guma pękłaby i to byłoby przyczyną wypadku.

Jeśli w Polsce moge jeździć do 140 km/h a mam indeks na oponie H czyli do 210km/h to nie widze żadnej podstawy do odmowy wypłaty odszkodowania no chyba że na protokole wypadku napiszą że "zapier*** ponad 210km/h"
Inaczej biegły sądowy przyzna Tobie rację i sprawę wygrasz, a że sobie to potrwa to inna historia...

_________________
http://www.cwaniacy.com.pl/<=Wejdź i dowiedz się jak możesz regularnie zarabiać na promocjach bankowych


2 sty 2013, o 18:58
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: jakie opony?
Slawuch napisał(a):
na protokole policyjnym z wypadku są wpisywane rozmiary i indeksy prędkości wszystkich opon w pojeździe, ba nawet głębokość bieżnika jest wpisywana
ten protokół trafia do ubezpieczyciela, który ma prawo odmowy wypłaty odszkodowania jeżeli opony są niezgodne z zaleceniami producenta

A ja pamiętam taki jeden forumowy wypadek, gdzie policja prosiła mnie bym sprawdził na którym biegu jest motocykl, bo sami nie mieli pojęcia jak to ocenić. Pomimo, że na przedniej oponie był wytarty płaski placek, to przyjęli że czarny ślad hamowania na asfalcie pochodzi od tylnej opony... Tacy to kompetencji specjaliści. A likwidator szkód z PZU jak przyjechał wycenić moto, to wpisywał w protokół tak: "marka - suzuki, model - svforum.pl". Długo musiałem mu tłumaczyć, że naklejka na zadupku to nie to samo co model motocykla ;) Nie mówiąc o tym, że palcem trzeba było wszystko gamoniowi pokazywać, bo nie za bardzo rozróżniał uszkodzone elementy od sprawnych, akcesoryjne od fabrycznych itd.
Masz rację ze swoimi poglądami, w teorii. Podobno w Niemczech nawet w praktyce tak to działa jak opisałeś. Ale w Polsce jeszcze nie słyszałem, by ktoś miał problemy z tego powodu :)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


2 sty 2013, o 19:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: jakie opony?
Powoli. Policjanci na miejscu wypadku sporządzają (o ile mi wiadomo) protokół oględzin. Wiadomo, że czym poważniejsze zdarzenie tym bardziej się przykładają. Jak zauważył Lasooch nie każdy gliniarz jest Alfą i Omegą (nie chodzi o modele samochodów), więc wpisuje jak leci wszystko.
Towarzystwo ubezpieczeniowe to zakład mający przynosić zyski. Zysk jest wtedy, jeżeli pobierają składki i nie wypłacają odszkodowań. (w dużym uproszczeniu). TU mają swoich biegłych, którzy są gotowi napisać opinię na zamówienie że tak powiem, czyli podejmą każde działanie dające szanse na niewypłacenie odszkodowania. Dlatego w razie wypadku, ja od razu piszę odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, a raz nawet byłem uprzejmy skierować sprawę do Sądu.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


2 sty 2013, o 20:27
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, o 20:43
Posty: 1795
Lokalizacja: kościerzyna
Płeć: mężczyzna
Moto: sv100s 2003
Post Re: jakie opony?
koroviov napisał(a):
Powoli. Policjanci na miejscu wypadku sporządzają (o ile mi wiadomo) protokół oględzin. Wiadomo, że czym poważniejsze zdarzenie tym bardziej się przykładają. Jak zauważył Lasooch nie każdy gliniarz jest Alfą i Omegą (nie chodzi o modele samochodów), więc wpisuje jak leci wszystko.
Towarzystwo ubezpieczeniowe to zakład mający przynosić zyski. Zysk jest wtedy, jeżeli pobierają składki i nie wypłacają odszkodowań. (w dużym uproszczeniu). TU mają swoich biegłych, którzy są gotowi napisać opinię na zamówienie że tak powiem, czyli podejmą każde działanie dające szanse na niewypłacenie odszkodowania. Dlatego w razie wypadku, ja od razu piszę odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, a raz nawet byłem uprzejmy skierować sprawę do Sądu.


koroviov jaki Ty obeznany;P Policjanci na miejscu robią protokół to się zgadza i defakto muszą wszystko opisac co jest na drodze w miejscu zdarzenia mi.in. ślady hamowania niekoniecznie które powstały w skutku zdarzenia.... robią zdjęcia szkice i takie tam. potem biegły na podstawie tego ocenia czy są to ślady pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. jak wyzej napisałeś nie każdy jest alfą i omegą i dlatego lepiej wszystko wpisać co jest niż za mało , bo może się okazać że czegoś nie ma wpisane i wychodzą jaja dla nich i być może dla os biorącej udział w wypadku.

_________________
SPRZEDAM MOJĄ SV1000s http://olx.pl/oferta/suzuki-sv-1000-s-d ... d198d58589[/color]


2 sty 2013, o 22:45
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lip 2011, o 09:21
Posty: 637
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: GSXR 750 K6
Post Re: jakie opony?
Wracając do meritum ...

Angel ST czy Diablo Rosso II ?
Angele starczą na wiecej, niby właściwości podobne. Głównie do miasta , raz po raz tor.

_________________
Suzuki SV650S K5
Obrazek


2 sty 2013, o 23:13
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR PC40
Post Re: jakie opony?
trovao napisał(a):
Wracając do meritum ...

Angel ST czy Diablo Rosso II ?
Angele starczą na wiecej, niby właściwości podobne. Głównie do miasta , raz po raz tor.


Miałem Rosso II i jest rewelacyjna i w mieście i na torze. Bardzo szybko się rozgrzewa i trzyma jak głupia. Poza tym 2-składnikowa dzięki czemu środek nie schodzi tak szybko.

_________________
Obrazek
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.


2 sty 2013, o 23:21
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2012, o 11:19
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650N 2005
Post Re: jakie opony?
Mam założone pięcioletnie roadsmarty, ale mięsa jeszcze trochę jest, na pół sezonu starczy. Teraz pytanie, wymieniać czy zjechać je do końca? Takiego kupiłem


3 sty 2013, o 23:55
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: jakie opony?
Jeździć. Są tak samo bezpieczne jak 5 lat temu.


3 sty 2013, o 23:57
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR PC40
Post Re: jakie opony?
Dono napisał(a):
Jeździć. Są tak samo bezpieczne jak 5 lat temu.


Ja tylko dodam takie coś:
http://www.oponeo.pl/artykul/jak-przech ... lasciwosci

_________________
Obrazek
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.


4 sty 2013, o 00:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: jakie opony?
skwaro napisał(a):
Dono napisał(a):
Jeździć. Są tak samo bezpieczne jak 5 lat temu.


Ja tylko dodam takie coś:
http://www.oponeo.pl/artykul/jak-przech ... lasciwosci


Pozwól skwaro, że zacytuję, bo może nie każdy doczyta do końca ;)

Cytuj:
Podsumowując, nie ma wielkiego znaczenia, czy opony, które kupisz mają rok, dwa czy trzy lata. Te opony wciąż są PEŁNOWARTOŚCIOWE. Generalnie, uznaje się, by nie użytkować opon starszych niż 10 lat. Najpóźniej po 5 latach eksploatowania opon, należy udać się do specjalistów celem kontroli stanu ogumienia.


4 sty 2013, o 00:06
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: jakie opony?
Cytuj:
Najpóźniej po 5 latach eksploatowania opon, należy udać się do specjalistów celem kontroli stanu ogumienia.


A mamy w ogóle takich? a jeśli mamy to gdzie ich szukać? ;)

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


4 sty 2013, o 00:14
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: jakie opony?
Rada dla użytkowników kompletnie bez pojęcia. Specjalista to ktokolwiek obeznany w mechanice, kto stwierdzi na oko, że opona nie jest spękana, zdeformowana itp. Nikt przecież nie będzie oddawał oponki do laboratorium, to tylko kawał gumy. Nie ma co panikować.


4 sty 2013, o 00:18
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR PC40
Post Re: jakie opony?
Zgadza się, tylko w przypadku samochodowych opon zimowych sprawa wygląda trochę inaczej i z praktyki zimówki po 5 latach użytkowania nadają się do wymiany bo guma twardnieje i przestaje trzymać. No ale to zupełnie inna mieszanka niż letnie.

_________________
Obrazek
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.


4 sty 2013, o 00:28
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: jakie opony?
Np: osoba nieobeznana pojedzie z kartoflowatymi oponami z nieźle jeszcze wyglądającym bieżnikiem na staję kontroli a diagnosta podbija dowód i wypuszcza taką osobę na ulice. Tu pojawia się pytanie czy takiego diagnostę można nazwać specjalistą, który w większości przypadków trzyma się grubości bieżnika a nie całego stanu danej opony? Mowa tu o specjalistach a diagnosta takim być powinien.

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


4 sty 2013, o 00:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 134  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL