Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 paź 2024, o 10:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 130  Następna strona
Oleje 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
[vimeo][/vimeo]
Bangout napisał(a):
Panowie mam aktualnie 40 000 i przyszedł czas na wymianę oleju. Wcześniej był zalany syntetyk Castrola, ale właśnie się waham czy nie wlać już półsyntetyka. Co prawda nie brał mi jakoś konkretnie oleju i nie zawsze to kontrolowałem, ale wciągu tych 6000 jednak go ubyło. Jak myślicie?



Wlej półsyntetyk bo masz już bardzo duży przebieg. Wlanie syntetyka rozszczelni Ci całkowicie silnik i będzie brał jeszcze więcej oleju. Nie wiem czy nie powinieneś już pomyśleć o mineralnym. Przestudiowałem instrukcję od moto i producent podziela moje zdanie ! Jeśli dojedziesz do 60 tys. km to wówczas pomyśl o superolu. Doskonale uszczelni Ci już wyeksploatowany silnik.

Ja właśnie dlatego do wszystkich pojazdów które u mnie w domu mają najechane już ponad 200 tys km. leję 5W30

_________________
wzium wzium


Ostatnio edytowano 1 lip 2013, o 19:18 przez Hubix, łącznie edytowano 1 raz



1 lip 2013, o 19:11
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 00:11
Posty: 1192
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Retro 7 125
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Hubix napisał(a):
[vimeo][/vimeo]
Bangout napisał(a):
Panowie mam aktualnie 40 000 i przyszedł czas na wymianę oleju. Wcześniej był zalany syntetyk Castrola, ale właśnie się waham czy nie wlać już półsyntetyka. Co prawda nie brał mi jakoś konkretnie oleju i nie zawsze to kontrolowałem, ale wciągu tych 6000 jednak go ubyło. Jak myślicie?



Wlej półsyntetyk bo masz już bardzo duży przebieg. Wlanie syntetyka rozszczelni Ci całkowicie silnik i będzie brał jeszcze więcej oleju. Nie wiem czy nie powinieneś już pomyśleć o mineralnym. Przestudiowałem instrukcję od moto i producent podziela moje zdanie ! Jeśli dojedziesz do 60 tys. km to wówczas pomyśl o superolu. Doskonale uszczelni Ci już wyeksploatowany silnik.

Ja właśnie dlatego do wszystkich pojazdów które u mnie w domu mają najechane już ponad 200 tys km. leję 5W30


Lepiej napisz że to żart bo ktoś to na poważnie weźmie :)

_________________
SV650S K6 YDV -> WR 450F
http://bikepics.com/members/tomkdgun


1 lip 2013, o 19:54
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 9 sty 2013, o 23:25
Posty: 119
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000N 2k4
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Hubix napisał(a):
Wlej półsyntetyk bo masz już bardzo duży przebieg. Wlanie syntetyka rozszczelni Ci całkowicie silnik i będzie brał jeszcze więcej oleju. Nie wiem czy nie powinieneś już pomyśleć o mineralnym. Przestudiowałem instrukcję od moto i producent podziela moje zdanie ! Jeśli dojedziesz do 60 tys. km to wówczas pomyśl o superolu. Doskonale uszczelni Ci już wyeksploatowany silnik.


NONSENS

40 000 to nie bardzo duży przebieg :/

Serio, nie pisz takich rzeczy bo ktoś to weźmie poważnie. Zabobony z czasów demoludów... Jak silnik jest nieszczelny to się zmienia uszczelki, syntetyk niczemu nie szkodzi, to najwyższa klasa olei i można ich używać zawsze- szczególnie w nowszysch konstrukcjach. Olej nie rozszczelnia silnika... Całe to pieprzenie dziadków o uszczelniającym nagarze można sobie wsadzić między bajki.


2 lip 2013, o 00:48
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Na tym forum tak samo dużo naczytałem się o niemożliwości przejścia z 15W na 10W a na 5W to już w ogóle. Nie przechodzić z gęstego na rzadko. W drugą stronę można przejść, ale nie na odwrót.

A najlepsze: "kupiłeś pojazd i nie wiesz co było lane to najbezpieczniej wlej półsyntetyk" :D

Półsyntetyk to bezpieczny olej. Syntetyczny jest niebezpieczny - degraduje silniki, rozpuszcza nagary i rozszczelnia silniki

Drogie oleje szkodzą.

_________________
wzium wzium


2 lip 2013, o 08:11
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 9 sty 2013, o 23:25
Posty: 119
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000N 2k4
Post Re: Odp: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Gestosc i lepkosc dobieramy do warunkow uzywania moto.

Z reszta, lej co chcesz, widzialem wnetrze pieca ktory pracowal od nowosci, przez ponad 50 kkm tylko na 300v factory line i od tamtej pory nie chce innego oleju w swoich motocyklach.

Wysłane z telefonu, nie licz na polskie znaki.


2 lip 2013, o 09:32
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: Odp: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Magpie napisał(a):
Gestosc i lepkosc dobieramy do warunkow uzywania moto.

Z reszta, lej co chcesz, widzialem wnetrze pieca ktory pracowal od nowosci, przez ponad 50 kkm tylko na 300v factory line i od tamtej pory nie chce innego oleju w swoich motocyklach.

Wysłane z telefonu, nie licz na polskie znaki.



Dlatego również leję do wszystkiego pełne syntetyki.

_________________
wzium wzium


2 lip 2013, o 10:54
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 19:31
Posty: 349
Lokalizacja: KTA
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Oleje
Dziś się dowiedziałem, że to http://www.castrolmoto.com/pl/products/power1_1.php miałem w SV z rocznika 99' przed wymianą.
Teraz mam full syntetyka http://www.shell.pl/products-services/on-the-road/consumer-lubricants-tpkg/motorcycles/find-right-bike-oils/4-stroke-engine-oils/shell-advance-ultra/shell-advance-4t-ultra-10w-40.html :-> i <niewiarygodne> nie wybuchła :omg: jak to możliwe? Cały olej nie wypłyną wraz z nagarem i korbami na asfalt tylko jest na swoim miejscu i spełnia swą rolę. A niewierni ostrzegali :killer: :killer: :killer: i co :dupa:

Jak by powiedział mój chrześniak "ale cary"...

:pijany:

_________________
Obrazek

Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszają dusze.

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej!


3 lip 2013, o 16:34
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Oleje
Może svła długo jeździła na jakimś syntetyku a na tym Castrolu zrobiła niewiele kilometrów i dlatego taki a nie inny efekt po przejściu na Shell-a.

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


3 lip 2013, o 22:56
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Oleje
Hehehe, niezawodne źródło uśmiechu z rana :D

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


4 lip 2013, o 08:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: Oleje
Dlatego nie warto lać drogich olei w stylu Motul 300V bo są szkodliwe dla silnika.

Drogie, markowe oleje są złe, i w dodatku nie nadają się do moto z większym przebiegiem.

Lepiej kupować tani bo jest bezpieczny i nie rozszczelnia silnika.

Warto aby producenci na swoich olejach pisali do jakich przebiegów jaki olej można lać. Wg niektórych wyznacznikiem nie są zalecenia producenta, a przebieg.

_________________
wzium wzium


4 lip 2013, o 14:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 00:11
Posty: 1192
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Retro 7 125
Post Re: Oleje
lasooch napisał(a):
Hehehe, niezawodne źródło uśmiechu z rana :D

Mam to samo :D

_________________
SV650S K6 YDV -> WR 450F
http://bikepics.com/members/tomkdgun


4 lip 2013, o 18:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: Oleje
Ja też :D

_________________
wzium wzium


4 lip 2013, o 18:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Oleje
Może dobrym rozwiązaniem jest zamknięcie tematu,a nie pisanie głupot?
Ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o olejach czytają zazwyczaj kilka ostatnich stron żeby się czegoś dowiedzieć, o coś zapytać i żeby ktoś im pomógł. Od pewnego czasu wypisywane są takie głupoty, że głowa pęka.
Nowy użytkownik woli napisać do kogoś PW i się zapytać o to co go interesuje niż przerywać bezmyślne lanie wody w temacie na forum. Chyba nie tak to powinno wyglądać?

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


4 lip 2013, o 18:53
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 27 sty 2013, o 14:38
Posty: 1183
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S 2003
Post Re: Oleje
Bartosz napisał(a):
Może dobrym rozwiązaniem jest zamknięcie tematu,a nie pisanie głupot?
Ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o olejach czytają zazwyczaj kilka ostatnich stron żeby się czegoś dowiedzieć, o coś zapytać i żeby ktoś im pomógł. Od pewnego czasu wypisywane są takie głupoty, że głowa pęka.
Nowy użytkownik woli napisać do kogoś PW i się zapytać o to co go interesuje niż przerywać bezmyślne lanie wody w temacie na forum. Chyba nie tak to powinno wyglądać?

Popieram-jeszcze jakiś czas temu było śmiesznie,ale zrobił się zalew głupot

_________________
CH owam
W szystko
D o
P lecaka


4 lip 2013, o 18:54
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 00:11
Posty: 1192
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Retro 7 125
Post Re: Oleje
Może w FAQ dodać odpowiedzi na pytania/mity typu "Czy mogę zalać syntetyk po pół syntetyku?" lub odnośnik do jakiegoś źródła wiedzy, coś w tym stylu: http://lucart.pl/?p=3006

Dodatkowo ze względu na dużą liczbę produktów na rynku może zrobić 2-3 ankiety albo jakąś łączoną zbierającą czym ludzie zalewają sprzęty:
1. Marka oleju (Castrol, Motul etc.)
2. Typ (syntetyczny, pół syntetyczny, mineralny)
3. Lepkość (to chyba nie potrzebne bo wiadomo jakie producent zaleca w jakich warunkach ale może być)
Innym rozwiązaniem byłoby wypisanie konkretnych nazw olejów ale tego by się trochę uzbierało.

_________________
SV650S K6 YDV -> WR 450F
http://bikepics.com/members/tomkdgun


4 lip 2013, o 22:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Oleje
kozik napisał(a):

No właśnie chodziło mi o zebranie tych wniosków do jednej kupy w postaci wypełnienie ankiety, która by się ukazywała po wejściu na stronę z olejami. Nieraz jest tak, że ktoś kupuje SV, dołącza do forum i jedno z pierwszych pytań? jaki olej lejecie? Odpowiedz wiadomo jaka jest viewtopic.php?f=23&t=576 bo nikomu nie chce się odpowiadać a temu co się pyta z kolei szukać. Ja niedawno kupiłem pierwszego diesla w Mazdzie i też zastanawiałem się co wlać i sprawa zrobiła się dużo prostsza po zobaczeniu takiej ankiety na forum niż wertowaniu 257 stron :mrgreen:

Obrazek


Już wcześniej o tym wspominałem aby zrobić podobną ankietę ;)

W niektórych tematach są ankiety typu Ankieta: przedział wiekowy itp wiec dla czego i tu nie zrobić coś podobnego?

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


5 lip 2013, o 02:03
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012, o 15:50
Posty: 429
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: kobieta
Moto: SV650N 2004
Post Re: Oleje
tak stanowczo zróbcie ankietę. Chciałam dowiedzieć się co piszecie o olejach, które są bardziej polecane, ale jak weszłam do tego działu to widzę że muszę się przygotować na trylogie Sienkiewicza :P :D

daliście czadu :D jak przekupy na targu Hehe

_________________
*Na stacjach benzynowych najpiękniej jest o zmierzchu*


8 lip 2013, o 06:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Oleje
A zakładał ktoś do siebie filtr ISON? Jeżdżę na hiflo, ale na motoakcesoria.com, gdzie będę kupował olej, mają tylko ison. Kupować osobno hiflo czy brać, co mają?


9 lip 2013, o 15:28
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:09
Posty: 1396
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s '00
Post Re: Oleje
Ha ha ha ... inkling biez... mysle ze z wf sedziszow tez filtr by dal rade... co to za roznica i tak za pare miechow go zmienisz... wg serwisowki przeciez pisze ze olej co 5000 km a filtr co 15 albo co 30 tyskm... kazdy wymienia razem z olejem wiec byle filtr bedzie dobry... bez wzgledu na marke

_________________
Sprzedam czesci sv99-03, polka gorna, dolna, clipony - kierownice, przedni blotnik , tylna felga, zaciski hamulcowe przednie w razie czego prv...
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1193766


9 lip 2013, o 16:27
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Oleje
Też tak sądzę, ale wolałem się upewnić :) W naszych gaźnikowcach układ smarowania to newralgiczny punkt, a ewentualna naprawa boli, oj boli :(


9 lip 2013, o 16:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 130  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL