Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 30 wrz 2024, o 01:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 735 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 37  Następna strona
Łańcuch (Napęd) 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Voss, dobrze pamiętam, że to są zębatki JT i łańcuch DID?


4 lut 2014, o 20:45
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:27
Posty: 172
Lokalizacja: de. Obertshausen /pl. ok. Opole
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 sz
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Inkling napisał(a):
Voss, dobrze pamiętam, że to są zębatki JT i łańcuch DID?


no taki był jak go zakładałem i dziś tez

pozdrawiam
voss

_________________
Noc była czarna jak sumienie faszysty ...
.........
WSK 125 pierwsze kroki
.........
Suzuki SV 1000 SZ razem z ZZR 600


4 lut 2014, o 20:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Łańcuch (Napęd)
voss napisał(a):
Rozkosmany napisał(a):

Ale tak jak obiecałem pochwale się moim łańcuchem . po sprawdzeniu okazało się ze założony na 600'tke wiosną 2009 i przejechał do tej pory trochę powyżej 25kkm .
Proszę nie patrzeć na syf ja mam moped do jeżdżenia


Gdzie ty tam widzisz syf?
Myslałem że ja jestem przeczulony
:hahaha:


4 lut 2014, o 21:00
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:27
Posty: 172
Lokalizacja: de. Obertshausen /pl. ok. Opole
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 sz
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Rozkosmany napisał(a):

Gdzie ty tam widzisz syf?
Myslałem że ja jestem przeczulony
:hahaha:


No ja właśnie dlatego zakładam olejarki , przynajmniej do moto który mam zamiar dłużej trzymać, bo olej to nie tylko smaruje ale "zmywa" piach /syf. A potem to już tylko szmata przetrzeć i już jakoś takoś jest. Dużo łatwiej niż po smarze :mrgreen: .

A pucować to mi się nie chce, i czasu nie mam :D

_________________
Noc była czarna jak sumienie faszysty ...
.........
WSK 125 pierwsze kroki
.........
Suzuki SV 1000 SZ razem z ZZR 600


4 lut 2014, o 21:07
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 22 mar 2010, o 11:40
Posty: 33
Płeć: mężczyzna
Post Re: Łańcuch (Napęd)
No właśnie. To jest bardzo daleko od "syf"! Nawet jest taka piosenka: ...Chciałem byyyyy, chciaaałeeem...

Nie opiernicza opony ta oliwiarka?


4 lut 2014, o 21:19
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:27
Posty: 172
Lokalizacja: de. Obertshausen /pl. ok. Opole
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 sz
Post Re: Łańcuch (Napęd)
jar napisał(a):
Nie opiernicza opony ta oliwiarka?


no nigdy jeszcze tego nie odczułem, oliwiarka jest na pompie i można to b. dokładnie ustawić.
No i dopóki pompa nie zostanie wysterowana =włączona nie ma prawa nic samo kapać.

_________________
Noc była czarna jak sumienie faszysty ...
.........
WSK 125 pierwsze kroki
.........
Suzuki SV 1000 SZ razem z ZZR 600


4 lut 2014, o 21:27
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Jaki olej pakujesz w olejarę? przekladniowy czy może przepał z silnika (uważam że nadaje się :obity: Oczywiście nie taki po 100 tys z merola ) czy może ekstra jakiś od firm łańcuchowych ?


4 lut 2014, o 21:32
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:27
Posty: 172
Lokalizacja: de. Obertshausen /pl. ok. Opole
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 sz
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Rozkosmany napisał(a):
czy może ekstra jakiś od firm łańcuchowych ?

nie, myślę ze te cuda łańcuchowe to tylko robienie kasy,
Zazwyczaj jeździłem na przekładniowym, ale chyba z dwa lata temu dostałem pół banko oleju do piły motorowej Stihl.
To wydaje mi się najlepsze ładnie smaruje i nie za mocno pryska tak ze można mniej ustawić i dalej jest ok.

A te 2-3 litry to mi wystarczy na następne parę lat :jupi:

_________________
Noc była czarna jak sumienie faszysty ...
.........
WSK 125 pierwsze kroki
.........
Suzuki SV 1000 SZ razem z ZZR 600


4 lut 2014, o 21:37
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Łańcuch (Napęd)
:mrgreen:
Widać że olej od piły świetnie sobie radzi. Trzeba będzie się po sklepach dla drwali rozejrzeć a nie samych motoryzacyjnych
:obity:
Jaką dawkę ustawiasz? Olejarka ma czasowe kapanie czy może jakiś komputerek który obczaja kiedy kropelkę zapodać ?
(ps. moja stara miała prosty zaworek , taki na przeciekanie po prostu. Niby mozna było kropelkę ustawić w zakresie od 3 na minutę do 1 na trzy minuty. Ale różnie to z nia było :hmm: Na niemieckie autobany albo deszcze nastawiałem tak nawet gęściej niż 1 na minute)


5 lut 2014, o 08:17
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:27
Posty: 172
Lokalizacja: de. Obertshausen /pl. ok. Opole
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 sz
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Rozkosmany napisał(a):
:mrgreen:
Jaką dawkę ustawiasz? Olejarka ma czasowe kapanie czy może jakiś komputerek który obczaja kiedy kropelkę zapodać ?
(ps. moja stara miała prosty zaworek , taki na przeciekanie po prostu. Niby mozna było kropelkę ustawić w zakresie od 3 na minutę do 1 na trzy minuty. Ale różnie to z nia było :hmm: Na niemieckie autobany albo deszcze nastawiałem tak nawet gęściej niż 1 na minute)


Tak jak pisalem olejarka jest zrobiona na pompie tzn teoretycznie zbiornik na olej moglby byc ponizej lancucha.
Pompa ma dosc mala wydajnosc / skok, nie pamietam dokladnie ale chyba bylo to 0,2 ml/skok
Sterowanie zrobione jest na Atmelku i mierzy obroty kola = przejechana odleglosc.Ustawione teraz jest 1 skok co ~7,5km.
Poza tym jest ustawienie - przelacznik na deszcz wtedy skraca odleglosc o polowe + robi wtedy nie jeden ale 3 skoki = 3 pompniecia pompy co ~3,75 km


Co do zebatek to tak se mysle ze albo JT produkuje z olbrzymim "rozrzutem" = mizerna firma
Albo ktos sprzedaje zebatki ktore tylko nazywaja sie JT

pozdrawiam
voss

_________________
Noc była czarna jak sumienie faszysty ...
.........
WSK 125 pierwsze kroki
.........
Suzuki SV 1000 SZ razem z ZZR 600


5 lut 2014, o 09:30
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 11:26
Posty: 109
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K2
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Rozkosmany napisał(a):
(ps. moja stara miała prosty zaworek , taki na przeciekanie po prostu. Niby mozna było kropelkę ustawić w zakresie od 3 na minutę do 1 na trzy minuty. Ale różnie to z nia było :hmm:


miałem to samo w swojej, dlatego z niej zrezygnowałem, co ok 100km wystarczy nanieść troche oleju przekładniowego na tylnią zębatke (ten rant) i troche z drugiej strony, szybciej jedziesz = większy rozrzut oleju po rolkach łańcucha, za bardzo wysuszyło łańcuch, daje go troche więcej, taka oliwiarka tylko nie automatyczna

voss napisał(a):
Ale tak jak obiecałem pochwale się moim łańcuchem . po sprawdzeniu okazało się ze założony na 600'tke wiosną 2009 i przejechał do tej pory trochę powyżej 25kkm .
Proszę nie patrzeć na syf ja mam moped do jeżdżenia


a ja tu nie tylko nie widzę syfu ale i przebiegu powyżej 25kkm

zębatki jak i cały napęd jest po czyszczeniu, wahacz od spodu cały brudny a na zębatce tylniej czystko aż do śrub, nie mówiąc o przedniej gdzie widać nawet firmę zębatki a tam jest zwykle jeszcze brudniej. W przypadku oliwiarki i takiej metody podawania oleju, syf na tylniej się mocno do niej klei


5 lut 2014, o 11:05
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:27
Posty: 172
Lokalizacja: de. Obertshausen /pl. ok. Opole
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 sz
Post Re: Łańcuch (Napęd)
yacow napisał(a):
a ja tu nie tylko nie widzę syfu ale i przebiegu powyżej 25kkm

zębatki jak i cały napęd jest po czyszczeniu, wahacz od spodu cały brudny a na zębatce tylniej czystko aż do śrub, nie mówiąc o przedniej gdzie widać nawet firmę zębatki a tam jest zwykle jeszcze brudniej. W przypadku oliwiarki i takiej metody podawania oleju, syf na tylniej się mocno do niej klei


Wlasnie jak smarujesz olejem to wystarczy lekko przetrzec szmata i to zrobilem przed robieniem fotki ( ale tylko po zebatkach zeby bylo widac jak wygladaja).
Nic sie nie kleji i nie zbiera sie piach posklejany smarem. I to jest moim zdaniem najwieksza zaleta smarowania nie smarem ale olejarka.


Cytuj:
miałem to samo w swojej, dlatego z niej zrezygnowałem, co ok 100km wystarczy nanieść troche oleju przekładniowego na tylnią zębatke (ten rant)...

Ja kiedys dosc dlugo jezdzilem z mala strzykawka z olejem zamontowana na kierownicy i podlaczony wezykiem z igla przy tylniej zebatce. To tez dzialalo tylko trzeba bolo co kilka / kilkanascie km lekko nacisnac. ;)

Ten moto ma zrobione aktualnie 52kkm i to jest drugi lancuch
pierwszy org. jezdzil u pierwszego wlasciciela ~12kkm smarowany smarem a pozniej u mnie smarowany olejem.
Musiale go wymienic bo zaczol sie nierownomiernie wydluzacz i byl juz problem z ustawieniem naciagu ( ale zebatki jeszcze nie byly zuzyte tak zeby natychmiastowo wymieniac ).Aktualny lancuch wyglada jeszcze ok a zebatki sa jeszcze daleko od wymiany.

_________________
Noc była czarna jak sumienie faszysty ...
.........
WSK 125 pierwsze kroki
.........
Suzuki SV 1000 SZ razem z ZZR 600


5 lut 2014, o 11:26
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 22 mar 2010, o 11:40
Posty: 33
Płeć: mężczyzna
Post Re: Łańcuch (Napęd)
W jakim tempie dozuje te 0,2ml? Tak się zastanawiam, czy jadąc powoli nie zwilży fragmentu, a reszta sucha. Opisz proszę jak robi. Rozpyla, czy jakiś strumień (strumienie)? Napęd elektromagnetyczny, czy silnikowy?
Pewnie wszyscy zainteresowani, bo maszyny są niemal bezobsługowe, gdyby nie te kapryśne łany...Terroryzują nas normalnie, gady!


5 lut 2014, o 21:14
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Łańcuch (Napęd)
To chyba nie ma wiekszego znaczenia czy obmaże kawałek większy czy mniejszy. Gdy zalezy ci na dobrym rozsmarowaniu mazidła to po prostu dajesz w palnik coby szybko kieta się przewijała :obity:
A w pozostałych przypadkach to raz kapnie tu, raz tam i sumarycznie łańcuch i tak cały nasmarowany


5 lut 2014, o 23:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2012, o 11:15
Posty: 805
Lokalizacja: BIA
Płeć: mężczyzna
Moto: <SV650N>
Post Re: Łańcuch (Napęd)
tak sobie teraz kombinuję...bo też chce napęd zmienić...a może fabryczny założyć...ile fabryczny kosztuje ?? :)

_________________
...najlepsze co można robić w ubraniach? szybko zaraża i wciąga ? ...


5 lut 2014, o 23:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Ale kombinujecie z tymi napędami ;P macie w tym dziale opisane kto co praktycznie ma założone czy to łańcuchy dida, renthala, rk... a zębatki jt, sunstar, renthal, supersprox każde dają radę i na każdym napędzie można zrobić duże przebiegi 20tys i większe wszystko zależy od tego kto jak o napęd dba i jak często go smaruje

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


6 lut 2014, o 11:36
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:27
Posty: 172
Lokalizacja: de. Obertshausen /pl. ok. Opole
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 sz
Post Re: Łańcuch (Napęd)
acinr_PL napisał(a):
Ale kombinujecie z tymi napędami ;P macie w tym dziale opisane kto co praktycznie ma założone czy to łańcuchy dida, renthala, rk... a zębatki jt, sunstar, renthal, supersprox każde dają radę i na każdym napędzie można zrobić duże przebiegi 20tys i większe wszystko zależy od tego kto jak o napęd dba i jak często go smaruje

swiete slowa :spoko:
lancuch to w przeciwnie do kardana jest obslugowy i trzeba go jakos obslugiwac :mur:


Cytuj:
W jakim tempie dozuje te 0,2ml?


tak jak pisalem jeden skok pompy co ~7,5km ( przy wiekszych szybkosciach troche czesciej ) i po deszcze / myciu wlanczam przelacznikiem na mocne smarowanie = co 3,75 km 3 pompniecia pompy

Cytuj:
Tak się zastanawiam, czy jadąc powoli nie zwilży fragmentu, a reszta sucha. Opisz proszę jak robi. Rozpyla, czy jakiś strumień (strumienie)?


olej roznosi sila odsrodkowa ladnie po calej tylniej zebatce a nastepnei na lancuch. Nie rozpylam a raczej podaje przez igle ( ale taka troche grubasz 1,2mm )
Cytuj:
Napęd elektromagnetyczny, czy silnikowy?

pompa jest elektromagnetyczny, wysterowanie sygnal 12V przez 250ms
wczasie wysterowania zasysa olej, nastepnie sprezyna w pompie podaje olej na igle.

_________________
Noc była czarna jak sumienie faszysty ...
.........
WSK 125 pierwsze kroki
.........
Suzuki SV 1000 SZ razem z ZZR 600


6 lut 2014, o 12:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Łańcuch (Napęd)
B) Zajebiście

Ja tak sobie pomyslałem że moznaby komputerek sterujący zrobić np wykorzystując podciśnieniowy przewód. Pulsacja w nim w końcu w takt pracy silnika. Wetknąc tam jakiego czujnika (mikrofon? ) i taki atmelek jeden z drugim wiedziałby jak jedziemy i na tej zasadzie dobierał czas kiedy pompąć mazidła na łańcuch
:hmm:
Plus jaki dodatkowy klawisz od nas typu deszcz<>sucho i całkiem wypas by był.
Elektronik by sie wypowiedział czy to mocno upierdliwe byłoby do zrobienia


8 lut 2014, o 11:56
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:27
Posty: 172
Lokalizacja: de. Obertshausen /pl. ok. Opole
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 sz
Post Re: Łańcuch (Napęd)
No było by znacznie bardziej skomplikowane. Jeśli już chcesz po obr. Silnika to łatwiej po sygnale z cewki zapłonowej albo z czujnika obr. Silnika. Ale ja uważam że powinno się smarować nie od obr. Silnika a od przejechanych km. Ja mierze obr. tylnego koła w sv łatwiej było by wykorzystać sygnał z czujnika szybkości. Do programować wyłącznik na deszcz to drobnostka można nawet założyć czujnik wilgotności, ale po co tak komplikować konstrukcję.

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

_________________
Noc była czarna jak sumienie faszysty ...
.........
WSK 125 pierwsze kroki
.........
Suzuki SV 1000 SZ razem z ZZR 600


8 lut 2014, o 12:15
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:27
Posty: 172
Lokalizacja: de. Obertshausen /pl. ok. Opole
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 sz
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Zresztą nic nie trzeba robić samemu poszukaj w Google MCcoi tam jest wszystko do kupienia. Ja się na tym wzorowane i u nich kupiłem pompę.

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

_________________
Noc była czarna jak sumienie faszysty ...
.........
WSK 125 pierwsze kroki
.........
Suzuki SV 1000 SZ razem z ZZR 600


8 lut 2014, o 12:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 735 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 37  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL