Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 17 paź 2024, o 13:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 130  Następna strona
Oleje 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 23:58
Posty: 198
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 N 2000
Post Re: Oleje
To ja zacznę nowy wątek, informacje zasłyszane niestety z drugiej ręki.
Ostatnio dowiedziałem się, że pewien mechanik motocyklowy badał różne filtry oleju:
K&N
Champion
Hiflo
Doświadczenie "niby" wykazało takie same ciśnienia na pierwszym i drugim, natomiast trzeci znacząco zmniejszał je.
Miał ktoś podobne doświadczenia ?

Uroczyście oświadcza, że są to dane zasłyszane, ja tego nie sprawdzałem, nie ponoszę odpowiedzialności za wyrzucanie filtrów hiflo, masowe mordy, dramatyczne wymiany itp
Temat radzę potraktować luźno, bez spiny jak o olejach, bo nie słyszałem, żeby się komuś zatarł silnik od "złego filtra". Ciekawa by była rzeczowa weryfikacja z pominięciem znanej frazy:
" kolega mojego szwagra od najstarszej siostry"
Pozdrawiam, śpijcie spokojnie.

_________________
Montaż i serwis,pomiar AFR instalacji LPG OLSZTYN, tel 514 314 868


16 mar 2014, o 01:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2012, o 01:03
Posty: 923
Lokalizacja: Roztocze
Płeć: mężczyzna
Moto: Kawasaki KLX300R
Post Re: Oleje
:obity: nie zasnę teraz...

wychodzi na to ze lepsze pod względem przepustowości są filtry k&n i champion, z drugiej strony jednak ciekawe jak z wlasciwosciami filtrujacymi tychże filtrów. Podobno zostawiają więcej syfu w oleju... Niewiem...

_________________
Zamojska Grupa Motocyklowa
http://www.moto-zamosc.pl

Biało-czarno-pomarańczowa pomarańcza - KTM


16 mar 2014, o 01:44
Zobacz profil
Piguła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, o 11:40
Posty: 1861
Lokalizacja: Chodzież (WLKP)
Płeć: mężczyzna
Moto: KAWASAKI ZX-10 R
Post Re: Oleje
Marpol napisał(a):
Panowie nie dajcie sie zwariować z tym olejem
bo pare stron temu ten motul był bardzo dobry :P zaraz wyjdzie zeby kujawski zmieszać z mixolem
ja miałem go w poprzednim sezonie i nie mogę słowa złego powiedzieć.
po zimie nie było sytuacji z rozwarstwieniem więc jest ok

za pare stron wyjdzie że jazda bez oleju jest bezpieczniejsza bo oleje uszkadzają silniki i skracają żywotność...
jak ktoś kto się tu rejestruje - ma pierwsze swoje moto , i chce wymienić olej ... wejdzie tu przeczyta 10 ostatnich stron i ...
Obrazek
Obrazek

w serwisów-ce jest jasno :
Obrazek



No i ja po tym wszystkim zwariowałem, Marpol dokładnie to ujął :D
Więc nie będę nic wyszukiwać, wykopywać. Myślę że ten olej będzie dobrze współgrał ale takie me pytanie, lał go ktoś z wa i jaką ma opinie?

http://allegro.pl/castrol-10w-40-4l-fil ... 90555.html

_________________
WR 400F ==> SV 650N ==> R6==> FZ1 ==> SV1000S ==> KAWASAKI ZX-10R


16 mar 2014, o 02:05
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: Oleje
kondziu4 napisał(a):
To ja zacznę nowy wątek, informacje zasłyszane niestety z drugiej ręki.
Ostatnio dowiedziałem się, że pewien mechanik motocyklowy badał różne filtry oleju:
K&N
Champion
Hiflo
Doświadczenie "niby" wykazało takie same ciśnienia na pierwszym i drugim, natomiast trzeci znacząco zmniejszał je.
Miał ktoś podobne doświadczenia ?

Uroczyście oświadcza, że są to dane zasłyszane, ja tego nie sprawdzałem, nie ponoszę odpowiedzialności za wyrzucanie filtrów hiflo, masowe mordy, dramatyczne wymiany itp
Temat radzę potraktować luźno, bez spiny jak o olejach, bo nie słyszałem, żeby się komuś zatarł silnik od "złego filtra". Ciekawa by była rzeczowa weryfikacja z pominięciem znanej frazy:
" kolega mojego szwagra od najstarszej siostry"
Pozdrawiam, śpijcie spokojnie.



Ja zauważyłem, że kontrolka ciśnienia oleju gaśnie około 1,5s później na Hiflo po odpaleniu.

_________________
wzium wzium


16 mar 2014, o 09:36
Zobacz profil
Zygzak Rajder
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 21:16
Posty: 755
Lokalizacja: OP
Płeć: mężczyzna
Moto: ZX10R gen 5
Post Re: Oleje
Nikes napisał(a):
Az tak zle? Doplacic i wymienic na 300V ?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


300V to nie jest najlepszy pomysł do silnika V2.
Jeśli już lubisz markę MOTUL to 7100.

_________________
Suzuki SV 650s K5 => SUZUKI GSX1300RK8=> Kawasaki ZZR1400 II GEN=>KAWASAKI ZX10R gen 5


16 mar 2014, o 09:39
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2013, o 20:49
Posty: 567
Lokalizacja: SCI
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S K5
Post Re: Oleje
Stare ale moze komus sie przyda

Castrol Power 1 4 T (10W-50)
Motul 300V 4T (10W-40)
Shell Advance Ultra 4 (10W-40)

http://www.vfr-oc.pl/forum/viewtopic.php?t=2112

_________________
SV 650s k6--->>ZX6R 06-->>KTM 690 DUKE 2012-->Sv1000s k5
viewtopic.php?f=9&t=12604


16 mar 2014, o 10:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2012, o 22:56
Posty: 1186
Lokalizacja: Kraków/Wielka Wieś
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s k3
Post Re: Oleje
W Salonie Ducati kupowałem SHELL ADVANCE ULTRA 4T 10w40, w salonie Suzuki też stoi on na półkach i duże beczki na warsztacie tez z Shella, dodatkowo w Suzuki mieli też Yamalube wiec jeśli oni tego używają to znaczy że jest ok

_________________
650S k3 by Rene >> viewtopic.php?f=9&t=8742&start=20


16 mar 2014, o 10:38
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: Oleje
Rene napisał(a):
W Salonie Ducati kupowałem SHELL ADVANCE ULTRA 4T 10w40, w salonie Suzuki też stoi on na półkach i duże beczki na warsztacie tez z Shella, dodatkowo w Suzuki mieli też Yamalube wiec jeśli oni tego używają to znaczy że jest ok



Subaru rekomenduje Lotosa.

Zamiast Motula, może warto spróbować.

_________________
wzium wzium


16 mar 2014, o 12:09
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 12:02
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków/Gorlice
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650
Post Re: Oleje
Hubix lałem ten niby Twoim zdaniem kiepski olej, bo znawcy jak my tutaj, go do shadowa polecali i większość na tym oleju jeździła, skoro uważasz że motul 5100 jest taki kiepski to powinieneś najlepiej wiedzieć który jest świetny i taki lej.


16 mar 2014, o 12:37
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2013, o 23:26
Posty: 1272
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 1000 RR
Post Re: Oleje
Temat o olejach zaczyna przypominać kawał o ginekologu
Obrazek

_________________
Hard Work Beats Talent.


16 mar 2014, o 12:41
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:47
Posty: 2660
Lokalizacja: Bjaczystok
Płeć: kobieta
Moto: Trufel 675
Post Re: Oleje
Hubix napisał(a):
Rene napisał(a):
W Salonie Ducati kupowałem SHELL ADVANCE ULTRA 4T 10w40, w salonie Suzuki też stoi on na półkach i duże beczki na warsztacie tez z Shella, dodatkowo w Suzuki mieli też Yamalube wiec jeśli oni tego używają to znaczy że jest ok



Subaru rekomenduje Lotosa.

Zamiast Motula, może warto spróbować.

To jaki olej stoi na półce i jest lany podczas przeglądu zależy od tego, z jaką aktualnie firmą mają podpisaną umowę czyli ile taki np. Castrol zapłacił Suzuki że go rekomendują ;)

_________________
Suzuki SV 650s 2006 -> Honda VTR 1000 SP1 2001 -> Triumph Street Triple 675 2012


16 mar 2014, o 17:48
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2012, o 20:04
Posty: 337
Lokalizacja: Wielkopolskie (PSL)
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s 2000/ VFR 800
Post Re: Oleje
Marpol napisał(a):
Temat o olejach zaczyna przypominać kawał o ginekologu
Obrazek

Zgadzam się ;-) ja w ubiegłym roku wymieniałem olej w suzi sprowadzonej
zza granicy i nie było wiadomo na czym jeździła, zalalem więc to co akurat było w najbliższym sklepie-olej IPONE założyłem filtr Hilfo-koszt 160zł a motocykl chodzi jak brzytwa :-)

_________________
Think before you drive-Bernie Ecclestone


16 mar 2014, o 19:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: Oleje
maxpsl - jakbyś zapytał o olej IPONE to każdy by Ci tu odradził.

Napisaliby, że to syf itp, nie wiadomo co to jest itp.

Zaraz doradziliby ,żebyś kupił: Motul, Bel-ray, Fuchs itp.

Piszesz, że motocykl chodzi brzytwa - a czego się spodziewałeś ?

Myślałeś, że po wymianie nie będzie Ci odpalał, albo nie będzie jechał, albo będzie gorzej przyśpieszał ?

Widzisz - ja kupiłem olej, którego na 90% nikt na tym forum nie lał. Dowiedziałem, się, że jest kiepski, pomimo, że nikt nie miał z nim do czynienia.

Na początku jak zacząłem jeździć różnymi pojazdami, to w zasadzie wlewałem do silnika olej byle jakiej marki, byle by był taki jak zaleca instrukcja obsługi.

Potem zacząłem czytać internet gdzie naczytałem się o cudownych właściwościach Motuli, Fuchsów, Bel-Rayów itp. Kupowałem takie drogie oleje. Oprócz różnicy w grubości portfela nie zauważyłem nic więcej. Dlatego leję "średnią półkę" i nic się nie dzieje złego. Wiem, że zostanę skarcony za to co piszę, ale to moje zdanie.

Naczytałem się o niskiej jakości i szybkim "przepalaniu" olejów GM. U mojej żony w samochodzie już półtorej roku jeżdżę na jednym i tym samym oleju marki GM. Nie zmieniłem po roku, bo samochód zrobił 3000 km, co jest skromnym wynikiem. Olej nie stracił właściwości pomimo, że upłynął termin wymiany.


Kiedyś wszyscy podniecali się Castrolem, reklamowany w TV, cząsteczki przylegające do metalu itp.

Nagle wszyscy zaczęli jechać po Castrolu, że to bubel, podrabiany, silniki nie lubią Castrola itp.

Ja w moim moto zalałem Castrola. Moto chodzi identycznie jak na poprzednim oleju zalanym we Francji. Nie wyczułem różnicy, ani w pracy silnika, ani skrzyni.

Myślisz, że we Francji lali Castrola ? Jeśli to tak, to jest to bardzo dobry olej, gdyż w moto który kupiłem wszystko pracowało identycznie jak po zalaniu świeżego oleju. No chyba, że ktoś przed sprzedażą zalał świeży olej ;>

_________________
wzium wzium


16 mar 2014, o 21:50
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Oleje
Przesadzasz. Jedyny (mnie przekonał) argument przeciwko castrolowi tu podnoszony, jest taki, że bardzo często jest obecnie podrabiany. W efekcie można wlać do silnika coś, co nie spełnia ani naszych oczekiwań ani parametrów.
Jeśli ktoś bierze castrola z pewnego źródła, to nie ma przeciwskazań.


16 mar 2014, o 22:47
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Oleje
Ja dwa dni przejeździłem na Castrolu i jakoś wszystko działa :hmm: Nie zauważam zman w działaniu w stosunku do poprzedniego oleju (silkolene) no może poza tym że po uruchomieniu silnika gdy jeszcze nie jest rozgrany, zapinanie jedynki zdaje się być delikatniejsze i być może to po prostu sam fakt że olej nie przepracowany jeszcze. Potem jest już całkiem tak jak było.


16 mar 2014, o 23:01
Zobacz profil
Zygzak Rajder
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 21:16
Posty: 755
Lokalizacja: OP
Płeć: mężczyzna
Moto: ZX10R gen 5
Post Re: Oleje
Hubix, a czego Ty się spodziewałeś ? Wodotrysków , kolorowych światełek, objawienia ? Ty naprawdę nie pojmujesz sensu tego tematu. Tu nikt nigdy nie pisał, że będą cudowne różnice, pomiędzy olejem A,B,C .... i do niektórych w tym do Ciebie nie dociera. Jesteś jak pancernik.
są lepsze oleje i są najlepsze oleje. Tak jak samochody, motocykle, telefony. Jeden oferuja więcej inny mniej. Z Alcatela i IPhona się dodzwonisz i wyślesz SMS ...

To tak samo jak żarcie przez całe życie fastfudów. Przecież one też są dobre prawda i odrzywiają ! Tylko jaki mają wpływ na Twoje zdrowie ....? Po roku, dwóch nic Ci nie będzie, ale po 10, 20 ....? Twój cudowny olej jest jak fastwood. Pasuje, Ci bo jest tani, łatwo dostępny, kaźdy kowal ma go na warsztacie. Silnik chodzi, a że zakończy żywot szybciej po latach lania w niego tego czegoś to już Cię nie interesuje. Niech się martwi jego nasty właściciel.
Opony do motocykla też dobierasz z taką ignorancją ? Nie ! Dlaczego ?
I te z Chin i uznanych marek trzymają powietrze i da się na nich jeżdzić ! Po co przepłacać ?!
A wiem tu już chodzi o bezpieczeństwo Twojego dupska ... No tak ...
Kiedy będziesz kupował kolejny motocykl, nie chciał byś trafić na podobnego sobie, chyba że lubisz w sposób szczególny McDonalda i wyroby z państwa środka.
Jak czytam to co piszesz wydaje mi się, że słyszę jak mój syn próbuje wytłumaczyć mojemu ojcu różnicę pomiędzy konsolami PS1 -PS4.
Mój ojciec rozumie z tego tyle co Ty z tematu o olejach.
(Bez urazy).

KROPKA.


Tapatalk HD z iPad

_________________
Suzuki SV 650s K5 => SUZUKI GSX1300RK8=> Kawasaki ZZR1400 II GEN=>KAWASAKI ZX10R gen 5


17 mar 2014, o 08:12
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:27
Posty: 172
Lokalizacja: de. Obertshausen /pl. ok. Opole
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 sz
Post Re: Oleje
Hej Kronos

Cytuj:
są lepsze oleje i są najlepsze oleje.

a mozesz napisac na jakiej podstawie Ty te oleje rozrozniasz ?
Bo jesli tylko po parametrach tych olejow ( prawdopodobnie po tych ktore udostepniaja produceci , i ich "technicy " na line obslugi klijeta ) to skad wiesz ze np. lepszy / wyzszy parametr x ma naprawde dodatni wplyw na np. trwalosc silnika ?

Opierasz sie na jakis "długodystansowych " niezaleznych testach?
Jesli tak to podaj zródło.

Wiesz ja b. zadko słysze o wlasnie takich testach udostepnianych ogulnie.
Tak naprawde to kiedys, raz mialem okazje rozmawiac z panem ktory bral udzial w takim tescie.
Testowano 12 ciezarowek ( 8 Starow i 4 Liazy ) przez 150kkm.
Ale to bylo zupelnie co innego, i nie porownywalne do dzisiejszych silnkow motocyklowych.

Ostatnio czytalem test MOTORRAD, testowali chyba z 14 oleji na dystansie 6kkm ;(
teza - po tych 6kkm wszystkie parametry we wszystkich olejach byly
powyzej wymagan normy = wszytkie oleje mozna spokojnie stosowac przy normalniej wymianie.
Tak ze wnioski dotyczace wplywu oleju na trwalosc silnika w tym tescie sa =0.
http://www.motorradonline.de/sonstiges/produkttest-motoroel/462849



Tylko nie mysl ze chce w jakis sposob negowac Twoje wypowiedzi
interesuje mnie tylko na czym je opierasz.

voss

_________________
Noc była czarna jak sumienie faszysty ...
.........
WSK 125 pierwsze kroki
.........
Suzuki SV 1000 SZ razem z ZZR 600


17 mar 2014, o 09:32
Zobacz profil
Zygzak Rajder
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 21:16
Posty: 755
Lokalizacja: OP
Płeć: mężczyzna
Moto: ZX10R gen 5
Post Re: Oleje
Voss - nie mam siły. Wszystko co mailem do powiedzenia w tym temacie powiedziałem już na przestrzeni tych 103 stron. Mogę się znów jedynie powtarzać.
6 tys to dupa nie dystans. Różnice wyszły by na jaw po przejechaniu 60 Tyś na tym samym oleju (bez jego zmiany) Miałbyś idealnie wytłuszczone, który trzyma jeszcze jako takie parametry a który o nich zapomniał po połowie tego dystansu. Nikt z nas nie jest chemikiem i nie ma laboratorium w domu więc jedynie o co można się opierać to paszporty produktów, co w połączeniu z podstawami wiedzy do czego jest oleju pozwala je klasyfikować na średnie, dobre i bardzo dobre.

Ograniczam się już od teraz, tylko do informowania o tym co nowego się pojawiło na co można zwrócić uwagę przy wyborze oleju. Na polemikę już nie mam chęci, bo i nie mam siły.

_________________
Suzuki SV 650s K5 => SUZUKI GSX1300RK8=> Kawasaki ZZR1400 II GEN=>KAWASAKI ZX10R gen 5


17 mar 2014, o 11:36
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 12:54
Posty: 169
Lokalizacja: Śląskie
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Oleje
No dobra - to poważne pytanie.
Możesz podac argumentację do Twojego twierdzenia podanego powyżej że:

Do SV lepszy będzie Motul 7100 niż 300V ( cytuję z pamięci ).

Dlaczego ?
Pytam poważnie i nie ironicznie.


17 mar 2014, o 11:40
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: Oleje
Piszę tego posta po próżnicy. Czyli wnosze do wątku tyle co 3/4 wypowiadających się. Ale dzięki mojemu wpisowi wpadniemy na kolejną stronę i co najważniejsze, wchodzec nie będzie sie otwierało tym zdjęciem dziecka,które doprowadza do mnie do szału.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


17 mar 2014, o 12:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 130  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL