Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 22 paź 2024, o 20:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 134  Następna strona
jakie opony? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: jakie opony?
Nie rozumiem dlaczego celujesz w typowo sportowe gumy jak głównie chcesz je do turystyki miałem pilot powery nówki i zrobiłem na nich niecałe 8tys km i środek łysy bez palenia gumy i ostrego pałowania. Teraz od 2 sezonów użytkuję pilot road 2 i z trwałością jest o wiele lepiej a guma bdb do turystyki i w ostrzejszej jeździe także dobrze sobie radzi
Jak chcesz opony na dłużej to nie kupuj gum typowo sportowych

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


24 mar 2014, o 23:09
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2012, o 14:27
Posty: 188
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K5 YEC
Post Re: jakie opony?
czy gumy sportowe będą szybciej się rozgrzewały i lepiej trzymały od turystycznych? Jaką gumę lepiej kupić na miasto, może zdarzy się jakiś wypad na tor, ale turystyki nie przewiduję więc nie muszą być jakoś specjalnie wytrzymałe.


25 mar 2014, o 01:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: jakie opony?
smietnik napisał(a):
czy gumy sportowe będą szybciej się rozgrzewały i lepiej trzymały od turystycznych? Jaką gumę lepiej kupić na miasto, może zdarzy się jakiś wypad na tor, ale turystyki nie przewiduję więc nie muszą być jakoś specjalnie wytrzymałe.


Sportowe gumy w warunkach miejskich się prawdopodobnie w ogóle nie nagrzeją (odpowiednio)

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


25 mar 2014, o 11:42
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: jakie opony?
Dokładnie. Sportowa opona to zupełnie inna parafia. Pełnię swoich właściwości może pokazac na torze który z miastem ma niewiele wspólnego. Własciwie to powinno sie już przed jazdą grzać i takie tam.
Poszedłbym nawet dalej i powiedział że pomimo jakiegoś tam obeznania co to jest motocykl, jak tym jechac itd..
Myślę że na dobrej >turystycznej< oponie gościnne występy na torze i tak lepiej mi wyjdą niż na jakiejś tam sportowej.
Z czałym szacunkiem dla kogokolwiek, ale jestem na etapie że >wiem że nic nie umię < :hahaha:
(ciężkokapujący to nie jestem raczej :obity: Ale prawda jest taka że żeby coś tam liznąć umiejętności z najwyższej półki to trzeba na torze kręcić częśto i gęsto i najlepiej od maleńkości. To że na wuesce kulałem jak noga ledwo do wajchy biegów dostawałem nic nie znaczy. Tak samo jak i to że po dziurach też się skakało w młodzieńczych latach. A teraz to mogę powiedzieć że jeżdżę >poprawnie< znaczy na poziomie takim który , mam nadzieję, daje mi poczucie tego że przez tzw. przegięcie pały mi nie grozi i łba sobie nie rozbiję. Jak również zbiór tego co ktos inny może zrobić idiotycznego o czym nawet sam nie pomysli, tez jestem w stanie przewidzieć w ogromnej większości przypadków)


25 mar 2014, o 22:34
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2012, o 14:27
Posty: 188
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K5 YEC
Post Re: jakie opony?
Żeby jeszcze tylko sprecyzować, nie myślałem oczywiście o oponach typowo torowych. Może na przykładach, wstępnie wybrałem kilka sztuk, "sportowe": Brigstone Battlax S-20, Michellin Pilot Power 3. "Turystyczne": Michelin Pilot Road 3/4, Pirelli Angel ST, Metzeler Roadtec Z8 Interact MO. Czyli na taką jazdę miejską jednak lepiej wybrać coś z tej grupy "turystycznych"?


25 mar 2014, o 23:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: jakie opony?
:hahaha:
Dobre.
To znaczy że ja śmigam jednak na prawie sportowych Michelin PR3 :mrgreen: i bardzo je sobie chwalę w stosunku do Metzelerów które miałem poprzednio. W moim odczuciu o wiele trudniej rozbic sobie łepetyne w mieście, przede wszystkim dlatego że idzie na tym wyhamować przy takiej zwykłej jeździe na wprost. Bo z złożeniu Metzelery nie były wcale takie złe jak to o nich mówią, ale z heblowaniem na wprost to tragedia była po prostu. A jeszcze troche chłodu i wilgoc to już ;(

Inaczej mówiąc na Metzelerach nie bałem się iśc ostro w zakręt ale bałem się co bedzie potem, a na PR3 to ani nie boję sie iśc w zakręt ani nie boje sie co będzie potem :obity: I może byc mokro i chłodno.


Ostatnio edytowano 26 mar 2014, o 00:32 przez Rozkosmany, łącznie edytowano 1 raz



26 mar 2014, o 00:19
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2013, o 00:32
Posty: 114
Lokalizacja: Czestochowa Pl Nuneaton GB
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 SZ
Post Re: jakie opony?
Rozkosmany napisał(a):
:hahaha:
Dobre.
To znaczy że ja śmigam jednak na sportowych Michelin PR3 :mrgreen: i bardzo je sobie chwalę w stosunku do Metzelerów które miałem poprzednio. W moim odczuciu o wiele trudniej rozbic sobie łepetyne w mieście, przede wszystkim dlatego że idzie na tym wyhamować przy takiej zwykłej jeździe na wprost. Bo z złożeniu Metzelery nie były wcale takie złe jak to o nich mówią, ale z heblowaniem na wprost to tragedia była po prostu. A jeszcze troche chłodu i wilgoc to już ;(


Z tego co napisal sportowe to chyba chodzilo mu o Pilot Power 3 a nie Pilor Road 3.

Z wlasnego doswiadczenia do normalnej jazdy polecal bym z Twojego "turystycznego" zakresu. Spokojnie zniosa nawet agresywna jazde miejska. Kiedys zatargalem moto na tor z Pilor Road 2 i dawalem na nich rade w grupie inters.

_________________
http://www.bikepics.com/members/ruthi/


26 mar 2014, o 00:27
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: jakie opony?
:mrgreen:
No tak, poprawiłem sie już.


26 mar 2014, o 00:37
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2012, o 14:27
Posty: 188
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K5 YEC
Post Re: jakie opony?
dzięki za opinie

Rozkosmany napisał(a):
:hahaha:
Dobre.
To znaczy że ja śmigam jednak na prawie sportowych Michelin PR3 :mrgreen:
to reklamacje składaj do producenta, bo te kategorie to nie jest bynajmniej moja radosna twórczość ;)


26 mar 2014, o 10:17
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 13 maja 2013, o 15:18
Posty: 27
Lokalizacja: Toruń/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 1999
Post Re: jakie opony?
Ok to znów inaczej zadam pytanie, jako, że przemówiliście mi do rozsądku i rzeczywiście lepszym rozwiązaniem dla mnie będą opony "turystyczne" ponieważ nie zanosi się na to abym zawitał na jakiś tor, a wymieniane są głównie dwa rodzaje opon, na co najlepiej się zdecydować?

Angel ST - ok 830zł komplet
Pilot Road - ok 820zł komplet
Pilot Road2 - ok 960zł komplet
Pilot Road3 - ok 1020zł komplet

1. W tej samej półce cenowej znajdują się Angel ST i Pilot Road, są jakieś wyczuwalne różnice między tymi oponami czy są na tyle podobne, że nie ma znaczenia, które bym wybrał?
2. Czy warto dopłacić 200zł do PR3 względem Angel ST czy jednak i tak różnicy zbytniej jako początkujący nie odczuję i wystarczą Angele?

Z góry dzięki za odpowiedź :)


26 mar 2014, o 14:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 00:11
Posty: 1192
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Retro 7 125
Post Re: jakie opony?
mrc87 napisał(a):
Ok to znów inaczej zadam pytanie, jako, że przemówiliście mi do rozsądku i rzeczywiście lepszym rozwiązaniem dla mnie będą opony "turystyczne" ponieważ nie zanosi się na to abym zawitał na jakiś tor, a wymieniane są głównie dwa rodzaje opon, na co najlepiej się zdecydować?

Angel ST - ok 830zł komplet
Pilot Road - ok 820zł komplet
Pilot Road2 - ok 960zł komplet
Pilot Road3 - ok 1020zł komplet

1. W tej samej półce cenowej znajdują się Angel ST i Pilot Road, są jakieś wyczuwalne różnice między tymi oponami czy są na tyle podobne, że nie ma znaczenia, które bym wybrał?
2. Czy warto dopłacić 200zł do PR3 względem Angel ST czy jednak i tak różnicy zbytniej jako początkujący nie odczuję i wystarczą Angele?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Jeździsz dużo w deszczu lub złych warunkach ? Ile planujesz robić km w sezone ?
Jak dużo po deszczu nie jeździsz to na twoim miejscu brałbym Angel ST, jak często to albo Angel GT lub Pilot Road 4.
Teraz mam Pilot Road 2 z przodu, nie narzekam, już 24 tyś. km na niej zrobiłem i jeszcze jest jej dużo.

_________________
SV650S K6 YDV -> WR 450F
http://bikepics.com/members/tomkdgun


26 mar 2014, o 18:32
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2013, o 00:32
Posty: 114
Lokalizacja: Czestochowa Pl Nuneaton GB
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 SZ
Post Re: jakie opony?
Wolalbym dolozyc do minimum PR2 a docelowo celowalbym w PR3 lub w GT. Nie slyszalem dobrych opinii o ST

_________________
http://www.bikepics.com/members/ruthi/


26 mar 2014, o 20:02
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2012, o 14:27
Posty: 188
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K5 YEC
Post Re: jakie opony?
mrc87 sprawdź sklep http://www.motogumy.pl tam PR3 są w lepszej cenie, koło 960zł (bez wysyłki). Teraz jest jeszcze promocja na Michelliny PR4, zwracają 85zł jak kupisz komplet (na paragon), wtedy wychodzi też jakoś 960zł: https://odrmoto2014.michelin.com/pl_PL/41225/conditions Tylko PR4 są nowe i nie ma jeszcze o nich za bardzo opinii, podobno wypadły dobrze na mokrym w jakimś teście Dekry, ale nie znalazłem wyników.


26 mar 2014, o 20:38
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 13 wrz 2011, o 19:00
Posty: 60
Płeć: mężczyzna
Moto: 1000S
Post Re: jakie opony?
co myślicie o Battlax BT 016 ??

_________________
podpis...


26 mar 2014, o 22:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2799
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: jakie opony?
Kolega właśnie zmienił na bt16 (nie jestem pewien czy pro czy zwykłe) Nie miał okazji kilku kkm zrobić na nich, ale pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne mimo niskiej temp. dam znać co i jak z nimi. Zapewnia, że motocykl chętnie skręca na nich (niestety przed nimi miał już kartofla diablo strade więc kiepskie porównanie)


26 mar 2014, o 23:33
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 13 maja 2013, o 15:18
Posty: 27
Lokalizacja: Toruń/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 1999
Post Re: jakie opony?
smietnik napisał(a):
mrc87 sprawdź sklep http://www.motogumy.pl tam PR3 są w lepszej cenie, koło 960zł (bez wysyłki). Teraz jest jeszcze promocja na Michelliny PR4, zwracają 85zł jak kupisz komplet (na paragon), wtedy wychodzi też jakoś 960zł: https://odrmoto2014.michelin.com/pl_PL/41225/conditions Tylko PR4 są nowe i nie ma jeszcze o nich za bardzo opinii, podobno wypadły dobrze na mokrym w jakimś teście Dekry, ale nie znalazłem wyników.


Dzięki za informację o promocji. A wiesz może czy ona dotyczy tylko wybranych sklepów czy nie ma wyjątków i każda przedstawiona faktura jest brana pod uwagę w tej promocji?
Pytam, bo na stronie www.sklepopon.com jest jeszcze lepsza cena za Pilot Road 4 (komplet 1018zł z przesyłką) więc po uwzględnieniu zwrotu wyszłoby 933zł co jest bardzo przystępną ceną :)


27 mar 2014, o 12:16
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 00:11
Posty: 1192
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Retro 7 125
Post Re: jakie opony?
mrc87 napisał(a):
...
Dzięki za informację o promocji. A wiesz może czy ona dotyczy tylko wybranych sklepów czy nie ma wyjątków i każda przedstawiona faktura jest brana pod uwagę w tej promocji?
Pytam, bo na stronie http://www.sklepopon.com jest jeszcze lepsza cena za Pilot Road 4 (komplet 1018zł z przesyłką) więc po uwzględnieniu zwrotu wyszłoby 933zł co jest bardzo przystępną ceną :)

Masz wszystko opisane w warunkach udziału.

_________________
SV650S K6 YDV -> WR 450F
http://bikepics.com/members/tomkdgun


27 mar 2014, o 13:30
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 13 maja 2013, o 15:18
Posty: 27
Lokalizacja: Toruń/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 1999
Post Re: jakie opony?
TomK napisał(a):
mrc87 napisał(a):
...
Dzięki za informację o promocji. A wiesz może czy ona dotyczy tylko wybranych sklepów czy nie ma wyjątków i każda przedstawiona faktura jest brana pod uwagę w tej promocji?
Pytam, bo na stronie http://www.sklepopon.com jest jeszcze lepsza cena za Pilot Road 4 (komplet 1018zł z przesyłką) więc po uwzględnieniu zwrotu wyszłoby 933zł co jest bardzo przystępną ceną :)

Masz wszystko opisane w warunkach udziału.


Rzeczywiście, przeoczyłem ten link, mój błąd.
Po przeczytaniu regulaminu natomiast naszło mnie inne pytanie, w tekście jest napisane że aby uzyskać zwrot należy zakupić "dwie identyczne opony Michelin należące do
następujących gam asortymentowych: MICHELIN Pilot Road 4 / MICHELIN Pilot Power 3 / MICHELIN Anakee III / MICHELIN Commander I".
Skoro będę kupował komplet przód + tył to nie kupuje dwóch identycznych opon pomimo, że należą one do jednej gamy asortymentowej objętej promocją.

Czy ktoś korzystał już z tej promocji i potwierdzi, że określenie "identyczne" odnosi się tylko do określenia gamy asortymentowej czy rzeczywiście obie gumy muszą być identyczne a nie o różnej szerokości?


27 mar 2014, o 14:39
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 00:11
Posty: 1192
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Retro 7 125
Post Re: jakie opony?
Zadzwoń, napisz, dopytaj i podziel się informacją :). IMO szerokość nie musi być identyczna.

_________________
SV650S K6 YDV -> WR 450F
http://bikepics.com/members/tomkdgun


27 mar 2014, o 15:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: jakie opony?
Gorzej jak mu powiedzą że maja wyglądać podobnie. A co tu dużo ukrywać komplet PR3 np. za chiny nie wygląda tak samo :hahaha:
Poza tym dzisiaj pierwszy raz doświadczyłem na PR3 uslizgu na przednim kole. Myśle jednak że wystarczającym usprawiedliwieniem będzie to że u mnie akurat kalendarzowy okres śmierdzący nastał. Znaczy farmerzy szaleją po polach i przy okazji czasami reszki zostają w okolicy wjazdów na pola. Na takie cos nadziałem się, ale opona po oczyszczeniu się na kawałku czystego asfaltu dała radę na szczęscie. Bo już prawie-prawie gleba byłaby


28 mar 2014, o 00:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 134  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL