Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 9 paź 2024, o 01:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona
Sprężyny zawieszenia przód w 650 
Autor Wiadomość
motorowerzysta

Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 08:38
Posty: 70
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
tu masz kalkulator sprężyn do sv <03

http://racetech.com/ProductSearch/2/Suz ... /1999-2002


12 kwi 2014, o 20:44
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2013, o 12:42
Posty: 456
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
hała napisał(a):
tu masz kalkulator sprężyn do sv <03

http://racetech.com/ProductSearch/2/Suz ... /1999-2002


Mój angielski nie pozwala na pełne zrozumienie o co tutaj chodzi ;)
Wychodzą mi dwie wartości. Jedna chyba stricte dla mnie, druga z zapasem ale nie jestem pewien.
Zdecyduję się jednak na progresywne. Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi liniowymi...


14 kwi 2014, o 16:52
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Zlituj się. Nic gorszego nie mogłoby Cię spotkać niż sprężyny progresywne. Liniowe pod swoją wagę. Tylko. Poza tym, że być może w ogóle nie potrzebujesz tych sprężyn. Ile ważysz.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


14 kwi 2014, o 18:17
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2013, o 12:42
Posty: 456
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
70kg. Dlaczego tak negujesz progresywne?


14 kwi 2014, o 19:06
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Bo to herezja. A dlaczego negujesz oryginalne? Nie jesteś grubasem. Tzn. jak na Japończyka to kawał chłopa. ;) Przy tej wadze to wymieniłbym olej na jakiś dobry i ewentualnie pomyślał nad emulatorami. Progresywne sprężyny wymyślił gość który nie wiedział, kto będzie jeździł na tym motocyklu. Takie uniwersalne coś, co ma dwie cechy. Jest za miekkie i za twarde jednocześnie. I nikt tego nie ustawi prawidłowo.
A może Ty jeździsz w jedną stronę solo, a z powrotem owce na kierownicy wieziesz. To tak. Koniecznie progresywne.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


14 kwi 2014, o 19:17
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2013, o 12:42
Posty: 456
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Zmieniłem olej na 20W razem z uszczelniaczami i nie pomogło. Jest strasznie miękko. Nie wiem, może sprężyny ją już zużyte. Tak czy inaczej chcę to zmienić, bo taka jazda mnie męczy. Jak hamuje to przód mocno siada, niepewnie się prowadzi na nierównościach.


14 kwi 2014, o 19:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, o 11:35
Posty: 512
Lokalizacja: Kalisz Pom
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s'00
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
70 kg spokojnie ogrania standardowy setup SV. Ustaw SAG stosując podkładki pod korek lagi i tyle. Olej 20W zbyt gęsty wg mnie jak na twoją wagę... Zresztą nie z olejem masz problem bo olej to nie miękkość tylko rozprężenie zawieszania- efekt bujania.

_________________
Oddam za PLN-y https://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=27&t=22945


14 kwi 2014, o 21:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Jeździłem na motocyklu Tediego w sobotę. Ma zalany olej 20W, a zupełnie się tego nie czuję. Paranoja!
Uważam, że sprężyny są już po prostu pod limitem długości sprężyn. Trzeba je wyjąć i zmierzyć.
Natomiast jeśli bym kupował sprężyny, to rozejrzałbym się za porządnymi sprężynami liniowymi pod swoją masę i styl jazdy. Progresy - dokładnie jak Koroviov napisał.
A i tak beż włożenia kartridży lub emulatorów wiele z tym zawiasem się nie zrobi. Sprawdź Tedi długość sprężyn i ewentualnie zamów liniowe pod masę. Chyba, że nie masz zamiaru zbyt długo motocyklem jeździć, to rzeczywiście progresy będą najlepsze, bo będzie Ci go nawet łatwiej sprzedać.


14 kwi 2014, o 22:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2013, o 12:42
Posty: 456
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Inkling napisał(a):
Jeździłem na motocyklu Tediego w sobotę. Ma zalany olej 20W, a zupełnie się tego nie czuję. Paranoja!
Uważam, że sprężyny są już po prostu pod limitem długości sprężyn. Trzeba je wyjąć i zmierzyć.
Natomiast jeśli bym kupował sprężyny, to rozejrzałbym się za porządnymi sprężynami liniowymi pod swoją masę i styl jazdy. Progresy - dokładnie jak Koroviov napisał.
A i tak beż włożenia kartridży lub emulatorów wiele z tym zawiasem się nie zrobi. Sprawdź Tedi długość sprężyn i ewentualnie zamów liniowe pod masę. Chyba, że nie masz zamiaru zbyt długo motocyklem jeździć, to rzeczywiście progresy będą najlepsze, bo będzie Ci go nawet łatwiej sprzedać.

A jaka jest różnica w jeździe między progresami a liniowymi? Tak jak mówiliśmy - wymienię sprężyny albo dam te podkładki, a ew. po sezonie zmiana oleju.


14 kwi 2014, o 22:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Różnica jest w charakterystyce pracy sprężyn.
Maksymalnie upraszczająć: liniowe w całym zakresie uginają się podobnie, są przewidywalne, przód pracuje płynnie.
Progresy są dość miękkie na początku, więc wszelkie nierówności asfaltu przy niskiej prędkości łyka się jak w renault. Natomiast przy ostrzejrzym hamowaniu lub wpadnięciu w dziurę przy sporej prędkości pracują ciaśniejsze zwoje --> zawieszenie jest bardzo twarde. (Przypominam, że to w maksymalnym uproszczeniu, więc proszę mi to wybaczyć.)

Liniowe sprężyny dobrane pod masę i styl jazdy są najlepsze, najbardziej przewidywalne oraz najbardziej pro. Sprężyny progresywne powinno się traktować jako substytut porządnego zawieszenia - ma (tak jak Koroviov zauważył) godzić ogień z wodą. Nie jest to złe rozwiązanie dla tak dziadowskiego zawieszenia, jakie ma mała svka. Natomiast jest to tylko namiastka precyzyjnego zawieszenia, usprawniająca pracę tych prostych widelców, ale może też powodować problemy, jako że progresy są mniej przewidywalne i mogą nieprzyjemnie zaskoczyć w sytuacjach awaryjnych.


14 kwi 2014, o 22:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2013, o 12:42
Posty: 456
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Może ktoś policzy jakie powinienem mieć liniowe sprężyny ;)


14 kwi 2014, o 23:10
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:09
Posty: 1396
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s '00
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Tego sie nieda wyliczyc ale przewaznie motocyklowe zawieszenia seryjne sa ustawiane pod ludzi 70-80kg... ustaw SAG jak juz ci koledzy polecali moze masz kupe w lagach i ci brakuje czegos np mi brakowalo podkladek miedzy sprezyna a dystansem widocznie ktos uznal ze sa niepotrzebne...

Ustawiajac sag utwardzisz przod... poprostu sprezyna zamias byc napieta wstepnie na np 15N bedzie napieta na 20jak dasz pare podkladek wtedy juz ci tak latwo niedobije...




Zawsze mozesz poszukac sobie korkow z regulacja albo zlecic komus wykonanie np mi ;) albo emulatorow... wtedy bedziesz mogl regulowac tlumienie dobicia dodatkowo ale pod twoje 70kg mysle ze dobra regulacja wyztarcz...

_________________
Sprzedam czesci sv99-03, polka gorna, dolna, clipony - kierownice, przedni blotnik , tylna felga, zaciski hamulcowe przednie w razie czego prv...
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1193766


14 kwi 2014, o 23:34
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 13 cze 2011, o 10:44
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź (gg:6780460)
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2007
Post Re: Odp: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Mam progresywne i jedyne co powiem to ze u mnie się sprawdzily. Moto zaczęło sie prowadzic dobrze. Ja jestem zadowolony. Olej mam 15.
Nie jest to może stricte torowe, ale w mieście sie sprawdza.

_________________
Life is a bitch!


15 kwi 2014, o 00:36
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:09
Posty: 1396
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s '00
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
No ja tez mialem progresywne i bylem zadowolony ale raczej uzywane miejsko i turystycznie...

Dobrane liniowe sprezyny mozna porownac do butow pilkazy slawnych gdzie nike robi im ich wlasne mamy efekty na swiatowych boiskach...
A progresywne to buty dla mas mozna powiedziec sprawdzaja sie ale gwiazda w nich nie zostaniesz ...
A potem czytasz to i mowisz jeb jak bym mial buty dopassowane pod siebie to gral bym jak messi idziesz do sklepu i walisz grube ojrosy za buty... no i sie okazuje ze same niegraja :)
Z e sprezynami moze byc podobnie albo wykozystasz potencjal liniowych albo kupisz progresywne i tez bedziesz zadowolony bo nie jezdzisz tak jak messi gra...

_________________
Sprzedam czesci sv99-03, polka gorna, dolna, clipony - kierownice, przedni blotnik , tylna felga, zaciski hamulcowe przednie w razie czego prv...
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1193766


15 kwi 2014, o 06:58
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 13 cze 2011, o 10:44
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź (gg:6780460)
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2007
Post Re: Odp: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Myślę że nigdy nie będę najlepszy z najlepszych.
Ja uważam, że seryjne liniowe i tak są gorsze od progresywnych. Ale to tylko moje odczucia

_________________
Life is a bitch!


15 kwi 2014, o 07:03
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:09
Posty: 1396
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s '00
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Sprezyna to sprezyna niema gorszych i lepszych ma swoja sztywnosc i jej praca bedzie zalezec od sztywnosci i wagi kierowcy...
Akurat niewiem pod jaka wage sa dobierane sprezyny w seryjnych motocyklach ale mysle ze to jakies statystyczne tak jak pisalem 70-80kg...
Jestes ciezszy masz lipe i dwa wyjscia albo sztywniejsze dedykowane liniowe... albo progresywne bardziej uniwersalne i z wiekszym polem doboru wagi kierowcy...
no i co jesli za rok bedziesz wazyl 20kg wiecej lub mnie :D

_________________
Sprzedam czesci sv99-03, polka gorna, dolna, clipony - kierownice, przedni blotnik , tylna felga, zaciski hamulcowe przednie w razie czego prv...
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1193766


15 kwi 2014, o 07:33
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 08:38
Posty: 70
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Inkling napisał(a):
Natomiast przy ostrzejrzym hamowaniu lub wpadnięciu w dziurę przy sporej prędkości pracują ciaśniejsze zwoje --> zawieszenie jest bardzo twarde. (Przypominam, że to w maksymalnym uproszczeniu, więc proszę mi to wybaczyć.)



Akurat jest odwrotnie, ciaśniejsze zwoje -"miększa" sprężyna

Z progresywnymi jest taki problem, że siła tłumienia nigdy nie jest odpowiednia ponieważ ustawia się ja (w przypadku sv gęstością oleju) do energii zmagazynowanej w sprężynie.


15 kwi 2014, o 07:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Tak, tak. Twardsza. Nie wiem, dlaczego tak mi się napisało :) Ciaśniejsze zwoje nakładają się na siebie i sprężyna zmniejsza dostępny skok, może o to mi chodziło.


15 kwi 2014, o 10:43
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 23:10
Posty: 203
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 99'
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Mi wg kalkulatora wyszło prawie 9 Nm/mm dla 80kg kierowcy, a seryjnie podane jest 7 Nm/mm.

A co dopiero w jeździe z pasażerem, któremu niestety zdarza się lecieć na kierowcę przy mocnym hamowaniu.

Czy dla samej jazdy z pasażerem nie byłyby lepsze właśnie progresywne sprężyny ?

_________________
SV650S 99/01


15 kwi 2014, o 22:46
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2013, o 12:42
Posty: 456
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Pele napisał(a):
Mi wg kalkulatora wyszło prawie 9 Nm/mm dla 80kg kierowcy, a seryjnie podane jest 7 Nm/mm.

A co dopiero w jeździe z pasażerem, któremu niestety zdarza się lecieć na kierowcę przy mocnym hamowaniu.

Czy dla samej jazdy z pasażerem nie byłyby lepsze właśnie progresywne sprężyny ?

Z pasażerem tylko 2 razy jechałem do tej pory. Tak czy inaczej biorę te progresywne tylko szukam gdzie kupić. Zrobię filmik jak teraz pracuje zawias, a jak będzie po zmianie.


16 kwi 2014, o 12:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL