Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 26 paź 2024, o 09:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 547, 548, 549, 550, 551, 552, 553 ... 714  Następna strona
Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
needtofly
:hmm:
:hahaha:

Świece nie wyglądają wcale tak źle. No ale skoro przed wypadkiem odpalał to ja najpierw postawiłbym na diagonozę i sprawdził czy wogóle jakakolwiek iskra jest. Może wcięło, może jakiego kabla nie podłączyłeś albo bezpiecznika nie włożyłeś. Trochę opcji jest :taak:

--------
Moje szybkie pytanie:

Podkreślę najpierw że jestem mega wk...... na wszędobylską chińszczyznę maskowaną i udającą że dobre. Chodzi mi o te zaj...... regulatory napięcia które działają po dwa dni i odchodzą w niebyt. A odsyłać na reklamacje non-stop i ciągle zakładać nowy to mnie się nie chce.
Również nie chce mi się lepić samemu w domu jakiegoś normalnego co nie pójdzie z dymem jutro.
Ktoś może zrobił jakiś normalny impulsowy-pulsowy czy mosfetowy regulator i może mi opylić?
Albo zna namiar na kogoś kto zrobi ale w ch..... nie zaleci i nie przepakuje mi chińskiego gówna bo zaj.....
?

(w sumie to ze trzy sztuki bym chciał)


24 lip 2015, o 20:14
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2014, o 14:06
Posty: 227
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Rozkosmany napisał(a):
regulatory napięcia które działają po dwa dni i odchodzą w niebyt
(w sumie to ze trzy sztuki bym chciał)


hondą jeździsz? :p


24 lip 2015, o 22:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Raczej nie. Hondzina tak od czasu do czasu gdy trzeba gdzieś szybko pojechać i zabrać dużo piwa :obity: Akurat w niej regler działa OK. Zdechł regulator w Henrym młodej i teraz śmiga tylko na akumulatorze i zdechł jakiś czas temu regulator w mojej Suzie. Znaczy zwarł jedną fazę która odłączyłem po prostu i tak sie bujam ale trzeba pamiętać że światła włącza się tylko z konieczności. I jak długo pociągnie to cholera go wie. Dodam że w ZXR regler wytrzymał o dziwo z rok od nowości. W Suzie to już nie pamętam, chyba ze trzy wymieniałem.
---- zapewne w Suzie przez te zakichane ksenony i spadek poboru tak zdychają. Ale jak wywale ksenony to ch.... w nocy będę widział :smutas:


24 lip 2015, o 23:04
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2014, o 14:06
Posty: 227
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
.


Ostatnio edytowano 25 lip 2015, o 00:43 przez tercero, łącznie edytowano 1 raz



25 lip 2015, o 00:41
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2014, o 14:06
Posty: 227
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Tak się tylko śmieję bo jak latam z ludźmi to co ktoś ma hondę to regulator mu się sypie. nawet w ostatnią niedzielę kolega podmieniał aku z koleżanką żeby jakoś do domu dojechać, pytam się więc tych zdolnych czemu zapasowego regulatora nie wożą ;) ja bym woził na ich miejscu ;)


25 lip 2015, o 00:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2010, o 22:42
Posty: 908
Lokalizacja: Września/Poznań -> PWR/PO
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Ach te regulatory...

_________________
SV 650S Y --> SV 1000S K4


25 lip 2015, o 05:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
tercero napisał(a):
pytam się więc tych zdolnych czemu zapasowego regulatora nie wożą ;) ja bym woził na ich miejscu ;)


Ja ci nie odpowiem bo nie zaliczam się do tej kategorii.
Ale jeżeli interesuje cię zdanie ckm-a jak ja to odpowiem : Bo ja już nafalowane mam i w moto niczego nie wożę zbędnego. Za zbędne uważam nawet narzędzia, przynajmniej na bliższe trasy. Bo np. taka UK-Ukraina i nazat to za mało żeby wieźć jakiekolwiek klucze. Że o regulatorze już nie wspomnę.
Po to on jest żeby regulować i ma to ku.... robić bez proszenia. Bo za niego ktoś dostał kasę itd....
Albo tak: jak sam poskładam moto i coś sp.... to kapnę się za chwile i poprawię. I dajmy na to taki silnik drugi raz oglądac od środka albo już nie będę wcale albo za 100 czy 150 tys gdy wymieniać mu tłoki będę.
Jeżeli zaś najdzie mnie ochota grzebać co chwila w jakim sprzęcie to se wueske kupię, trochę dutu i sznurka wepcham pod siedzenie, świecę iskra, nasypię syfu do benzyny i będzie zabawa :spoko:
Jak kiedyś, 50 kilosów bez remonta przy drodze zapisałem w kalendarzu
:hahaha:

Ale tak po jakimś czasie. Poskładałem sobie wueske czwórke na wiatrowskim silniku z części dosłownie, ale to dosłownie: wywalonych na złom przez innych i chociaż wyglądała jak rat, chociaż nie zdawałem sobie sprawy że kiedyś zaistnieje taki nurt na świecie :obity:
To się wiater wogóle nie psuł i żarł wszystko co popadnie. Spuszczona benzyna z gaza pd sklepem plus troche rozpuszczalnika to nawet 100 km/h przekraczał i wcale nie musiało być z górki.
Zajebiście :spoko:


25 lip 2015, o 08:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2015, o 21:03
Posty: 830
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Moto: under construction
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Rozkosmany napisał(a):
To się wiater wogóle nie psuł i żarł wszystko co popadnie. Spuszczona benzyna z gaza pd sklepem plus troche rozpuszczalnika to nawet 100 km/h przekraczał i wcale nie musiało być z górki.
Zajebiście :spoko:


Mój starszy miał nówkę "czwórkę" (kobuz). Fabryczna elektryka poszła do poprawki i latał 120 jak zły. A jak to powiedział redaktor ŚM Jakby wszystkim podobało się to samo to po dzisiejszy dzień wszyscy byśmy jeździli Kobuzami :obity:

_________________
Imperare sibi maximum imperium est


25 lip 2015, o 09:34
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Za gówniarza to sie człowiek zachwycał jakimiś cudami techniki. Ale z biegiem lat to jakoś zaczyna się doceniać to co ująć można > w prostocie piękno :mrgreen: Dajmy na to takie BMW K 1000 ktore mało komu się podoba. Prawie każdy woli jakie Ducati czy Augustę gdzie pełno jakiś sprężynek, turbinek, cyngwajsów, szpryngli doo ch.... wie czego i w zasadzie nie mające żadnego zastosowania poza przyciąganiem wzroku. A jak się uj.... takie dziadostwo jedno z drugim i odpadnie dekiel z plastku udający że jest pokrywą czegoś ważnego i pryśnięty sprajem żeby amelinium udawał to naprawdę niczego pod nim nie znajdziesz.
To i tak takie tałatajstwo uprze się jak osioł i za chiny dalej nie pojedzie. Włosy se rwij a tu ni chu-chu tylko zaj. lampka service będzie działac na bank i nigdy się nie spier.....
A beema z desginem cegły ze składu budowlanego zapi.... będzie i tylko ruski front ją ew. zatrzyma
:hahaha:
Ale tam kurna nie ma czego co sie może zj..... W SV też w zasadzie nie ma co się zepsuć i w gaźnikowej to nawet nie raczyli zapodać lampki pt: service - inspection lub podobnie poza tym zakichanym chińskim regulatorem. To że chiński to pryszcz, ale jak się takiego gada z ciekawości rozdłubie to widok :omg: masakryczny. Montaż prowadzony przez chyba najbardziej selekcjonowanych dawnów jakich chińczyki mają.
Na dziesięć punktów lutowania to dziewieć zjebanych będzie
:cenzura:
W zeszłym roku zdaje się zapodaliśmy se taką grupową wycieczkę (nigdy więcej :mur: ) na bunkry we Francji.
No i zebrało się z 15 machin. Same wypasy, błysk na lakierze taki że jak mucha chciała usiąść i obsrać to se łapy wyhaczała na tej gładkości. Ze dwa normalne moto z fachowo na drucie przymocowanymi elementami tu i ówdzie. Bo jak drutem się skręci to w życiu nie odpadnie :spoko: plus moja suza z dwoma torbami wypchanymi szmatkami młodej. No bo w planie było łażenie też po knajpach i ew. podryw. Tudzież wyrywanie francuskich leszczy :obity:
No i co? Po drodze do Stonehange gdzie zaplanowany pieprwszy popas na odlanie kilka z wypasów zdechło. Za Stonehange zanim zobaczyliśmy autostradę wymiekło na komputer Ducati. Potem na stacji benzynowej znowu zobaczyliśmy że ze dwóch brakuje w tym tego pociska co pokazał jak szybko jeździ też już nie zobaczyliśmy więcej. Pewno tak się rozpędził że do tej pory jedzie przodem :hahaha:
No i koniec końców bunkry zobaczyła SV z torbami i te powiązane na druty sprzęty. W tym H-D sportster grzechoczący jak ten białoruski traktor chłodzony luftem kiedyś popularny w polsce. A mówią że H-D się psują :obity: Gówno tam się psują. Kopca, prychają, strzelają ale jadą :spoko:


25 lip 2015, o 10:58
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2014, o 08:35
Posty: 47
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2005
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Ile potrzeba uszczelniaczy do wymiany łożysk w kołach:

łożyska 6203 2RS (2 sztuki) - uszczelniacz 22x40x7 sztuk 1 ??
łożyska 6204 2RS (2 sztuki) - uszczelniacz 28x47x7 sztuk 1 ??
łożysko 6305 2RS - uszczelniacz 35x62x8 sztuk 1 ??

To powinien być komplet na SV 2005

Dzięki za pomoc


26 lip 2015, o 12:50
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2015, o 21:03
Posty: 830
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Moto: under construction
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Nie ... Przy kołach po 2 uszczelniacze (pierwsze dwie pozycje 2 zamiast 1). Ostatnia pozycja się zgadza. Po jednym uszczelniaczu mają chyba wersje z ABS , przynajmniej na fiszkach tak to wygląda.

_________________
Imperare sibi maximum imperium est


26 lip 2015, o 13:03
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:07
Posty: 29
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 '99
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Siemanko, no to szybkie pytanie ...
robilem w weekend przeglad gaznikow, czyszczenie, regulacja (sruby mieszanki wykrecone na 2.5 obrotu), synchro, na postoju wszystko ok wkreca sie schodzi z obrotos, dzis test i kiedy wkrecam sprzet powoli rownomiernie jest ok, ale jak gwaltownie redukuje albo po prostu brutalnie odkrece manete sprzet szarpie, jakby sie dusil przerywal az do konca obrotow ... z calej tej historyjki pytanie - Co najprawdopodobniej moglem spie***lic ???? W nastepny weekend czeka mnie ponowna rozbiorka ale dobrze by bylo wiedziec w czym szukac problemu

_________________
Just do it ;)


27 lip 2015, o 18:50
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2014, o 08:35
Posty: 47
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2005
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Cytuj:
Ile potrzeba uszczelniaczy do wymiany łożysk w kołach:

łożyska 6203 2RS (2 sztuki) - uszczelniacz 22x40x7 sztuk 1 ??
łożyska 6204 2RS (2 sztuki) - uszczelniacz 28x47x7 sztuk 1 ??
łożysko 6305 2RS - uszczelniacz 35x62x8 sztuk 1 ??

To powinien być komplet na SV 2005

Dzięki za pomoc


Jeszcze tylko szybko dopytam,

czym róznia sie te dwa lozyska, bo oznaczenie niby takie same a cena ciut rozna:

http://allegro.pl/lozysko-kulkowe-6305-2rs-c3-skf-i5541469297.html

http://allegro.pl/6305-2rs-z-luzem-c3-skf-lozysko-kulkowe25x62x17-mm-i5506851314.html

i które zastosować do tylnego koła??


27 lip 2015, o 22:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Tak na oko to wychodzi że różnią się sprzedawcą. Ten tańszy ponadto zapodał rzeczywistą fotę produktu a nie jakiś stos czego to nie robi SKF.

Wróć. Ten droższy zapodał fotę
:hahaha:


27 lip 2015, o 23:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
kosiu3 napisał(a):
Cytuj:
Ile potrzeba uszczelniaczy do wymiany łożysk w kołach:

łożyska 6203 2RS (2 sztuki) - uszczelniacz 22x40x7 sztuk 1 ??
łożyska 6204 2RS (2 sztuki) - uszczelniacz 28x47x7 sztuk 1 ??
łożysko 6305 2RS - uszczelniacz 35x62x8 sztuk 1 ??

To powinien być komplet na SV 2005

Dzięki za pomoc


Jeszcze tylko szybko dopytam,

czym róznia sie te dwa lozyska, bo oznaczenie niby takie same a cena ciut rozna:

http://allegro.pl/lozysko-kulkowe-6305-2rs-c3-skf-i5541469297.html

http://allegro.pl/6305-2rs-z-luzem-c3-skf-lozysko-kulkowe25x62x17-mm-i5506851314.html

i które zastosować do tylnego koła??


W sklepie z łożyskami kosztują 8-10 zł. U mnie nakręciły w tylnym kole już za 20tys. i koło nie odpadło, spalanie w normie, wszystko działa ;)

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


28 lip 2015, o 10:16
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2010, o 16:48
Posty: 1679
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k3
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Jaki rozmiar ma śruba główki ramy? Ta od łożyska w środku, nie ta chromowana na wierzchu.
32mm? Chcę sobie kupić klucz, o taki: http://sklep.motor-land.com.pl/p-16152- ... amy-32-mm/ ale nie wiem czy 32mm to dobry rozmiar.

_________________
Obrazek


28 lip 2015, o 14:29
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 8 cze 2014, o 14:02
Posty: 82
Lokalizacja: ok.Wadowic
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650n 2002 black
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Przy zakupie sv sprzedajacy dal mi ok 300 ml. Oleju 10w5. Do czego to bo chyba nie do silnika?

_________________
Clarus


31 lip 2015, o 13:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Nie zjadłeś zera przypadkiem? Powinno być typu > 10W50
Jeżeli nie zjadłeś to może być to olej do silnika ale raczej do jakiego skutera śnieżnego co to latają nim za pingwinami na antarktydzie. Z drugiej strony :hmm: w typowo sezonowych olejach, wyłącznie letnich bądź wyłącznie zimowych nie podaje się drugiej wartości bo byłoby to bez sensu. Zapisuje się po prostu zimowe jako
5 W
10 W itd...
Bądź letnie jako
W 30
W 40 itd...


31 lip 2015, o 20:05
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 8 cze 2014, o 14:02
Posty: 82
Lokalizacja: ok.Wadowic
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650n 2002 black
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Zera nie zjadłem. Jest to castrol power 1 4T 10w5.w googlach pisze ze to silnikowy full syntetyk.

_________________
Clarus


31 lip 2015, o 20:40
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
A ja tam dalej nie jestem przekonany :obity: Jeżeli popatrzysz na butelke to będzie pewno 10W50 np. albo SAE 5W--- cośtam. Komuś pewno zjadło się kiedyś zero albo poprzestawiało czy źle przeczytało a panienki w hurtowniach copy-paste i poszło w świat.

---swoją drogą to nie takie drobnostki ludzie w google pchają. Puść mnie i szwagra to dopiero zabaczysz i to że 5% amerykanów uważa że independence day to film na faktach pryszcz będzie.
:hahaha:


31 lip 2015, o 23:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 547, 548, 549, 550, 551, 552, 553 ... 714  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL