Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 17 paź 2024, o 07:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 130  Następna strona
Oleje 
Autor Wiadomość
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2011, o 22:10
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S K6
Post Re: Oleje
neo962 napisał(a):

neo962 napisał(a):
Niby autoryzowany dystrybutor Shell w sumie ma chyba wszystkie rodzaje olejów z firmy shell ale ta cena 19zł/L gdzie normalnie kosztuje około 38zł/L

Kupował ktoś ten olej z aukcji. Mam zamiar się skusić. Cegła nie przychodzi zamiast oleju?

_________________
SV 650S K6 Red Bitch


9 maja 2015, o 17:02
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:54
Posty: 64
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K4
Post Re: Oleje
Bartosz napisał(a):
Idealnie. 2700ml przy wymianie filtra, 2300ml bez wymiany.


Nie wiem jak w ten malutki filterek chcesz wlać 0,4 l oleju, do maksymalnego stanu wchodzi mi 2500 ml.

_________________
FZS600>SV650N K4


11 maja 2015, o 02:21
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:11
Posty: 105
Lokalizacja: Skoczów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S k6
Post Re: Oleje
grzesiek811 napisał(a):
neo962 napisał(a):

neo962 napisał(a):
Niby autoryzowany dystrybutor Shell w sumie ma chyba wszystkie rodzaje olejów z firmy shell ale ta cena 19zł/L gdzie normalnie kosztuje około 38zł/L

Kupował ktoś ten olej z aukcji. Mam zamiar się skusić. Cegła nie przychodzi zamiast oleju?



Z tego co wyszperałem w necie to oni są dystrybutorem na allegro http://www.hand-all.pl/sklep/motocykle . Ja zaryzykuje (o ile można mówić o ryzyku ;) ) i kupię 3 litry :)

_________________
Suzi Sv650S k6


11 maja 2015, o 10:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2013, o 23:26
Posty: 1272
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 1000 RR
Post Re: Oleje
hehe ludzie zamawiają rzeczy po kilka stów z allegro i przychodzą bez problemu to czemu ma olej nie dojść ? :hmm:
była batalia na 100 stron który lepszy, smaczniejszy bardziej lepki i inne ......teraz jest gdzie kupić :hahaha:
sporo marek ma oficjalne sklepy na allegro
i tak za Valvoline dura blend 10w40 płaciłem z przesyłką taniej niż w motoryzacyjnym na rogu...
latacie po 200 i sie nie boicie na zakręcie wyprzedzać a oleju z allegro za 100 zł sie boicie zamówić :mrgreen: :D

_________________
Hard Work Beats Talent.


11 maja 2015, o 11:06
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2013, o 20:47
Posty: 251
Płeć: mężczyzna
Moto: RSV1000 Factory
Post Re: Oleje
tommas_81 napisał(a):
Bartosz napisał(a):
Idealnie. 2700ml przy wymianie filtra, 2300ml bez wymiany.


Nie wiem jak w ten malutki filterek chcesz wlać 0,4 l oleju, do maksymalnego stanu wchodzi mi 2500 ml.


Przerabiałem to przedwczoraj ;) Po spuszczeniu oleju z silnika śrubą spustową i odkręceniu filtra z niego samego jak i z jego gniazda wyleciało dość sporo oleum. I tak faktycznie po skręceniu wszystkiego weszło ~2500ml, ale po odpaleniu, rozgrzaniu, odczekaniu aż wystygnie i uzupełnieniu weszło pi razy drzwi 2700, także wszystko się zgadza.

_________________
Moja (R)SV -> http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=15673&view=unread#unread


11 maja 2015, o 12:21
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Oleje
Memory napisał(a):
tommas_81 napisał(a):
Bartosz napisał(a):
Idealnie. 2700ml przy wymianie filtra, 2300ml bez wymiany.


Nie wiem jak w ten malutki filterek chcesz wlać 0,4 l oleju, do maksymalnego stanu wchodzi mi 2500 ml.


Przerabiałem to przedwczoraj ;) Po spuszczeniu oleju z silnika śrubą spustową i odkręceniu filtra z niego samego jak i z jego gniazda wyleciało dość sporo oleum. I tak faktycznie po skręceniu wszystkiego weszło ~2500ml, ale po odpaleniu, rozgrzaniu, odczekaniu aż wystygnie i uzupełnieniu weszło pi razy drzwi 2700, także wszystko się zgadza.


Nie trzeba czekać aż ostygnie. Wystarczy odpalić żeby filtr zassał olej i odczekać 1-2 minuty.
tommas_81, następnym razem poproś kogoś o pomoc ;P ;)

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


11 maja 2015, o 12:56
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2013, o 20:47
Posty: 251
Płeć: mężczyzna
Moto: RSV1000 Factory
Post Re: Oleje
Bartosz napisał(a):
Memory napisał(a):
tommas_81 napisał(a):
Bartosz napisał(a):
Idealnie. 2700ml przy wymianie filtra, 2300ml bez wymiany.


Nie wiem jak w ten malutki filterek chcesz wlać 0,4 l oleju, do maksymalnego stanu wchodzi mi 2500 ml.


Przerabiałem to przedwczoraj ;) Po spuszczeniu oleju z silnika śrubą spustową i odkręceniu filtra z niego samego jak i z jego gniazda wyleciało dość sporo oleum. I tak faktycznie po skręceniu wszystkiego weszło ~2500ml, ale po odpaleniu, rozgrzaniu, odczekaniu aż wystygnie i uzupełnieniu weszło pi razy drzwi 2700, także wszystko się zgadza.


Nie trzeba czekać aż ostygnie. Wystarczy odpalić żeby filtr zassał olej i odczekać 1-2 minuty.
tommas_81, następnym razem poproś kogoś o pomoc ;P ;)


Bartosz, nie wiem jak Ty, ale ja nie lubię pić piwa na szybko :obity:

_________________
Moja (R)SV -> http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=15673&view=unread#unread


11 maja 2015, o 14:15
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:54
Posty: 64
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K4
Post Re: Oleje
Bartosz napisał(a):
Nie trzeba czekać aż ostygnie. Wystarczy odpalić żeby filtr zassał olej i odczekać 1-2 minuty.
tommas_81, następnym razem poproś kogoś o pomoc ;P ;)


Po robocie zawsze lubię się przejechać, a wiadomo czym taka pomoc się kończy :piwo: :)

BTW na oko filtr ma pojemność około 150ml, powiedzmy, ze po odkręceniu spływa jeszcze z kanałów,ale czy aż 250ml?
U mnie zleciało może ze 100.

_________________
FZS600>SV650N K4


12 maja 2015, o 00:31
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 17 cze 2015, o 11:20
Posty: 8
Lokalizacja: CBY
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Oleje
grzesiek811 napisał(a):
neo962 napisał(a):

neo962 napisał(a):
Niby autoryzowany dystrybutor Shell w sumie ma chyba wszystkie rodzaje olejów z firmy shell ale ta cena 19zł/L gdzie normalnie kosztuje około 38zł/L

Kupował ktoś ten olej z aukcji. Mam zamiar się skusić. Cegła nie przychodzi zamiast oleju?



Nie wiem dlaczego ale ja osobiście nie posiadam zaufania do Oleju z allegro.
Może i jest z nimi wszystko ok, ale....
i tu teraz się rozwinę. Różne produkty są wykonywane dla danych odbiorców, co mam na myśli? kup przykładowo piwo żywiec z tzw kija gdzieś w klubie, kup żywca w monopolu pod domem, oraz kup żywca w biedronce. okaże się że jedyne co je łączy to nazwa "ZYWIEC" a każde smakuje inaczej. Pokazuje nam to że trzeba uważać na atrakcyjną cenę zwracając uwagę na to co kupujemy.


17 cze 2015, o 11:40
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 00:11
Posty: 1192
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Retro 7 125
Post Re: Oleje
Raczej powinienieś napisać że nie masz zaufania do oleju kupionego w Polsce.
Jeśli na allegro będzie taniej niż w hurtowni to detalista też kupi na allegro i tylko więcej za to zapłacisz.
Ja kupowałem olej z dużej hurtowni na allegro, oprócz zwykłej działalności sprzedają też na allegro. Pewności czy olej nie podrabiany nie mam, ale wiem że w sklepie na półce leży ten sam.
Inna opcja to kupować mało popularne oleje, których nie opłaca się podrabiać.

Do puszki leje Lotos :)

_________________
SV650S K6 YDV -> WR 450F
http://bikepics.com/members/tomkdgun


17 cze 2015, o 12:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2539
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Oleje
Trzecia opcja: od oficjalnego dystrybutora. Ja mam to szczęście, że Shell ma swój sklep w Krakowie. Sam korzystam i jeszcze forumowiczom polecam :)


17 cze 2015, o 16:18
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2013, o 22:00
Posty: 59
Lokalizacja: SVałki
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2003
Post Re: Oleje
Czy komuś jeszcze zdarzyło się coś takiego, że po przejściu przez apkę do doboru oleju,
Valvoline zarekomendowało do SV 650 olej VR1 Racing 20W-50?
Dopiero w dalszej części rekomendacji można znaleźć SynPower 4T 10W-40.
Na pewno nie będę tego wynalazku lał Suzi, bo na mój gust rekomendacja jest nieco dziwna...
Czyżby Valvoline wypuścił jakiś nowy olej dedykowany do V-ek, czy to po prostu błąd w ich aplikacji?

_________________
Gdyby ktoś z kierowników czy kierowniczek potrzebował antywirusa czy sprzętu w fajnej cenie to się polecam!
Na pewno dla forumowiczów znajdzie się dobre PROMO! :)
https://kem.systems/


3 sie 2015, o 22:39
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: Oleje
Te aplikacje są dziwne. Już lata temu się zorientowałem ,że podają nieraz dziwne oleje.

Lej to co zaleca producent: 10W40.

_________________
wzium wzium


3 sie 2015, o 23:06
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2013, o 23:26
Posty: 1272
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 1000 RR
Post Re: Oleje
Podziwiam upór postów o olejach :D
tu przecież są wszystkie wypisane
od Motula 300V do kujawskiego a wy jeszcze aplikacji szukacie :D
Jak byłem zadowolony z Vavoline 10 W 40 w mojej SV z przebiegiem 68 k która nic nie piła oliwy
tak jestem zadowolony z motula 5100 w CBR tez 10 w 40

_________________
Hard Work Beats Talent.


5 sie 2015, o 10:59
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2013, o 22:00
Posty: 59
Lokalizacja: SVałki
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2003
Post Re: Oleje
Marpol napisał(a):
Podziwiam upór postów o olejach :D
tu przecież są wszystkie wypisane
od Motula 300V do kujawskiego a wy jeszcze aplikacji szukacie :D
Jak byłem zadowolony z Vavoline 10 W 40 w mojej SV z przebiegiem 68 k która nic nie piła oliwy
tak jestem zadowolony z motula 5100 w CBR tez 10 w 40

To jedyny serial jaki śledzę na bieżąco :D
W swojej SV na początku miałem zalany motul 5100 10w40, potem z racji tego, że przekonałem się do stanu silnika,
bo nie zauważyłem żeby lubił sobie popijać oliwę, szarpnąłem się na najlepszy olej jak mi się na tamte czasy zdawało tj. belray exs 10w40.
Niestety na belray-u biegi w SV wchodziły z jakimś dziwnym zgrzytem.
Teraz ganiam na Valvoline Synpower 10w40, biegi wchodzą jak powinny, jest to full syntetyk, oleju nie ubywa, znaczy się dobra oliwa :)
Powiem tak, że jak byłem zadowolony z motula i jestem zadowolony z valvo, to belray zachwytu u mnie nie wzbudził.
Jak na razie tyle w temacie.
Aaaaaa, zapomniałbym powiedzieć, że bunia też gania na valvo i jest ok, ale to temat na inne forum :P
Domyślam się, że urzekła was moja historia :mrgreen:

_________________
Gdyby ktoś z kierowników czy kierowniczek potrzebował antywirusa czy sprzętu w fajnej cenie to się polecam!
Na pewno dla forumowiczów znajdzie się dobre PROMO! :)
https://kem.systems/


6 sie 2015, o 20:29
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 19 lip 2015, o 14:15
Posty: 740
Płeć: kobieta
Moto: SV 650S 2002
Post Re: Oleje
kem napisał(a):
Marpol napisał(a):
Podziwiam upór postów o olejach :D
tu przecież są wszystkie wypisane
od Motula 300V do kujawskiego a wy jeszcze aplikacji szukacie :D
Jak byłem zadowolony z Vavoline 10 W 40 w mojej SV z przebiegiem 68 k która nic nie piła oliwy
tak jestem zadowolony z motula 5100 w CBR tez 10 w 40

To jedyny serial jaki śledzę na bieżąco :D
W swojej SV na początku miałem zalany motul 5100 10w40, potem z racji tego, że przekonałem się do stanu silnika,
bo nie zauważyłem żeby lubił sobie popijać oliwę, szarpnąłem się na najlepszy olej jak mi się na tamte czasy zdawało tj. belray exs 10w40.
Niestety na belray-u biegi w SV wchodziły z jakimś dziwnym zgrzytem.
Teraz ganiam na Valvoline Synpower 10w40, biegi wchodzą jak powinny, jest to full syntetyk, oleju nie ubywa, znaczy się dobra oliwa :)
Powiem tak, że jak byłem zadowolony z motula i jestem zadowolony z valvo, to belray zachwytu u mnie nie wzbudził.
Jak na razie tyle w temacie.
Aaaaaa, zapomniałbym powiedzieć, że bunia też gania na valvo i jest ok, ale to temat na inne forum :P
Domyślam się, że urzekła was moja historia :mrgreen:


Ja może do tego serialu dopiszę kolejną rolę, bo z tego co mi się wydaje, nikt nie wspomniał o Millers Oils. Jest to angielska firma, która produkuje środki smarne nieprzerwanie od 1887 roku w fabryce w Bridgehouse. Zakupiłam olej Millers na sezon 2014 (wcześniej w sezonie 12' i 13' używałam syntetycznego Motula 10w40),wybrałam w pełni synetetyczny ZFS. Na tamten czas, kiedy go zamawiałam nie znalazłam żadnej opinii od motocyklisty na temat tego oleju. Wahałam się między Millersem, a Amsoilem (Amsoila wlałam na sezon 2015). Ogólnie w serwisach motocyklowych nie jest on znany, ja kiedy go dowiozłam na wymianę usłyszałam: "o a co to jest? takiego to jeszcze nie widziałem", w innym serwisie, tak z ciekawości zapytałam mechanika o ten olej i też go nie znał. Byłam zadowolona, tzn. biegi wchodziły płynnie i nie zanotowałam jakiegokolwiek zużycia. Zainteresowanych odsyłam na http://www.millersoils.pl/produkty/motocykle/


9 sie 2015, o 16:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2015, o 21:03
Posty: 830
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Moto: under construction
Post Re: Oleje
Czyli ogólnie masz pozytywne wrażenia o? Ja leję Millersa do swojego auta. Do moto planowałem ale nie miałem odpowiedniego "na już" więc wlałem motula. Możliwe że przeskoczę i w motocyklu na Millersa od przyszłego sezonu.

_________________
Imperare sibi maximum imperium est


9 sie 2015, o 20:16
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 19 lip 2015, o 14:15
Posty: 740
Płeć: kobieta
Moto: SV 650S 2002
Post Re: Oleje
Tak, z Millersa byłam zadowolona :) Tak jak napisałam wcześniej, biegi wchodziły płynnie i nie zauważyłam ubytków w oleju. Co do płynności biegów to samo wrażenie mam przy Amsoil. Przeczytałam kiedyś na jednym forum oraz w opisach producenta,że oleje Amsoil zawierają niesamowite właściwości czyszczące...ale o tym przekonam się przy wymianie oleju pod koniec sezonu. A jeżeli chodzi o nierozsławione oleje, miał tu ktoś okazję używać amerykańskiego oleju Royal Purple?


9 sie 2015, o 21:04
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2013, o 22:00
Posty: 59
Lokalizacja: SVałki
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2003
Post Re: Oleje
KazonSV napisał(a):
Tak, z Millersa byłam zadowolona :) Tak jak napisałam wcześniej, biegi wchodziły płynnie i nie zauważyłam ubytków w oleju. Co do płynności biegów to samo wrażenie mam przy Amsoil. Przeczytałam kiedyś na jednym forum oraz w opisach producenta,że oleje Amsoil zawierają niesamowite właściwości czyszczące...ale o tym przekonam się przy wymianie oleju pod koniec sezonu. A jeżeli chodzi o nierozsławione oleje, miał tu ktoś okazję używać amerykańskiego oleju Royal Purple?

Widzę, że koleżanka oczytana w temacie olejowym i nie oszczędza na swojej SV :)
Wszystkie w/w marki olejów to oliwy z górnej półki, o bardzo dobrych parametrach,
ale na moje szczęście albo nieszczęście raczej nieosiągalne w lokalnych sklepikach,
a internetowa cena z wysyłką nie zachęca do zakupu...
W najbardziej popularnym u mnie sklepie, każdy kto kupuje coś innego niż Motul 5100
i uważa, że istnieją oleje w pełni syntetyczne klasy 10w40 jest postrzegany jako delikatnie mówiąc DZIWAK... :D

_________________
Gdyby ktoś z kierowników czy kierowniczek potrzebował antywirusa czy sprzętu w fajnej cenie to się polecam!
Na pewno dla forumowiczów znajdzie się dobre PROMO! :)
https://kem.systems/


10 sie 2015, o 12:11
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 19 lip 2015, o 14:15
Posty: 740
Płeć: kobieta
Moto: SV 650S 2002
Post Re: Oleje
Ja wszystkie oleje, które wlewałam,poza Motulem, zamawiałam w sklepach internetowych. W krakowskich sklepach dostępne są zazwyczaj dwa: Motul i Castrol, bardzo rzadko Valvoline i ENI. Amsolil jest pewnie w jednym sklepie w Krakowie. W hipermarketach na działach samochodowych/bądź Orlenie-Orlen Rider i na tym moim skromnym zdaniem skończyłby się wybór, jeżeli chodzi o oleje motocyklowe dostępne "od ręki". Tak, wiem, normalnemu człowiekowi by to wystarczyło, ale ja lubię sobie utrudniać i dla mnie wybór zawsze jest za mały :/ Moim zdaniem cena Millersa nie jest aż tak wygórowana, bo z przesyłką wychodzi około 140zł, kiedy zamawiamy w sklepie Millers, PetroStar ma go za 129 zł z darmową wysyłką. Z Amsoilem to już inna sytuacja, bo za 3x 0.94L wyszło z tego co pamiętam prawie 170zł.


10 sie 2015, o 14:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 130  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL