Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 26 paź 2024, o 01:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 559, 560, 561, 562, 563, 564, 565 ... 714  Następna strona
Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 19:48
Posty: 24
Lokalizacja: WUXXXX
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K3
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Panowie dwa pytania:
1. czy osłona łańcucha pasuje z K6 do K3?
2. czy wydech (tłumik) od s-ki pasuje do n-ki?

Doszlo pytanie. Czy ori tłumik z K8 podejdzie do K3?


Ostatnio edytowano 2 paź 2015, o 13:55 przez roob, łącznie edytowano 1 raz



29 wrz 2015, o 17:07
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
1 tak
2 tak

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


29 wrz 2015, o 18:25
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2014, o 16:27
Posty: 111
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
koledzy mógłby mi ktoś wrzucić tutaj zdjęcia gaźników prawidłowo zamontowanych już przy silniku? Jestem w fazie wkładania silnika i nie chce nic poplątać. Z góry dziękuję !


30 wrz 2015, o 12:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Po dzisiejszej jeździe zgubiłem ciężarek (końcówkę) lewej kierownicy. Może ktoś z was zmierzyć długość oryginalnego lewego ciężarka od wtryskowej sv650s? Jak dobrze pamiętam powinien on być ciut dłuższy od ciężarka na prawej kierownicy.

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


4 paź 2015, o 17:07
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 wrz 2013, o 18:24
Posty: 90
Płeć: mężczyzna
Moto: szejset pisiont eS
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Mam w ręku uszczelniacze lag. Czasami ludzie odwrotnie je wkładają zatem pytam. Która część jest górna? Ta ze sprężynką wewnątrz czy bez?

_________________
ObrazekObrazek


5 paź 2015, o 20:47
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2014, o 12:43
Posty: 165
Lokalizacja: Wawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Hej, niestety miałem wypadek. Typ zajechał mi drogę. SV ma krzywe lagi i trochę sie obiła. Ktoś ma doświadczenie co najlepiej zrobić? Zastanawiam się nad formą odszkodowania. oddawać do serwisu niech sami wszystko robią czy odebrać kase i we własnym zakresie robić?
Za strój też można dostać kase?

_________________
Yamaha XJ600S 93 > Suzuki SV650S 03
Mój wątek KLIK


5 paź 2015, o 21:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
swayzee napisał(a):
Hej, niestety miałem wypadek. Typ zajechał mi drogę. SV ma krzywe lagi i trochę sie obiła. Ktoś ma doświadczenie co najlepiej zrobić? Zastanawiam się nad formą odszkodowania. oddawać do serwisu niech sami wszystko robią czy odebrać kase i we własnym zakresie robić?
Za strój też można dostać kase?

Bier kasę i ładuj USD :D Co do stroju nie mam pojęcia.

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


5 paź 2015, o 21:35
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2014, o 12:43
Posty: 165
Lokalizacja: Wawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
chyba zrobię tak jak było w serii. albo jak wyzdrowieje to zacznę kombinować ale na razie seria.
Zastanawiam się jaka wersja jest bardziej opłacalna :)

_________________
Yamaha XJ600S 93 > Suzuki SV650S 03
Mój wątek KLIK


5 paź 2015, o 22:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2015, o 06:23
Posty: 637
Lokalizacja: mapenzi
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K7 we wiśni
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Podobno też tylko musisz mieć faktury...
Rozumiem, że tylko moto ucierpiało - to najważniejsze :)
A w uszczelniaczach sprężynką do dołu...mam nadzieję ;)

wymęczone z fona....


5 paź 2015, o 22:06
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 31 mar 2015, o 17:22
Posty: 84
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S 2007
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
swayzee napisał(a):
Za strój też można dostać kase?


Tak, za wszystko co uległo uszkodzeniu. Strój, kask, telefon itd.


5 paź 2015, o 22:19
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 20:24
Posty: 128
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 2008 ABS
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
swayzee napisał(a):
Hej, niestety miałem wypadek. Typ zajechał mi drogę. SV ma krzywe lagi i trochę sie obiła. Ktoś ma doświadczenie co najlepiej zrobić? Zastanawiam się nad formą odszkodowania. oddawać do serwisu niech sami wszystko robią czy odebrać kase i we własnym zakresie robić?
Za strój też można dostać kase?


Przerabiałem sprawę 2 lata temu.
1. Najprawdopodobniej zrobią Ci szkodę całkowitą. Ceny SVek są obecnie bardzo niskie, a jeżeli koszt naprawy przekracza wartość motocykla, to robią Ci kasację i nic na to nie poradzisz, taka jest ustawa. Najlepiej jak kosztorys będzie trochę poniżej wartości motocykla, to bierzesz kasę i działasz. Jak zaczniesz bawić się w faktury, to najpewniej wracamy do kasacji.
2. Co do naprawy motocykla ja zacząłem od pomiaru geometrii ramy i tobie radzę zrobić to samo, chyba że masz pewność, że jest ok.
3. Ja musiałem lakierować ramę (bo mi bak porysował), a w kosztach zmieściłem się tylko dzięki znajomemu, który po kosztach rozłożył mi moto na śrubki, udało się rozłożyć wszytko i polakierować ramę i wahacz na czerwono.
4. Lagi kupiłem nowe, ale możesz rozważyć zmianę na USD, tylko, że to jest grubsza zmiana, bo trzeba zmienić cały przód. Ew, skoro rozłożysz lagi, to możesz rozważyć zmianę sprężyn. Ja chciałem wstawić progresy, ale okazało się, że już miałem.

5. Co do uszkodzonych ciuchów, to uzyskałem kasę tylko za kask, resztę mi odrzucili, ale fakt, że mało ucierpiały. Ogólnie z OC możesz dochodzić odszkodowania za wszytko co ucierpiało w wyniku wypadku.

6. I teraz ważna sprawa, odezwij się do firmy ściągającej odszkodowania, ja korzystałem Z EuCO, biorą 30%, ale lepiej mieć 70% od jakieś kwoty niż 100% z niczego. Mi wpadło ponad 1,5k.

Jakbyś miał pytania, to dawaj, z chęcią odpowiem. Roboty było z tym niemało, ale przy okazji, przemalowałem całe moto, wymieniłem łożyska ramy i wahacza, zmieniłem olej w lagach i ogólnie odmłodziłem moto.

[Edit]
Co do sprzętu, to nie musisz mieć faktur.
Ja na kask nie miałem i podałem cenę rynkową (allegro/internet), chociaż udało mi się kupić kask na przecenie za mniejsze pieniądze to oddali cenę rynkową.


6 paź 2015, o 00:27
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2014, o 12:43
Posty: 165
Lokalizacja: Wawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Generalnie mam OC + NNW.
Czyli najlepiej moim zdaniem oddać moto do wyceny i postarać się, żeby obejmowała jak najwięcej, ale żeby nie przekroczyła wartości motocykla.
Myślę, że dam radę tak zrobić :)
wtedy złożę wniosek o odszkodowanie i dodam ubrania i telefon bo pękł mi wyświetlacz :/
Uderzenie całe szczęście było małe bo lagi nieznacznie się wygięły i ogólnie mało szkód mimo wszystko także myślę, że rama cała :)
Co do firmy to jakoś nie mam zaufania :/ a raczej doświadczenia. Myślę, że jest możliwość samemu coś wywalczyć, ale zobaczymy.
Możecie tylko jeszcze powiedzieć co najlepiej przygotować przed rozpoczęciem procedury z ubezpieczycielem?
Na dzień dzisiejszy postaram się o wycenę uszkodzeń u jakiegoś mechanika.

_________________
Yamaha XJ600S 93 > Suzuki SV650S 03
Mój wątek KLIK


6 paź 2015, o 12:07
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 20:24
Posty: 128
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 2008 ABS
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Swayzee,

Rozumiem, że masz ustalone przez policję, że koleś był sprawcą, więc wszytko idzie z jego OC, twoje NNW więc nie ma tutaj znaczenia.
Musisz złożyć wniosek u ubezpieczyciela i oni przyślą Ci swojego rzeczoznawcę, niestety tak to działa, plus warto wiedzieć jaką ustalą Ci wartość moto (dla mojej 5 letniej Svki z ABSem było to ok 10 tys, może nawet mniej, już nie pamiętam). Rzeczoznawca przyda się ew. przy kwestionowaniu ich decyzji, ale za niego raczej też zapłacisz.
Odnośnie odszkodowania, zdecydowanie zatrudnij firmę, bo mi właśnie przyznali ponad 2000 (w tym prowizja) na podstawie ugody. Jak PZU przegrywa większość spraw w sądzie z daną firmą, to boją się walczyć i idą na ugodę. Co do sprawy sądowej w moim przypadku raczej mi odradzali, ze względu na niskie szanse wywalczenia czegoś więcej i w sumie mieli rację, bo mnie nic się nie stało. Dostałem ponad 1,5k a tak nie miałbym nic, musiałbym iść do sądu, więc raczej się to nie opłaca. Jak pisałem wolę mieć 70% od 2000 niż 100% z zera.

A i na koniec, po pierwsze, jak przyznają Ci decyzję, to się odwołuj dla zasady i walcz, bo mnie chcieli zrobić w ch... ale na szczęście nie straciłem na całej aferze (no może poza czasem).

Jedynym wyjątkiem od odwołania, jest sytuacja, jeżeli koszt naprawy jest nieznacznie niższy od ustalonej przez nich wartości, bo wtedy po odwołaniu prawdopodobnie dostaniesz szkodę całkowitą i wtedy w ogóle jesteś ugotowany.

Niestety ustawodawca pozwala ubezpieczycielom na likwidację sprzętu, jeżeli koszt naprawy przekracza jego wartość, a wartości są ustalane śmiesznie nisko, więc w teorii ty decydujesz jak rozwiązać sprawę jeżeli nie byłeś sprawcą a w praktyce jest ciut inaczej.


6 paź 2015, o 14:53
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 7 paź 2014, o 12:22
Posty: 182
Płeć: mężczyzna
Moto: TLS i TLR
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Karuk, mylisz się, ubezpieczyciel ma obowiązek zwrócić wszelkie koszty w tym koszt wyceny niezależnego rzeczoznawcy jeżeli będzie różnica w wyliczeniach.
Jeżeli wycenią Ci za nisko motocykl to zadzwoń do ubezpieczyciela i zapytaj na ile wyceniają motocykl przy ubezpieczeniu AC albo idź do urzędu skarbowego i zapytaj ile masz podatku odprowadzić bo mają do tego katalogi i tam są normalne ceny z reguły wyższe niż ceny na rynku wtórnym.


6 paź 2015, o 17:26
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 20:24
Posty: 128
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 2008 ABS
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
W teorii tak, w praktyce różnie to bywa, bo łatwo walczyć o kilka tysięcy a o kilkaset złotych już trudniej, ale oczywiście można (próbować).

Co do wyceny motocykla to wiem dobrze jak to działa, i tu podstawą jest bodaj Eurotax, zresztą mam AC więc znam "watość rynkową". U mnie problem leżał gdzie indziej, przez rok szukałem mojej SVki z ABSem i cena eurotaxu ma się nijak do ceny rynkowej.

Kosztorys uwzględnia takie ceny, że teoretyczna naprawa niewielu elementów bez większych problemów przekracza wartość i jest d..a, bo likwidują motocykl i nie bardzo można zrobić cokolwiek.


7 paź 2015, o 00:59
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 16 cze 2015, o 23:13
Posty: 6
Lokalizacja: Węgrów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Witam czy tłumiki od gaźnikowego SV seryjnie miały "wgniecony tlumik" czyli plaska cześć na poczatku tlumika przy secie kierowcy czy po prostu 90% bylo robione?


7 paź 2015, o 17:45
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 4 lis 2012, o 11:20
Posty: 174
Lokalizacja: piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: -MZ 251
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
To ścięcie jest seryjne w sv gaznikowych.


7 paź 2015, o 19:49
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 wrz 2013, o 18:24
Posty: 90
Płeć: mężczyzna
Moto: szejset pisiont eS
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Ponowię pytanie gdyż nie dostałem pewnej odpowiedzi. Czy uszczelniacz lag wkładamy sprężynką do dołu?

_________________
ObrazekObrazek


7 paź 2015, o 22:37
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2015, o 06:23
Posty: 637
Lokalizacja: mapenzi
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K7 we wiśni
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Pisałem wyżej :)

wymęczone z fona....


7 paź 2015, o 22:38
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 wrz 2013, o 18:24
Posty: 90
Płeć: mężczyzna
Moto: szejset pisiont eS
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Ale dopisałeś "mam nadzieję" dlatego uznałem, że nie jesteś pewny ;)

_________________
ObrazekObrazek


7 paź 2015, o 22:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 559, 560, 561, 562, 563, 564, 565 ... 714  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL