Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 25 paź 2024, o 23:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 561, 562, 563, 564, 565, 566, 567 ... 714  Następna strona
Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2015, o 06:49
Posty: 160
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N
Post Re: Odp: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
drk napisał(a):
Strzykawka z benzyną i wstrzykujesz za pancerz. Pompujesz klamką, znowu wstrzykujesz i tak w koło póki nie wypłukasz syfu. Potem strzykawka z olejem np. silnikowym i wstrzykujesz za pancerz, pompujesz klamką aż się rozejdzie

Muszę linkę wykręcić na drugim końcu?

_________________
MOTO, FOTO


12 paź 2015, o 17:18
Zobacz profil
Piguła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, o 11:40
Posty: 1861
Lokalizacja: Chodzież (WLKP)
Płeć: mężczyzna
Moto: KAWASAKI ZX-10 R
Post Re: Odp: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
tomurbanowicz napisał(a):
drk napisał(a):
Strzykawka z benzyną i wstrzykujesz za pancerz. Pompujesz klamką, znowu wstrzykujesz i tak w koło póki nie wypłukasz syfu. Potem strzykawka z olejem np. silnikowym i wstrzykujesz za pancerz, pompujesz klamką aż się rozejdzie

Muszę linkę wykręcić na drugim końcu?


Od strony klamki, syf wypłynie drugą stroną

_________________
WR 400F ==> SV 650N ==> R6==> FZ1 ==> SV1000S ==> KAWASAKI ZX-10R


13 paź 2015, o 15:39
Zobacz profil WWW
motorowerzysta

Dołączył(a): 11 paź 2015, o 21:09
Posty: 65
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s 2004
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
hej powiedzcie mi jedną rzecz niedawno kupiłem SVkę i nie wiem co za płyn chlodniczy jest do niej wlany lepiej wymienić na zimę czy zostawić tak jak jest ?
Jak bym miał wymieniać przeczytalem w książce ze dorabia sie pół na pół z wodą destylowaną to prawda ?


13 paź 2015, o 19:26
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2015, o 21:03
Posty: 830
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Moto: under construction
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Jak kupisz koncentrat to może być pół na pół rozcieńczany. Jak kupisz gotowy płyn to tylko zalewasz. Wymiana zajmuje chwilkę i koszt niewielki.

_________________
Imperare sibi maximum imperium est


13 paź 2015, o 19:59
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 11 paź 2015, o 21:09
Posty: 65
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s 2004
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
własnie bede musiał się za to zabrać ponieważ obawiam się ze nie wytrzyma zimy i wtedy bedzie większy problem :) dzieki za odp lewa ;D


13 paź 2015, o 20:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Pewno będziecie sie śmiac pany :)

Czy jest jakaś różnica w budowie-wymiarach ect..... cylindrów i tłoków do SV 650 pomiędzy wersją gaźnikową a tymi późniejszymi? Znaczy zdaje się silniki do 2002 i nowsze
Czy przypasi jak leci. Chodzi mi wyłącznie o same cylindry i tłoki. Głowica ma zostać stara z wersji gaźnikowej


13 paź 2015, o 22:32
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 9 wrz 2015, o 11:07
Posty: 373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
wsie mają 81 x 62.6 mm
pozdro

_________________
Wojtek Z.


13 paź 2015, o 23:15
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 16 lut 2015, o 10:39
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
Moto: 1000n 2007
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Witam, poszukuję zbiorniczka pompy sprzęgła do sv1000 s lub sposobu jak zaadoptować jakiś inny zbiorniczek żeby pasowało do tego:
http://images35.fotosik.pl/1783/583944b93ff66ae2.jpg
może ktoś przerabiał taki problem i wie jak go znaleźć :|


14 paź 2015, o 12:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Pewno nie do końca sprecyzowałem pytanie wer:) Nie o średnice robocze mi tylko idzie ale o fizyczną budowę np. całości bloku cylindra. Czy jest identyczny we wszystkich wersjach silnika czy być może różni się takim drobiazgiem jak rozstawienie otworów na szpilki :obity:

Dżak....... :obity: (ktoś mi kiedyś nawtykał że mam za długą ksywę)
Ty raczej nie poszukujesz zbiornika do SV 1000 tylko poszukujesz zbiornika firmy Nissin :)
Być może się mylę. Same zaś krućce na pompach Nissin niezależnie od średnicy roboczej tłoczka wsie one takie same. Ze zbiornikiem więc łączysz tylko odpowiednim średnicą kawałkiem szlaucha.
Oczywiście odpowiedniego coby się nie rozpuścił w płynie :)
A generalnie to kto powiedział że zbiornik musi być nissin? U mnie w hondziawie świetnie pompa nissin działa zasilana z bańki :hmm: psia kość, zapomniałem jak jej tam. W każdym razie z konkurencji
:obity:


14 paź 2015, o 20:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 00:11
Posty: 1192
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Retro 7 125
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Rozkosmany napisał(a):
Pewno będziecie sie śmiac pany :)

Czy jest jakaś różnica w budowie-wymiarach ect..... cylindrów i tłoków do SV 650 pomiędzy wersją gaźnikową a tymi późniejszymi? Znaczy zdaje się silniki do 2002 i nowsze
Czy przypasi jak leci. Chodzi mi wyłącznie o same cylindry i tłoki. Głowica ma zostać stara z wersji gaźnikowej


Napisz do koroviov. On chyba wrzucał cylindry i tloki z wtryskowej
viewtopic.php?f=62&t=7914&p=147000&hilit=Cylindry#p147000

_________________
SV650S K6 YDV -> WR 450F
http://bikepics.com/members/tomkdgun


14 paź 2015, o 22:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Tak. Faktycznie wymieniałem. Ale nie pasuje. Od wtryskowej jest na srebrno malowany. A w gaźnikowej silnik czarny. Wygląda fatalnie.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


14 paź 2015, o 23:14
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
:hmm:
No to trudno :smutas: Nie martw się koroviow bo będziesz mógł śmiało powiedzieć w razie czego że nie tylko w twoim moto silnik kijowo wygląda i wkręcaj że to jakaś limited edition :spoko:
:hahaha:
Dzięki

Bo ja przy okazji popełniania niecnego czynu jakim bedzie uterenowienie SV postanowiłem powrócić do fabrycznej pojemności i odprężyć go przy okazji. Tak generalnie na odwrót zrobie niż inni.
Ale spoko, kiera będzie na clipońska :obity: tylko w innym miejscu zaczepiona. Wyżej znaczy bo będzie za co złapac od góry :spoko:


15 paź 2015, o 07:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Ale ja lubię gięte kierownice. Są fajne. Tylko taka kierownica musi współgrać z całym motocyklem. A ten z kierowcą.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


15 paź 2015, o 10:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
:hmm:
Same z siebie krzywizny bywają fajne :obity: No ale żeby z tego kierownice robic :hmm: Jeszcze żeby grało z moto i współgrało z kierownikiem?
Nie ma takiej opcji. No bo tak mnie na ten przykład gięta kiera przywołuje na myśl koleżankowy rower Wigry co to go na komunię dostała. Dała się jechnąć (znaczy na tym rowerze wtedy a potem to już inna historia) a ja zaj...... w słupek od płota i gięta kiera była dopiero wtedy naprawdę :hahaha: pogięta.
W motórze to jak już to w czopera jakiego na ten przykład.
No a wtedy co? Portki z frenzlami, kamizelka na paseczkach, brzucho wywalone na bak.
Wyobrażasz sobie mnie tak? Ani portek z frenzlami nie mam, ani kamizelki na klamerki ani brzucha. Ew. morda jest git i przypasiłaby do wizerunku po drobnych modach :obity: Dzieciaki by wrzeszczały ale to pryszcz bo ja i tak nie lubię bachorów. To jakby jakiego mocniej nastraszył nic by się nie stało.
No a na poważnie to tak mam teraz że obiecałem robić sobie remonty motocykli z tego co mam zmagazynowane. Revera poszła z zapasów, Suza pójdzie z zapasów, poza tymi cylindrami oczywiście. No chyba że towar za towar pójdzie bo na CBR 1000 poza ramą mam wszystko a drugiej nie chce mi się składać. Na jeszcze jakieś dwa-trzy inne styknie zanim będę musiał coś kupowac poważnego. Typu butelka płynu hamulcowego. Zero wydatków znaczy bo wkrótce koła, znaczy robakoła mają się zakręcić znowu.


15 paź 2015, o 20:09
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2015, o 18:08
Posty: 461
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K4
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Szybka sprawa. Miałem kurs w tą aurę. Jak dojechałem do celu po zatrzymaniu poczułem zapach palonej gumy i dym wydobywający się spod czachy. Po ponownym odpaleniu na tyle ile widziałem w ciemności wyglądało to jak para z chłodnicy. Ale ten smród palonej gumy? Kurdę nie wiem czy nie utknąłem z dala od domu.

Wskaźnik temperatury oleju pokazywał do ~80 stopni. Macałem chłodnice jakoś nie parzyła na tyle żeby powodowała parowanie wody.

Dodam że na jednych światłach słyszałem jak ktoś robi przygazówkę ze strzałem z tłumika. Teraz tak się zastanawiam czy przypadkiem nie dochodziło to spod moich jajec.

_________________
Dawniej Pierwsze kilometry.


17 paź 2015, o 21:11
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2013, o 20:47
Posty: 251
Płeć: mężczyzna
Moto: RSV1000 Factory
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Co do dymu to na 99% para z chłodnicy - idealnie leci wzdłuż lag i bucha spod owiewki na twarz :) A co do zapachu to u mnie też capi jakoś tak... czymś sztucznym. W sumie podobnie pachniało jak pierwszy raz odpalałem sprzęta po tym jak przy składaniu wydechu wspomagałem się wd40. Nie zauważyłem przypalania się niczego.

_________________
Moja (R)SV -> http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=15673&view=unread#unread


17 paź 2015, o 22:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2799
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
A nie jechałeś po mokrym? Często błoto na kolektorze i innych ciepłych elementach lubi pachnieć.


18 paź 2015, o 17:07
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2015, o 18:08
Posty: 461
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K4
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Tak w deszczu. Wróciłem bez problemów. Musiała to być para, no i ten zapach pewnie tak jak piszesz. Dzięki za odpowiedzi. Drugie pytanie. Pomimo tej gumy ochronnej świece dostaje się tam woda? Po jeździe w deszczu bez przedłużki błotnika, powinienem oczyścić świecę i jej gniazdo?

_________________
Dawniej Pierwsze kilometry.


18 paź 2015, o 17:48
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2012, o 18:46
Posty: 1729
Lokalizacja: 3-miasto
Płeć: mężczyzna
Moto: Versys; SV650N
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
PierwszeKilometry napisał(a):
Drugie pytanie. Pomimo tej gumy ochronnej świece dostaje się tam woda? Po jeździe w deszczu bez przedłużki błotnika, powinienem oczyścić świecę i jej gniazdo?


Przede wszystkim kanał odpływowy gniazda. Ale z doświadczenia wiem, że przy dużej ulewie nawet czysty kanał nic nie pomoże. Przedłużka załatwi sprawę ;)

_________________
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia.


18 paź 2015, o 18:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi
Może ktoś zwymiarować risery kierownicy w Nce (najlepiej wtryskowej) i ich rozstaw (i tu znowu najlepiej od śruby do śruby ale jakiekolwiek wymiary też pomogą ;))

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


19 paź 2015, o 22:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 561, 562, 563, 564, 565, 566, 567 ... 714  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL