Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 8 paź 2024, o 23:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona
Sprężyny zawieszenia przód w 650 
Autor Wiadomość
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
I jeszcze długość tej sprężyny, nie mam tutaj dostępu do serwisówki.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


9 wrz 2010, o 07:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Serwisówka podaje tylko minimalną długość sprężyny:

Cytuj:
Front fork spring free length
Service limit : 420 mm (16.53 in) for SV650
428 mm (16.85 in) for SV650S


Średnica zewnętrzna sprężyny to pewnie ok 38mm +/- 1mm


Cytuj:
Ja kupiłem Wilbersy progresywne, które okazały się liniowymi. Chciałem zamienić na progresywne odpowiedzieli, że Wilbers nie produkuje - oddałem. Kupiłem Hiperpro z olejem w komplecie pod swoją wagę, założyłem, jeżdżę i jestem zadowolony. Upewnijcie się, że kupujecie progresywne. Ja numer katalogowy tych pierwszych wklepałem w necie i wyskoczyło, że liniowe. Progresywne z jednej strony są cieńsze (przekrój pręta).


No i odezwałem się do Wilbersa, odpisali, że ich sprężyny do SV mają charakterystykę nieliniową w zakresie 8 do 11N/mm. Także charakterystykę już znam, teraz przydał by się ktoś kto by zrobił dokładne pomiary sprężyn, choć może okazać się to zbędne.


9 wrz 2010, o 09:39
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 27 lut 2010, o 19:31
Posty: 156
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Dono, ja wiem, że Polak potrafi, tylko nie wolno zapominać o bezpieczeństwie w tych oszczędnościach. W tych "drogich" firmowych sprężynach, są zawarte koszty badań zmęczeniowych, produkowanych w tysiącach szt. sprężyn. Przy produkcji jednostkowej, nikt nie bada produktu. A jak pęknie któraś (nie życzę), przy hamowaniu, zacznie dobijać i kierownica bić po rękach? Na naszych drogach, sprężyny łatwo nie mają, więc przemyśl...

_________________
Kawasaki Z750S 06' Jedź i daj jechać innym...


12 wrz 2010, o 21:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Bez przesady. Nie mam zamiaru robić tego u siebie w garażu czy u pana Wiesia. Dobry zakład też musi spełniać pewne normy, posiada certyfikaty etc. W tych "drogich" firmowych sprężynach zawarty też jest marketing, no i marża sklepów. Po dwóch mailach Wilbers.pl zszedł z ceną na 330zł za komplet przy zamówieniu 10 sztuk. Był podobny temat omawiany przy klockach. Zresztą, używane opony to też ponoć śmierć, a luzie jeżdżą i chwalą. Nikogo zresztą nie namawiam, jak mi pęknie sprężyna, skrzywi się czy przestanie działać to będę miał nauczkę :mrgreen: Wielkiej filozofji tu nie ma, to tylko kawałek zwiniętego drutu.


12 wrz 2010, o 21:23
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
A zakład do którego odezwał się Dono może akurat mieć zajebiście duże doświadczenie i porządny park maszyn, wielokrotnie lepszy niż wilbers, bo np. robi sprężyny wielkoseryjnie do innych zastosowań. Gdyby trudnili się tylko takimi chałturami, to raczej nie utrzymaliby się na rynku długo :D

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


13 wrz 2010, o 01:46
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Produkują również sprężyny zawieszeniowe (także progresy) do samochodów, sprężyny zaworowe i wiele wiele innych sprężyn. Certyfikaty: ISO 9001:2000 (TUV Polska), ISO/TS 16949:2002 (DEKRA). Wilbers ma certyfikat 9001:2008 (TUV Germany). To holenderska firma z jedną z fabryk w Polsce.


13 wrz 2010, o 08:33
Zobacz profil WWW
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 wrz 2010, o 11:47
Posty: 77
Lokalizacja: Okolice Węgrowa
Płeć: mężczyzna
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Witam!

Podepnę się pod temat bo mam problem z zawiasem tylko że z tyłu. Chodzi o to że podczas wczorajszej jazdy po słabej drodze (czyt. dziurawej) tylny amortyzator wyskoczył z dolnego mocowania. I teraz pytanie: co wchodzi w skład jego dolnej części? Została mi tylko ta (nie wiem jak to fachowo nazwać) okrągła blaszka w którą wkłada się sprężynę, trzpień który jest rdzeniem całego amorka ma na końcu gwint, nakrętki od niej nie ma. Powiedzcie czy to są wszystkie elementy dolnego mocowania (okrągła blaszka+nakrętka) czy pogubiłem resztę elementów w czasie jazdy? Wiem lepiej było by zrobić zdjęcia i wrzucić ale nie mam możliwości. Jutro i tak czeka mnie wyciąganie całego zawiasu bo tak tego chyba nie poskładam. W serwisówce niczego nie mogę się doczytać, albo tak szukam.


14 wrz 2010, o 18:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
To powinno Ci pomóc http://www.alpha-sports.com/suzuki_part ... 0,S/47.htm


14 wrz 2010, o 19:04
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Ogarnął ktoś temat dorobienia sprężyn? Działałeś coś Dono w tym kierunku?

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


20 wrz 2010, o 14:18
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Narazie nic ciekawego w temacie nie ruszyło. Będą konkrety, będę pisał. Powiedzmy, że "trwają negocjacje" ;)


26 wrz 2010, o 22:32
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
No i niestety trochę się przeliczyłem, bo za zrobienie sprężyn progresywnych w zakładzie Tevema powiedzieli mi ok. 300-500zł przy zamówieniu jednego kompletu, przy większej ilości cena za komplet spada, niestety nie wiem do jakiego poziomu i przy ilu kompletach. Faktycznie, produkcja jednego kompletu jest trochę nieopłacalna, bo do tego potrzebne są odpowiednie obliczenia, symulacje i ustawienie sprzętu - przy większej ilości koszta rozkładają się na większą ilość. Inne zakłady do których się odezwałem nie mają możliwości wykonania sprężyn progresywnych. W jednym zakładzie zaproponowali mi sprężyny o sztywności zmiennej skokowo w cenie 90zł/szt., co wydaje mi się chybionym pomysłem. Zostaje jeszcze opcja, aby dorobić sprężyny o stałej sztywności, sztywniejsze od seryjnych (np. obliczone pod danego kierowcę, coś jak sprężyny race-tech). Cena za komplet w tym przypadku nie powinna przekroczyć 150zł przy zamówieniu jednego kompletu. Stąd moje pytanie, czy ktoś byłby zainteresowany aby zrobić jedno większe zamówienie na sprężyny progresywne, wtedy dowiedziałbym się jaki byłby koszt jednego kompletu przy większym zamówieniu? Jeśli nie będzie chętnych, dorabiane progresów jest nieopłacalne i poprostu dorobię sobie zwykłe sprężyny o stałej sztywności, sztywniejsze od oryginalnych. Jeśli dobrze pamietam, to Carry ma zwykłe sprężyny, ale obliczone pod jego masę i chwali. Nie zamierzam wydawać 400zł na same sprężyny, czy to wilbers czy racetech czy dorabiane. Aha, dodam jeszcze, może niektórym się przyda, że w Wilbersie powiedzieli mi 330zł za komplet przy zamówieniu 10 kompletów.


1 paź 2010, o 20:35
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 00:23
Posty: 570
Lokalizacja: Koszalin/Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Moto: 650S gaźnior
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Ja do mojej gaźnikowej też bym się pisał. Tylko podaj adres stronki i dokładnie jakie to sprężyny. Najlepiej przedstaw najważniejsze punkty Waszej korespondencji, bo nie chciałbym się władować na kiszkowe zawieszenie w motocyklu. Jeśli cena nie spadłaby do ok 250 bądź mniej to wolę za te 400 kupić wilbersy, bo wiem, że to co mam jest dobre.
Pozdro.

_________________
Michał, 600 295 016
Obrazek
http://svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=922


1 paź 2010, o 20:53
Zobacz profil ICQ
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Dono napisał(a):
Stąd moje pytanie, czy ktoś byłby zainteresowany aby zrobić jedno większe zamówienie na sprężyny progresywne, wtedy dowiedziałbym się jaki byłby koszt jednego kompletu przy większym zamówieniu? Jeśli nie będzie chętnych, dorabiane progresów jest nieopłacalne i poprostu dorobię sobie zwykłe sprężyny o stałej sztywności, sztywniejsze od oryginalnych. Jeśli dobrze pamietam, to Carry ma zwykłe sprężyny, ale obliczone pod jego masę i chwali. Nie zamierzam wydawać 400zł na same sprężyny, czy to wilbers czy racetech czy dorabiane. Aha, dodam jeszcze, może niektórym się przyda, że w Wilbersie powiedzieli mi 330zł za komplet przy zamówieniu 10 kompletów.


Zgłaszam się, jestem zainteresowany kupnem sprężyn Wilbersa. :)

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


1 paź 2010, o 20:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
No właśnie chyba raczej nic z tego nie wypali, bo sam również wolałbym kupić za te 400zł wilbersy niż coś dorabiać w tej cenie. Tylko po prostu 400zł to dla mnie trochę dużo. Z drugiej strony Mikiet ma rację, gdyby okazało się, że coś jest nie tak tymi sprężynami (moim zdaniem mało prawdopodobne), to nie chciał bym innych narażać takim zamówieniem. Sam mógłbym przetestować takie sprężyny, bo w razie czegoś nikt nie miałby do mnie pretensji. Ale za taką kasę eksperymentów nie będę robił, co innego gdyby było to <200zł. Stronka zakładu www.tevema.com.pl . Wychodzi na to, że po prostu sam we własnym zakresie dorobię sprężyny o stałej sztywności, bo to koszt max. 150zł i dam znać na forum jak się to sprawuje. Może to nie progres, ale zawsze lepiej niż seria. Tak jak już pisałem, zdecydowanym na sprężyny Wilbers polecam zrobić jedno większe zamówienie, zawsze to parę groszy w kieszeni.


1 paź 2010, o 21:16
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 00:23
Posty: 570
Lokalizacja: Koszalin/Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Moto: 650S gaźnior
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
http://moto.allegro.pl/sprezyny-przedni ... 37099.html
a ma ktoś może zniżkę do olek motocykle?

_________________
Michał, 600 295 016
Obrazek
http://svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=922


2 paź 2010, o 04:35
Zobacz profil ICQ
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Ja tak czy siak mam w planie zamontować do wiosny sprężyny Wilbersa. Kilka osób je ma i chwali. W necie nie znalazłem żadnej złej opinii o nich, dlatego nie widzę sensu "ryzykowania" z innymi niesprawdzonymi produktami dla 100-150zł oszczędności. Do kosztu zakupu sprężyn trzeba dodać koszta robocizny i oleju, także w razie wpadki ze źle dobranym produktem konkurencji ból dupy będzie duży. ;)

Proponuje zrobić zakup grupowy u polskiego przedstawiciela, napewno przy dwudziestu sztukach da dobrą cenę. Skoro było dużo chętnych na takie niekoniecznie potrzebne gadżety jak akcesoryjne klamki czy wyświetlacz biegów wnioskuję, że i na sprężyny znajdą się chętni. Do wiosny mamy kupę czasu.

Jakby co:
1. Tomek :)

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


2 paź 2010, o 07:07
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
mikiet napisał(a):
http://moto.allegro.pl/sprezyny-przedniego-zawieszenia-sv-650-gpz-900-i1228937099.html
a ma ktoś może zniżkę do olek motocykle?



Ja u nich nie kupuję :D Zraziłem się do nich. Mieszkałem 50 metrów od sklepu i co poszedłem kupić to mieli najdrożej. Najlepsze były akcje jak poszedłem się zorientować w cenie... młody pracownik podaje mi cenę katalogową, a gdy przychodzę na drugi dzień z kasą i mówię, że proszę np. te ochraniacze co wczoraj oglądałem to właściciel wyskakuje mi z ceną zupełnie inną (zawyżoną w ch.j) niż podana dnia poprzedniego. Próbował mnie naciąć tak kilka razy mimo, że wpadałem do niego dwa razy w tygodniu i mnie kojarzył.
Menda z niego i już tam nie bywam.

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


2 paź 2010, o 11:14
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Ja również planuje wymienić sprężynki na wiosnę więc byłbym chętny na sprężynki Wilbersa.

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


2 paź 2010, o 17:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Orientuje się ktoś jakiej gęstości olej zaleca Wilbers do swoich sprężyn progresywnych?

Nie ma chętnych na zakup grupowy sprężynek?

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


8 paź 2010, o 14:32
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:47
Posty: 2660
Lokalizacja: Bjaczystok
Płeć: kobieta
Moto: Trufel 675
Post Re: Sprężyny zawieszenia przód w 650
Może do wiosny nazbieramy ;) Przez zimę ludzie powinni odłożyć parę grosza.

1. Tomek
2. acinr_PL
3. Montana

_________________
Suzuki SV 650s 2006 -> Honda VTR 1000 SP1 2001 -> Triumph Street Triple 675 2012


9 paź 2010, o 01:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL