Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 22 paź 2024, o 12:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 134  Następna strona
jakie opony? 
Autor Wiadomość
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: jakie opony?
Uwierz mi że na litrze jest to zdecydowanie trudniejsze do zrobienia ;)

Co do uślizgu - może za twardy zawias z przodu czy ciśnienie za duże. Ustaw coś miększego i spróbuj jeszcze raz, a potem dopiero poczytaj rady pokroju "popracować nad hamowaniem" :)

PS. ile chcesz za litra ? ;)

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


15 wrz 2010, o 17:00
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sie 2010, o 08:57
Posty: 98
Lokalizacja: ... za 7 górami, za 7 lasami ! (NE) i (GA)
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 1ooo N '04
Post Re: jakie opony?
kacperski napisał(a):
Może czas popracować nad hamowaniem.
Nie wierzę żeby 3 różne komplety robiły takie numery.
Ciepła guma + dobra nawierzchnia = stopal.

heh nie pierwszy rok mam o2o i jakoś do tej pory dawałem rade z hamowaniem :D ale i najlepsi się szkolą wiec i mi nic nie zaszkodzi.
Póki co CONTINENTAL i BRIDGESTONE a MAXXIS leży i czeka do jutra aż naciągnę.
No właśnie guma ciepła, nawierzchnia ok bo jakieś 5 lat temu lana, bez piasku i zanieczyszczeń S22 i... jak pociągnę za mocno to jak po wodzie, oczywiście blokuje dopiero w końcowym etapie ale i tak za wcześnie bo to nie awaryjne hamowanie :!:
Mam gdzieś w garażu seryjne zaciski od swojej sv 1ooo N ale zmieniać już nie będę, najwyżej mogę komuś sprzedać z EBC FA158HH po jakimś zbiorniku przebiegu :D
lpt napisał(a):
Uwierz mi że na litrze jest to zdecydowanie trudniejsze do zrobienia ;)
Co do uślizgu - może za twardy zawias z przodu czy ciśnienie za duże.
Ustaw coś miększego i spróbuj jeszcze raz, a potem dopiero poczytaj rady pokroju "popracować nad hamowaniem" :)
PS. ile chcesz za litra ? ;)

Cały czas pisze o swoim litrze... leciutko zmodyfikowanym :D
Przód mam ustawiony na delikatne nurkowanie więc nie jest za sztywno.
Nie zastanawiałem się jeszcze nad ceną, ale jak tylko znajdę coś z czarną ramką to będzie oczywiście do negocjacji :hmm: bo wtedy to już tylko na pozbyciu się jej będzie mi zależało :D

_________________
... o2o sv1ooo N ! (PICTURE) Niezliczona ilość dodatków, modyfikacji, otarć, przetarć i zadrapań oraz dwie wgniotki na zbiorniku !
Obrazek


15 wrz 2010, o 17:12
Zobacz profil YIM WWW
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: jakie opony?
Pisałem do kacperskiego :)
A co Ty z tą czarną ramą? weź przemaluj i co się będziesz przejmować - chyba że chcesz znowu przechodzić przez etap "Panie! IGŁA!..." czyli zakup motocykla w polsce.

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


15 wrz 2010, o 17:21
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2010, o 16:03
Posty: 330
Lokalizacja: W-wa
Post Re: jakie opony?
jak_zawsze napisał(a):
Jeszcze nie naciągnąłem a już zaczynam się zastanawiać :hmm:
czy przypadkiem nie lepiej by było czegoś szerszego na przód wrzucić :?:

Na starym laczku (120/70R17) przy hamowaniu opona nie dawała rady i nawet w wyśmienitych warunkach szybciej traciła przyczepność niż zdążyłem dociągnąć klamkę do końca :smutas:
(zaciski od hajki i klocki odpowiednie) ale chyba opona za wąska :?: :!:


Nie chce się mądrzyć, ale chyba przy przodzie to się nie powinno kombinować. Pogorszysz zachowanie w zakrętach i nic nie zyskasz na drodze hamowania. Żeby odczuć różnicę musiałbyś założyć na przód 160. Pewnie miałeś starego kartofla.

_________________
SV605s 2002


15 wrz 2010, o 18:16
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sie 2010, o 08:57
Posty: 98
Lokalizacja: ... za 7 górami, za 7 lasami ! (NE) i (GA)
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 1ooo N '04
Post Re: jakie opony?
wasior napisał(a):
Nie chce się mądrzyć, ale chyba przy przodzie to się nie powinno kombinować. Pogorszysz zachowanie w zakrętach i nic nie zyskasz na drodze hamowania. Żeby odczuć różnicę musiałbyś założyć na przód 160. Pewnie miałeś starego kartofla.

BRIDGESTONE był faktycznie stary ale CONTINENTAL'a miałem :hmm: z tego co mi świta a do garażu nie chce mi się teraz złazić to chyba 2008, czyli jak zakładałem nówkę miał prawie 2 lata
jak_zawsze napisał(a):
... trudno jakoś się do wiosny pobujam na tym co mam bo nowego kompletu (Maxxisa) nie wywalę znowu :wtf:

_________________
... o2o sv1ooo N ! (PICTURE) Niezliczona ilość dodatków, modyfikacji, otarć, przetarć i zadrapań oraz dwie wgniotki na zbiorniku !
Obrazek


15 wrz 2010, o 18:42
Zobacz profil YIM WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: jakie opony?
Zależy jaki model tego Continentala i zależy jak hamujesz. Jeśli nie dociążysz przodu to zawsze Ci się koło uślizgnie.


15 wrz 2010, o 19:36
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: jakie opony?
jak_zawsze ale o jakim hamowaniu piszesz?
a) zwykłym awaryjnym gdy lecisz sobie "wygodnie" usadowiony w siodle i nagle musisz wyhamować ostro?
czy
b) hamowanie do stoppie ?

Bo przy a) nagłe naciśniecie a nawet spokojne dociśnięcie do końca przy pozycji gdy siedzisz sobie tak normalnie czyli raczej w tylnej części siedzenia i z nogami gdzieś tam to raczej nie wyobrażam sobie aby przód się nie ślizgał w końcu. Mam seryjne zaciski i wszystko, ale hamulce są brzytwa.

Przy b) trzeba tez się dość dobrze postarać z pozycją i płynnością docisku hamulca aby nie zblokować przedniego koła. Wiem co pisze bo testowałem ostatnio ;). Warunki noc, temperatura ok 13, asfalt gładki Warszawski, opony raczej ciepłe. W tych warunkach tylko około 50 % stoppie zakończyło się uniesieniem tyłu, reszta to poślizg przodu :flaga:
Fakt, że moja pozycja nie była wyżyłowana bo głupio mi było prężyć się przy ludziach w ruchu ulicznym. Lekkie dociśniecie klejnotów do baku i kolana do baku. Pozycja korpusu nie była wysunięta do przodu.

Fakt, faktem sam zacząłem się zastanawiać nad zmiana profilu opon. Tylko ja znowu pomyślałem o jakimś bardziej ostrym/trójkątnym/sportowym profilu coby ułatwiło kładzenie się moto w zakrętach, ale niestety w zamian pogorszyłoby się pewnie hamowanie na wprost...

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


15 wrz 2010, o 19:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 328
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 600 K6
Post Re: jakie opony?
Jeżeli szukacie opony którą zawsze trzyma a hamowanie to poezja to mogę z czystym sumieniem polecić Metzelera Racetec Interact (mieszanki k1 lub k2).
Sam osobiście na takiej jeżdżę i nie zamienię ją na żadną inną. Po założeniu pierwsze co zauważyłem to zdecydowanie skróciła się droga hamowanie, śmiało mogę powiedzieć że przynajmniej o 50% poprawiła się skuteczność hamowania.
Nigdy nie robiłem stoppali, no może kiedyś coś tam próbowałem ale przeważnie kończyło się to zablokowaniem przedniego koła i uślizgiem, teraz nie ma opcji aby zablokować przednie koła, a jeżeli już to zrobisz przelecisz przez kierownicę. W ostatnią niedzielę jechałem z kobietą w góry i jakiś dziad wymusił mi pierwszeństwo i zajechał drogę, wcisnąłem hebel do końca i we dwie osoby bez problemu zrobiłem stoppie :D
Jeżeli chodzi o zakręty powiem krótko - POEZJA :spoko:

P.S. Jeżeli ktoś chciałby taką oponkę w rozmiarze 120/70/17 to mam ostatnie 2 szt, roczniki 2010, praktycznie nowe (przejechane po kilka okrążeń na torze), pisać na PW

_________________
OPOPONY
Opony motocyklowe, Części, Akcesoria, Serwis Motocykli

http://www.opopony.pl
Sklep
Allegro
Facebook: OPOPONY


15 wrz 2010, o 21:46
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2010, o 22:24
Posty: 125
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Post Re: jakie opony?
Pytanie może banalne dla Was, ale nie dla mnie. Mam opony pirelli diablo, przy jakiej min głębokości bieżnika wypada już zmienić tylni laczek??

_________________
"Easy Rider- przeszło mi przez głowe , Easy Rider - głupiec jednym słowem.."

Suzuki SV 650s K5 Candy Grand Blue ( było)... i wiele innych ;)

..power is nothing without control..

http://krzyska.webd.pl/yaszczi/sv650s/


17 wrz 2010, o 04:47
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 21:16
Posty: 297
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl
Płeć: mężczyzna
Post Re: jakie opony?
No napewno jak dojdzie do znacznika TWI ale czasem zmiana może poprawić jazdę w zakrętach jak z opony zrobi ci się kwadrat (zjechany środek, boki prawie nie ruszone).

_________________
Komar->WSK125->MZ ETZ 251->Yamaha XJ 600S Diversion->Suzuki GSXF750->Suzuki SV1000S


17 wrz 2010, o 07:04
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2010, o 22:24
Posty: 125
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Post Re: jakie opony?
Domel napisał(a):
No napewno jak dojdzie do znacznika TWI ale czasem zmiana może poprawić jazdę w zakrętach jak z opony zrobi ci się kwadrat (zjechany środek, boki prawie nie ruszone).



Właśnie, czytałem o tym znaczniku ale jakoś go nie widzę :(

_________________
"Easy Rider- przeszło mi przez głowe , Easy Rider - głupiec jednym słowem.."

Suzuki SV 650s K5 Candy Grand Blue ( było)... i wiele innych ;)

..power is nothing without control..

http://krzyska.webd.pl/yaszczi/sv650s/


18 wrz 2010, o 02:34
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 15:36
Posty: 198
Lokalizacja: Lublin
Płeć: kobieta
Post Re: jakie opony?
Monteki przyjrzyj się dokładnie na oponę. Znacznik to taki jakby wypukły łącznik pomiędzy niektórymi zagłębieniami bieżnika. Występuje z reguły w najbardziej środkowej części opony. Czasem miejsca gdzie go szukać są oznaczone strzałką na rancie opony. Jeśli guma jest wytarta tak, że znacznik jest na równi z powierzchnią obok - oznacza to, że należy oponę wymienić.

_________________
Życie jest za krótkie żeby je marnować


18 wrz 2010, o 09:50
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 17:28
Posty: 127
Lokalizacja: Bochnia
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S K3
Post Re: jakie opony?
Ja sobie pozwolę w tym temacie wtrącić moją skromna opinię. Mianowicie ja zakupiłem jakieś 3000 tys km temu Dunlop Sportmax Qualifier komplecik i muszę powiedzieć, że "lepi" jak super glue na winklach, a jeśli chodzi o hamowanie to raczej uślizg się nie zdarza (co było przypadłością poprzedniej gumy przodowej). Oponka jak się rozgrzeje robi się jak gąbka i wręcz wsysa się w asfalt. Dodam, choć pewnie wszyscy wiedzą :P, że jest to opona dwuskładnikowa. 750 zł komplet.

_________________
Najlepsza muzyka to ryk silnika!


19 wrz 2010, o 16:06
Zobacz profil
chef master
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 1008
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: mężczyzna
Moto: ntv650
Post Re: jakie opony?
A napisz jeszcze jak stan bieżnika po tym przebiegu. Przy zakupie moto miałem około połowy, a po 4-5tys już jest jajo prawie :)

_________________
GG:6047566
SV650K2----> CBR 929 Y


19 wrz 2010, o 20:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 328
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 600 K6
Post Re: jakie opony?
ukaszd napisał(a):
Ja sobie pozwolę w tym temacie wtrącić moją skromna opinię. Mianowicie ja zakupiłem jakieś 3000 tys km temu Dunlop Sportmax Qualifier komplecik i muszę powiedzieć, że "lepi" jak super glue na winklach, a jeśli chodzi o hamowanie to raczej uślizg się nie zdarza (co było przypadłością poprzedniej gumy przodowej). Oponka jak się rozgrzeje robi się jak gąbka i wręcz wsysa się w asfalt. Dodam, choć pewnie wszyscy wiedzą :P, że jest to opona dwuskładnikowa. 750 zł komplet.


Czy aby na pewno jest to opona dwuskładnikowa? :> Coś mi się nie wydaje. Proszę o wiarygodne źródła tej informacji.

_________________
OPOPONY
Opony motocyklowe, Części, Akcesoria, Serwis Motocykli

http://www.opopony.pl
Sklep
Allegro
Facebook: OPOPONY


19 wrz 2010, o 22:13
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 21:16
Posty: 297
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl
Płeć: mężczyzna
Post Re: jakie opony?
Qualifier jest 2składnikowy ale w wersji Qualifier II. Jedynka jest jednoskładnikowa z tego co się orientuję.

_________________
Komar->WSK125->MZ ETZ 251->Yamaha XJ 600S Diversion->Suzuki GSXF750->Suzuki SV1000S


19 wrz 2010, o 22:21
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 17:28
Posty: 127
Lokalizacja: Bochnia
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S K3
Post Re: jakie opony?
Domel napisał(a):
Qualifier jest 2składnikowy ale w wersji Qualifier II. Jedynka jest jednoskładnikowa z tego co się orientuję.


Przepraszam .. mój błąd. Bzdurę walnąłem :geek: :lipa: :wstyd: Rzeczywiście dwójki są 2-składnikowe z tego co czytam tera. Do tej pory żyłem w nieświadomości, a to z powodu takiego, że zakupiłem je z polecenia kolegi, który też jeździ na Qualifierach tylko bodajże RR i coś rzucił, że te też są 2skł - nie doczytałem sobie. A tak mi coś nie pasowało jak je macałem ;P (nie wiem czy to się da wyczuć, czy nie). Niemniej jednak nie zależy mi ile mają składników bo jeździ się zajefajnie. :) :D

_________________
Najlepsza muzyka to ryk silnika!


20 wrz 2010, o 13:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: jakie opony?
PęDZEL wielkie dzięki - oponka dotarła. Jeszcze nie rozpakowałem :(

Pytanko ...
Gdzie w Wa-wie wymienię z wyważeniem oponę (z przodu) w pewnej jakości a niskiej cenie :] ?
Na wyważarce samochodowej to mogę i za darmo u siebie w firmie ale przy ostatniej wymianie to albo mechanik spieprzył albo sprzęt nie wydolił bo po puszczeniu kierownicy zaczynała latać :lipa:
Najlepsze miejsca (dla mnie) to okolice Bemowa lub Okecia ale podawajcie i inne jak znacie dobre.

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


20 wrz 2010, o 23:09
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 19 cze 2010, o 20:08
Posty: 922
Płeć: mężczyzna
Post Re: jakie opony?
PęDZEL napisał(a):
Metzelera Racetec Interact (mieszanki k1 lub k2).


A jakieś używane k3 w rozmiarze 180/55 będą? :)

_________________
Obrazek
http://bikepics.com/members/mr0zd/03zx6r/ <-Zielony


21 wrz 2010, o 09:03
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: jakie opony?
pink25 napisał(a):
PęDZEL wielkie dzięki - oponka dotarła. Jeszcze nie rozpakowałem :(

Pytanko ...
Gdzie w Wa-wie wymienię z wyważeniem oponę (z przodu) w pewnej jakości a niskiej cenie :] ?
Na wyważarce samochodowej to mogę i za darmo u siebie w firmie ale przy ostatniej wymianie to albo mechanik spieprzył albo sprzęt nie wydolił bo po puszczeniu kierownicy zaczynała latać :lipa:
Najlepsze miejsca (dla mnie) to okolice Bemowa lub Okęcia ale podawajcie i inne jak znacie dobre.

Wymieniałem na Puławskiej 229, 50pln/koło (zdjęcie, wymiana opony, wyważanie i abarot na konia). Zazwyczaj od ręki.

Edit:
Mapka

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


21 wrz 2010, o 09:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 134  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL