Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 17 paź 2024, o 05:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 130  Następna strona
Oleje 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Oleje
Dono napisał(a):
Półsyntetyk jakiś raczej, lub mineralny bym wlał. Na początek półsyntetyk i zobaczył co się dzieje. Przy okazji sprawdź ciśnienie na cylindrach. Ostatnio czytałem o rewitalizatorach Xado, podobno dają radę, m.in. zmniejszają zużycie oleju, wyrównują ciśnienie na cylindrach. Być może przetestuję wie fiacie, więc dam znać.



Samochód z 350000 km przebiegu ma książkowe ciśnienie w cylindrach, mimo braku remontu silnika :serduszka: :mrgreen:
Z góry nastawiałem się na półsyntetyk, ale jaki zalać najlepiej? Jakiegoś Castrola?

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


7 lis 2010, o 10:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Oleje
Motocyklowym bym nie zalewał :P Olei samochodowych nie można stosować w motocyklu, bo sprzęgło będzie się ślizgać (mają jakieś tam dodatki), więc idąc w drugą stronę - oleju motocyklowego bez tych dodatków, nie lałbym do fury.
Swoją drogą audi ładnie się trzyma, nic tylko gratulować :)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


7 lis 2010, o 11:50
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 15:32
Posty: 1462
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Oleje
lasooch napisał(a):
Motocyklowym bym nie zalewał :P Olei samochodowych nie można stosować w motocyklu, bo sprzęgło będzie się ślizgać (mają jakieś tam dodatki), więc idąc w drugą stronę - oleju motocyklowego bez tych dodatków, nie lałbym do fury.

To akurat nie do końca prawda ;)
Na FM jest użytkownik Adam M. Od lat on i jego koledzy leją oleje samochodowe do swoich motocykli. Nigdy nie stwierdzili żadnych kłopotów ze sprzęgłem. Robią to z oszczędności, bo olej samochodowy o tych samych parametrach co motocyklowy jest prawie połowę tańszy za bańkę. Wszystko dzieje się w Kanadzie. Wszyscy forumowicze uznali że nie będą testować tej metody bo to Polska i nie warto ryzykować remontu silnika :)

_________________
SV liter z owiewkom:)


7 lis 2010, o 12:14
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Oleje
No widzisz, a ja na własnym silniku kiedyś przetestowałem i więcej nie będę :P
Jeden z moich byłych motocykli po zakupie pił trochę za dużo oleju. Początkowo dolewałem motula 5100, ale motul szybko się skończył. Silnik i tak był do remontu, więc żeby nie inwestować zbytnio, kupiłem w tesco najtańsze co było, chyba lotos 40zł za 5 litrów. Nawet był to lotos 15w40, więc gęstszy niż zalecany. I niestety po zmianie oleju na ten, sprzęgło zaczęło się ślizgać :/ Potem był remont silnika, normalny olej, moczenie tarcz sprzęgła w różnych specyfikach, ale i tak sprzęgło do pełnej formy już nigdy nie wróciło.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


7 lis 2010, o 12:31
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 12:34
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Przy 350 000 wlał bym półsyntetyk LOTOS ma specyfikację API SL co świadczy że jest takiej samej jakości co Castrol, Mobil czy Shell albo Elf. A cena dobra dla kieszeni.

_________________
Niech moc będzie z Wami

Suzuki SV650S 2000


7 lis 2010, o 13:37
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 15:32
Posty: 1462
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Oleje
Nie wiedziałem że testowałeś na własnym silniku :]
Ok, już więcej nie namawiam :P

_________________
SV liter z owiewkom:)


7 lis 2010, o 13:44
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Oleje
No Bartosz to w świetnej kondycji silnik. Ja zawsze do moto lałem Castrola, kiedyś Superbike, teraz Power 1, cenię jakoś tą markę, brat w swojej bi-em-dabliu zamienił półsyntetycznego Shella na full syntetyk Castrol Edge Sport i też chwali, Shella coś tam więcej musiał dolewać. Zalałbym półsyntetycznym Castrolem, chyba nawet Castrol ma w ofercie coś do starszych silników. Można oszczędzić te 20zł na wymianie i wlać jakiś Orlen ale czy jest sens? Na dobrą sprawę Castrola też możesz gdzieś taniej kupić, za 4L do moto płaciłem 90zł.

Co do motocyklowego oleju w samochodzie i samochodowego w motocyklu się nie wypowiem raczej. Raz brat wlał mi do wsk-i jakiegoś oleju, chyba właśnie samochodowego i po chwili zajeździł sprzęgło, ale jutro dokładnie dopytam co on tam nalał.


7 lis 2010, o 23:26
Zobacz profil WWW
motorowerzysta

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 12:34
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Nie wiem co się porobiło z tymi olejami. Kiedyś do WSK lałem SELEKTOL lub SUPEROL i sprzęgło hulało bez najmniejszego poślizgu. Coś mi się zaczyna zdawać, że to sprawa marketingu teorii dlaczego zarabiać mniej jak można więcej. Nie mówię aby lać do moto co popadnie bo może coś w tym jest. Zresztą tarcze sprzęgłowe też są teraz z innego materiału, ale przepłacać też nie widzę sensu. Czasami zastanawia mnie jak są notowane oleje w kraju ich produkcji. Czy aby nie tak samo jak u nas lotos albo orlen. Na przykład olej SELENIA kiedyś był to olej z grupy tańszych obecnie z grupy najdroższych albo CASTROL kiedyś dość drogi obecnie ceny przystępne. Ani w jednym ani w drugim przypadku jakość się nie pogorszyła ani polepszyła. Więc od czego zależy który jest lepszy a który gorszy. Fachowcy twierdzą, że najważniejsza jest klasa jakości API, im wyższa litera alfabetu tym jakość lepsza. Więc o co chodzi w tym wszystkim?

_________________
Niech moc będzie z Wami

Suzuki SV650S 2000


8 lis 2010, o 16:31
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Oleje
Kris napisał(a):
Nie wiem co się porobiło z tymi olejami. Kiedyś do WSK lałem SELEKTOL lub SUPEROL i sprzęgło hulało bez najmniejszego poślizgu. Coś mi się zaczyna zdawać, że to sprawa marketingu teorii dlaczego zarabiać mniej jak można więcej.

Brzmi zupełnie jakbym ojca słyszał.
- Kupujesz nowe opony?! Przecież te co masz teraz jeszcze mają bieżnik.
- Tak tato, mają, ale są popękane, mają x lat i trzymają do dupy.
- Eee tam, ja w syrence miałem całkiem łyse i było dobrze.
- Ale ten samochód jest ciut szybszy i mocniejszy niż syrenka, trochę się czasy zmieniły.
- To jeździj wolniej i na tych też będzie dobrze!
No i taka sama gadka tu... SV to też nie jest WSK. Nie bez przyczyny WSK robiła kilka tysięcy do remontu, a SV robi kilkadziesiąt. Nie bez przyczyny kiedyś z litra wyciągali 10KM, a dziś wyciąga się 200. Ale jak kto lubi, to niech leje do silnika nawet i olej kujawski :)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


8 lis 2010, o 18:15
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 21:16
Posty: 297
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Kris napisał(a):
Nie wiem co się porobiło z tymi olejami. Kiedyś do WSK lałem SELEKTOL lub SUPEROL i sprzęgło hulało bez najmniejszego poślizgu. Coś mi się zaczyna zdawać, że to sprawa marketingu teorii dlaczego zarabiać mniej jak można więcej.

Tak to jest w wypadku olejów do V2, jednocylindrowców itp. Ok. mają zalecaną lepkość itp i tyle... olej nie rozpoznaje co to za silnik :) Ale ktoś spojrzy na oleje i zobaczy olej 20W50 i inny 20W50 V2 to pomyśli że lepszy,stworzony dla tego silnika mimo że ten drugi może być tym samym olejem w innej butelce.
Cytuj:
Więc od czego zależy który jest lepszy a który gorszy. Fachowcy twierdzą, że najważniejsza jest klasa jakości API, im wyższa litera alfabetu tym jakość lepsza. Więc o co chodzi w tym wszystkim?
Z tym tak nie jest do końca, owszem mają lepsze właściwości przeciwutleniające itp. (tylko to nie ma aż takiego znaczenia jak zmieniamy olej co 6tyś) ale za to począwszy od API SH oleje ze względów ekologicznych (katalizatory) mają coraz mniej np.związków cynku mającego bdb właściwości przeciwzatarciowe.

_________________
Komar->WSK125->MZ ETZ 251->Yamaha XJ 600S Diversion->Suzuki GSXF750->Suzuki SV1000S


8 lis 2010, o 20:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2010, o 22:42
Posty: 908
Lokalizacja: Września/Poznań -> PWR/PO
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Oleje
lasooch napisał(a):
Kris napisał(a):
Nie wiem co się porobiło z tymi olejami. Kiedyś do WSK lałem SELEKTOL lub SUPEROL i sprzęgło hulało bez najmniejszego poślizgu. Coś mi się zaczyna zdawać, że to sprawa marketingu teorii dlaczego zarabiać mniej jak można więcej.

Brzmi zupełnie jakbym ojca słyszał.
- Kupujesz nowe opony?! Przecież te co masz teraz jeszcze mają bieżnik.
- Tak tato, mają, ale są popękane, mają x lat i trzymają do dupy.
- Eee tam, ja w syrence miałem całkiem łyse i było dobrze.
- Ale ten samochód jest ciut szybszy i mocniejszy niż syrenka, trochę się czasy zmieniły.
- To jeździj wolniej i na tych też będzie dobrze!
No i taka sama gadka tu... SV to też nie jest WSK. Nie bez przyczyny WSK robiła kilka tysięcy do remontu, a SV robi kilkadziesiąt. Nie bez przyczyny kiedyś z litra wyciągali 10KM, a dziś wyciąga się 200. Ale jak kto lubi, to niech leje do silnika nawet i olej kujawski :)


Haha u mnie w domu ta sama bajka :D

_________________
SV 650S Y --> SV 1000S K4


9 lis 2010, o 01:37
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2010, o 20:36
Posty: 133
Lokalizacja: OLSZTYN
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Przy 23000 km jaki olej lać? (gęstość) sv1000n.

_________________
---SUZUKI SV 1000N K5---
Obrazek
By svegorz at 2010-11-21


14 lis 2010, o 23:07
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 21:01
Posty: 67
Lokalizacja: Kielce
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Witam moje SK3 nabyłem jakiś tydz temu (kolega sprowadził mi go z Włoch) przebieg 16700 nie wiem czy wierzyć (mówił, że powinien tyle mieć) czy nie, nie wiem również jaki olej jest zalany. Zamierzam go wymienić, skłaniam się ku castrol power 1 racing http://moto.allegro.pl/castrol-power-1- ... 08907.html coś takiego może jakieś sugestie od Was przeczytam i mi coś innego podpowiecie.

_________________
SV 650 N 2003r


Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 09:39 przez Lukan16, łącznie edytowano 2 razy



14 lis 2010, o 23:53
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 21:16
Posty: 297
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
SVęgorz napisał(a):
Przy 23000 km jaki olej lać? (gęstość) sv1000n

Lukan16 napisał(a):
Witam moje SK3 nabyłem jakiś tydz temu (kolega sprowadził mi go z Włoch) przebieg 16700 nie wiem czy wierzyć (mówił, że powinien tyle mieć) czy nie, nie wiem również jaki olej jest zalany. Zamierzam go wymienić, skłaniam się ku castrol power1 gps http://moto.allegro.pl/castrol-power-1- ... 49841.html coś takiego może jakieś sugestie od Was przeczytam i mi coś innego podpowiecie.
Przeczytajcie wcześniejsze 18 stron tego tematu :)

_________________
Komar->WSK125->MZ ETZ 251->Yamaha XJ 600S Diversion->Suzuki GSXF750->Suzuki SV1000S


14 lis 2010, o 23:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Oleje
Zalałem Power Racing... zrobiłem po dobrym rozgrzaniu silnika tylko kilkanaście kilometrów, ale nie zaobserwowałem żadnego wzrostu pracy głośności jednostki napędowej co zostało u niektórych stwierdzone. Biegi rzeczywiście wchodzą lżej, ale nie wiem czy to skutki zmiany półsyntetyka na pełny syntetyk, czy zmiany czarnej, gęstej i przepracowanej substancji na świeży pachnący olej.

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


16 lis 2010, o 10:35
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 15:32
Posty: 1462
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Oleje
Lukan16 napisał(a):
Witam moje SK3 nabyłem jakiś tydz temu (kolega sprowadził mi go z Włoch) przebieg 16700 nie wiem czy wierzyć (mówił, że powinien tyle mieć) czy nie, nie wiem również jaki olej jest zalany. Zamierzam go wymienić, skłaniam się ku castrol power 1 racing http://moto.allegro.pl/castrol-power-1- ... 08907.html coś takiego może jakieś sugestie od Was przeczytam i mi coś innego podpowiecie.

Lej śmiało.

_________________
SV liter z owiewkom:)


16 lis 2010, o 20:42
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 21:01
Posty: 67
Lokalizacja: Kielce
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Ok, dzięki tylko chyba nie ma sensu teraz tego robić a dopiero po zmartwychwstaniu (zimie) ;) co???

_________________
SV 650 N 2003r


17 lis 2010, o 01:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Bez różnicy jeśli już nie jeździsz.

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


17 lis 2010, o 08:16
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:07
Posty: 707
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Sprint ST
Post Re: Oleje
Bzdura Tomku :) Różnica jest taka, że w przepracowany oleju masz różne świństwa. Jak zostawisz sobie to na zimę w silniku to mogą zacząć wytrącać się z oleju jakieś osady i odkładać w silniku gdzie popadnie. Poczytaj o zimowaniu motocykli, zwłaszcza o tym, czemu zostawić go w spokoju do wiosny i nie przepalać za każdym razem jak zatęsknisz za,jazdą ;)

_________________
Obrazek
SV650S K6


17 lis 2010, o 08:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: Oleje
Masz rację, ale nie do każdego to przemawia. Chyba na forum motocyklistów przez kilkanaście stron wspierają się zwolennicy serwisowania motocykla przed i po zimowaniu. Są i tacy którzy zalewają świeżym olejem przed zimą, na wiosnę wylewają i zalewają raz jeszcze nowy. ;)

Wcześniej napisałem w tym temacie:
Tomek napisał(a):
...Tak czy siak jestem za wymianą przed zimowaniem - nowemu olejowi nic się nie stanie przez te 5 miesięcy, a silnik będzie się moczył w czyściutkim a nie w przepracowanym. Choć jemu pewnie nie robi to różnicy, pod warunkiem, że stary olej nie ma 3lat i 20k przebiegu. ;)

i podtrzymuje to. :) A motocykla w zimie nie przepalam. ;)

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


17 lis 2010, o 08:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 130  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL